Mazgal koymayı bilmeyen belediyecilik yapmasın!

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@aykut alihocaoğlu resimle birlikte büyükşehir ve muratpaşa belediyelerine şikayet maili atar veya dilekçe verirseniz ilgileniyorlar. Eski lara yolunda gözüme çarpan bir kaç noktayı düzelttirmiştim. Duyarsız kalmıyorlar genelde. Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: aykut alihocaoğlu
Scudo

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Mersinde bizim bisiklet derneği başkanımız bu işlerden sorumlu kişiyle özellikle mazgal konusunu konuşmaya gitmişti, adam, hiç aklımıza gelmedi, düşünmedik demiş, ama hala aynı tas aynı hamam.

• Beğen

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Türkiyede olması için değişimin kitlenin fazla olması gerek.Her şehirden 5 kişi belediyeye giderse olmaz.Toplanıcak 15 bin kişi gidicek meclisin kapısına milletvekili gelene kadar bu hareket doğru mu yanlış mı tartışılır fakat türkiyede işler avrupadaki gibi yürümüyor.Orada medeniyet dediğimiz şey var , saygı denilen şey var.Bu arada bi program olsa kulaklıktan söylese " 20 metre sonra tramvay yolu " diye çok hoş olurdu.

• Beğen

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@inndream

Daha önce izlediğim bir Video. Görüntüyü durdurup ekran alındısı yapmıştım. Manzarası ve sürati gösteren güzel bir videoydu. Bulursam tekrar eklerim videoyu size alıntı yaparak. .

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Özellikle yol bisikleti kullanıcıları için sorun teşkil etmeyecek mazgal tasarımları yapıp dernekler bisiklet grupları aracılığı ile belediyelerin Fen işleri müdürlüklerine hatta direk belediyelere başvurular yapılması faydalı olur diye düşünüyorum. Denizli belediyesine dilekçe ile başvuru yapmıştım aslında gerekirse ortak çalışma içerisinde bulunabileceğimizi, her türlü desteğe ve iş birliğine açık olduğumu belirtmiştim ama bilindik sonuç hiçbir şey olmadı yine.

• Beğen

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
15 kişi değil 150 kişi meclise gitseniz olmaz o iş.
Yönetimle iletişim kurmanın yolu belli her ayın ilk Salı sı yasama dönemi açıkken belediye meclisi toplanır ve meclis üyeleri halktan gelen dileklerin belediyede karşılığını konuşur bu toplantılara halk girebilir ve söz alabilir. Bunu bir deneyin.
aksaklığın olduğu yerleri adres ve belirli dükkanlar ve bina numaralrıyla söylemek tüm sokak öyleyse sokak ismi ve adetle gidilmesi ne istediğinizi belirli bir kesinlikte anlatmanız yararlı olur.

Ha devlet daireleri, kurumlar, hiç mazgalların üzerinden geçebilecek şeyleri düşünmemiş tembel memurlarla uğraşmak istemiyorum diyorsan elini cebine atacaksın.
Sağlam kaliteli fosforlu sarı veya kırmızı bir renk spreyl boya alacaksın yolda giderken mazgal mı gördün hemen durup boyayacaksın. Arkadan gelen görecek, her o yolu kullandığında hatırlamana gerek kalmayacak yaz kış görünürlüğü olacak (sonuçta ıslakken mazgal ugun olsada üzerinden geçmek tehlikeli olur) hatta bisiklet yolu mu istiyorsun bisiklet şeklinde bir yutensil hazırlayıp asfaltın sağ taraflarına bisiklet şekilleri çıkarın spreyl boyayla orası bisiklet yolu olsun zaten belediyeler durumun farkına varır utanırda gerekli uygulamarı yapar. Sizden utanmazda m.vekili turistten falan utanır belki.

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
45
@Zekeriya Çab Bu sprey olayı çok mantıklı bütün bisiklet forum üyeleri olarak yapabiliriz. aynı anda mesela bütün Türkiye'deki mazgallar kırmızıya boyanırsa medyaya da konu olur bu durum dikkat çekeriz

• Beğen
Tepkiler: inndream

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
4 senedir aktif bisiklet kullanıyorum 2 senedir sosyal medyadan ve internetten bisikletle ilgili şeylere girip çıkıyorum hiç yazmadıysan 10 kere yazmışımdır buyrun yapın telif hakkı flan istemem :)

Forumda yetkili kıdemli birileri genel bir konu dahilinde ön görülmüş kıstaslarla mesela boyanın markası renk kodu ve nerelerde bulunacağı gibi bilgilerin derlenmiş haliyle herkesin bulup temin edebileceği ileri bir tarihile birleştirici bir haraket ile yapılırsa ses getireceği kesin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bunu sorunu forumda açıp tartışmak yerine belediyeye yazardım.
Geçmiş olsun.
Ben böyle sorun olduğunda belediyeye yazarım, yetkililer sorunla ilgileniyor.(İST BLD)
Üstelik bisiklet bildiğim kadarıyla antalyada yaygın, bu nedenle dikkate almaları gerekiyor.
Sizde iletişime geçebilirsiniz. (link)

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Vallaaaaa çok mantıklı ben nalburdan iki şişe alıp hususi olarak mazgalı boyadıktan sonra 100 mt. Gerisinede "ey fani ölüm var ölüm 100 mt ileride mazgal var titre ve kendine gel. M.S.2015 imam-ı Akif-i" yazıcam :) :p <3

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun. Aslında bu işleri belediye yapmıyor, ihaleye çıkıp taşerona yaptırıyor, belediyenin yapacağı tek şey kopyala yapıştır yaptıkları ihale şartnamelerine mazgal için bir madde ekleyivermek.

Bu konuda her ildeki bisiklet grupları belediyelerin ilgili bölümlerine başvurup birer dilekçe verse bir adım atılmış olur.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
(link)

Dogruya yakın mazgal ama en doğrusu mazgal kullanmadan kadırımın altına saklanmış su gideri.
(link)

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
konuya denk geldi yazayım. bugünkü turumuzda beylerbeyinden 2.10'luk tekerli mtb ile geçiyordum bir mazgal gözüme çarptı 2.10'luk teker değil belki ama 2.0'lık mtb tekerinin rahatlıkla girecegi bir mazgaldı. oha dedim içimden.

murat taş

Üye
Tepki
26
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sahrayıcedid cami civarı, Erenköy istikametinden inönü caddesine bağlanılan alt geçidin tam çıkışında arka tekerimi mazgala düşürdüm. Sinir bozucu duruma belediyelerin artık bir son vermesi gerekli.