Mayıs sonu tura çıkıyorum ama eksiklerim var

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
Merhaba forum dostları.Yazmayı planladığım kitap için geçen sene ve ondan önceki senelerde olduğu gibi kapsamlı bir Türkiye turuna çıkacağım.Geçen sene yaşadığım bir iki problem yüzünden turu tam tamamlayamadım.Bu sene de tura çıkacağım ama maddi olarak henüz yeterli değilim.Gittiğim yerlerde yerel bisiklet grupları ve ya warmshowers gibi oluşumlarla irtibata geçip bazı günler konaklama ihtiyacımı giderebilirim diye düşünüyorum.Ama hala bazı eksiklerim var ve bunları şu an tamamlayacak durumda değilim.Tamamen parasız yola çıkma durumu olsa da böyle bir şeyin mümkün olmadığını önceki tecrübelerimden biliyorum.
Peki eksiklerim neler bunlara kısaca değinecek olursam;Arka göbek bakımı geçen sene arka göbeğim yaptığım yol yüzünden arızalandığını fark ettim.Yeni bir göbek aldım ama bütçe yüzünden takamadım.Eğer tamir edemezsem aldığım parçayı satıp o parayı yolda kullanabilirim.Yedek iç lastik yama sorunu nedeniyle bir düzine iç lastiğim elimde duruyor bir arkadaşla buluşup bunları tamir edebilirim diye düşünüyorum.Ön dış lastik ön arka lastiğimi değiştirebildim ama yine bütçe sorunundan ön lastiği değiştiremedim.Şuan durumu kötü değil ama iyi de değil. Uyku tulumu soğuğa tam dayanıklı değil bunu battaniye ile çözmeyi deneyeceğim ama ne kadar başarılı olabilir emin değilim.Ön bagaj arka bagaj gibi üs kısmı düz bir bagaj bulamadım.Satışda olan bagajlar bisikletimle uyumlu değil ve ya istediğim şekilde bütçede ürünler değil.Bunu dışında bir çok malzemem hali hazırda var.Geçen sene her şeyim tam sayılırdı bütçem yerindeydi.Bu sene bir türlü iş bulamadım parayı denkleştiremedim.
Başlıkta belirtiğim gibi mayıs sonu yollarda olmayı planlıyorum.Bütçeyi denkleştirmek için elimden geleni yapmaya çalıştım olmadı bir türlü iş bulamadım.Çevresinde günlük yapılabilecek işleri olan arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim.Böylelikle önümüzdeki bir ay içerisinde yol bütçesini çıkartabilirim.Öbür türlü gerçek bir parasız Türkiye turu bekliyor olacak.Her türlü destek öneri yardımlarınız için teşekkür ederim.

Scudo

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@engin güner dostum hani derler ya duşenin halinden en iyi duşenler anlar diye ben buyaz ramazan bayramı da Karadeniz turu yapıcam temmuz 24 gibi çıkış yapmayı planlıyorum 5mevsim çadırımı ve -8 dereceye kadar dayanıklı tulumumu parasız emanet olarak verebilirim çadır ve tulum ikiside çok temiz destek olarak ancak bunları yapabilirim lakin senin finish tarihin ile benim start tarihim arasında ne kadar sure var onu bilmiyorum ona göre beni çadırsız ve tulumsuz bırakma :)

Birde şu aşağıdaki linki incelemende fayda var diye düşünüyorum

(link)

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
@inndream dostum teşekkür ederim tur programım baya uzun olacak.Kim bilir yolda rastlaşırız bende bulgur tarhana ikram ederim. linkide inceliyorum tekrar tekrar teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: inndream

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@engin güner rica ederim tur esnasında tabiki herşey planladığımız gibi gitmez ama sonucunda hedefimize ulaşmak paha biçilemez ;) :)

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
Forumda nelerin populer olduğunu gözlemleyebiliyorum.Nelerin daha çok ilgi çektiğinide. Güzergah üzerinde bulunan arkadaşlarla iletişime geçmeyi düşünüyorum.Az kaldı artık esasında çantalar da hazırlanıyor sayılır.Üç planım var tur ile ilgili Plan a olmasa b olur b olmazsa c olur eninde sonunda yol olur.Eksikler büyük eksikler fazla ama moraller iyi.Bu sene olacağını düşündüğüm olmayan şeyler ise yeni tulum düşünüyordum olmadı,yeni lastik düşünüyordum olmadı, arka teker bakımı düşünüyordum olmadı.Geçen sene bütçem çok iyiydi bu sene sıfıra sıfır değil gömüde bulmadım ama umutluyum.En azından temelim var bakalım bir kaç hafta sonra nerede olacağımIMG_1353.jpg