Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mayıs 2012 için gezi planı

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında orhan bahçetepe tarafından paylaşıldı.

1. orhan bahçetepe

orhan bahçetepe Yeni Üye

Seviye:
    2012 mayıs ayı için istanbul antalya arası tura çıkmayı düşünüyorum bu sene mayısta istanbuldan kıyı ege boyunca fethiyeye kadar gittim gelecek sene için güzergahplanım kabaca şöyle:istanbul feribotla bandırma biga çan bayramiç ezine ayvacık asos altınoluk edremit burhaniye gömeç ayvalık dikili aliağa menemen manisa salihli alaşehir sarıgöl sarayköy denizli serinhisar acıpayam çavdır korkuteli antalya yaklaşık olarak 1150-1200 km bu sene mayısta fethiyeye giderken kıyı egeyi kullandım dolayısıyla menemen e kadarki yolu biliyorum ancak manisadan itibaren yol durumu alternatif yollar manzara yol üstü veya yakınında gezilip görülmesi gereken yerler konusunda bilgi sahibi değilim manisa antalya arası güzergah konusunda yardımcı olursanız memnun olurum ayrıca bu turu gerçekleştirebilirsek ( 2 arkadaşla) 3 milli parkı görmeyi de istiyorum (kaz dağları sipil dağı ve termesos milli parkı) bildiğim kadarıyla kaz dağları milli parkına rehber olmadan girmek yasak diğer milli parklarda da bu durum geçerli midir teşekkür ederim

2. tugkela

tugkela Üye

Seviye:
    Süper plan yapmışsın hocam, başarılar!

3. muhammet sarıyıldız

muhammet sarıyıldız Üye

Seviye:
    bende böle bir tur yapmak istiyorum ama mayıs erken değil mi ?

4. muhammet sarıyıldız

muhammet sarıyıldız Üye

Seviye:
    birlikte gidebiliriz ?

5. orhan bahçetepe

orhan bahçetepe Yeni Üye

Seviye:
    mayıs 15-20 arası tam zamanı doğanın canlandığı mevsim hava koşulları (ege bölgesi olduğu için) ne aşırı sıcak ne de soğuk bu sene de mayıs da gittik gayet güzeldi Muhammet SARIYILDIZ birlikte gidelim mi diye sormuşsun öncelikle bu sene tura çıktığım bir arkadaşım var ondan haber bekliyorum ilk ona söz vermiştim şayet bir aksilik çıkarda o gelemezse neden olmasın bu arada İstanbul un neresinde oturuyorsun ben Avcılar dayım yakınsan izin günümüz denk gelirse turlayabiliriz vaktim oldukça İstanbul içinde de geziyorum genelde Avcılar Yeşilköy arası

6. amistatde

amistatde Üye

Seviye:
    mayıs ayı uzun turlar için idealdır kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum

7. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar... öncelikle tur zamanlama olarak cok iyi. yalnız o tarihlerde içerlek taraflar daha serin olabilir. Özellikle çavdır korkuteli arası için iyi bir hava seçilmeli diye düşünüyorum. daha önce fethiyeye kadar geldiğinizi yazmıssınız. Aslında tercih ettiğiniz tarihlerde "fethiye-antalya" sahilden cok keyifli oluyor. (ben mayısın muadili olarak eylül sonu olarak yapmıstım). Güzergah olarak da fethiye-kalkan-kaş-kekova-finike -kumluca-tekirova-kemer-Antalya olabilir. Alt alternatifleri olarakda: kaş dan sonra kekovada likya yolunda 5-10 km arası yürüyüşler olabilir(kamp düşünülürse kaleköy uygun). özellikle kaleköy sırtlarından kral mezarları ve köy mezarlığı yanyana... cok ilginçti. kaş zaten başlıbaşına acayip bir yer. Ve kesinlikle bisikletle keşfedilmeli. Olympos cok cezbedici ayrıca. o rampaları öldürüyo insanı hele yükle.... ama deger tabiiki. Adrasan var devamında "papaz koyu" tarafları cok ıssız ve bakir. Tabi bu sahil iyice güneye inince olabilecek bi plan. Yoksa o tarihte sipil görülmeli mutlaka. bildiğim kadarıyla yaban hayatı koruma adına girilmemesi gereken bölgeler vardı orda. belkide bizi yabandan korumak adınadır emin diilim:):). net ortamından ulasabilirsiniz heralde kamp imkanları vardı ama.
    yaaaaa...... cok bitim kanlandı bak şimdi...
    iyi bi planlamayla cok keyifli olacagına eminim dostum.
    şimdiden keyifli yollar dilerim