maxxis tomahavk 26*1.95 mi yoksa maxxis iginator 26*1.95 mi?hangisini alırdınız?

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
http://i48.tinypic.com/nx5de.jpg
Maxxıs 26*1.95 TOMAHAWK

Maxxıs 26*1.95 TOMAHAWK

* Ebat: 26*1.95
* Kullanım Alanı:Arazi şartları
* Ortalama Ağırlık: 630 gr
* Max Hava Basıncı:65

http://i46.tinypic.com/2h7jk3c.jpg

Maxxıs 26*1.95 İginator

Maxxıs 26*1.95 İginator

* Ebat: 26*1.95
* Kullanım Alanı:Arazi şartları
* Ortalama Ağırlık: 503 gr
* Max Hava Basıncı:65

siz olsanız hangisin alırdınız? hangisi sizce daha sağlam olur? kullananların tavsiyeleri lütfen...

Scudo
Tepki
38
tomahawk ı kullanıyorum tutuşu fena degl ve sağlam bir lastik yaklaşık 3 ay oldu aşınmalr çok az arazide tutuşu güzel yola girerken azcık bazıncı fazla basıom dönüşüde güzel :)

• Beğen
Tepkiler: Baran Saldanlı

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
tomahawk ın asfalt yol performası çok kötü değildir umarım.bende 26*1.75 maxxis kevlar belt silik var.ama az bir mıcırlı yolda,ıslak zeminde, kumda, çok dikkatli olmak gerekiyor.bir merak ettiğimde bu tomahawkın yanakları çok kalın değildir umarım.malum aynı marka lastikte 26*1.95 lerde bile kalınlık farkı olabiliyor lastiğin eninde.tomahawk kalın değildir umarım?

Tepki
38
özellikle mıcırlı yol ile kum alanda çok iyi işler çıkartıyor ama ıslak zeminde kuru zeminde sürdüğüm gibi sürmem yııların tecrübesi var ;)yanak kalınlıkları janttan tepe noktasına kadar 5cm falan ama üst kısmı ovalleşiyor fotoda görüldüğü gibi enide çok fazla değil..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tomahawk fena bir lastik değil, bir yıl kadar kullandım. Çok fazla birşey beklememek lazım, ama yine de fena değil. Düz yolda biraz yoruyordu beni, onun dışında pek negatif bir yanı yok. Zaten düz yol amaçlı bir lastik olmadığından sorun da yok. :) Çok fazla tecrübem yok Iginator ile, fakat benim daha çok hoşuma gitti. Sanırım Iginator daha üst düzey bir lastik. Ben alacak olsam Iginator alırdım.

M.öztürk

Üye
Tepki
55
Tomahawk ın asfalt yol performansı akıcılık olarak çok kötü . Ama çok güven veriyor bana bisiklet sağlam basıyor yere. Birde o kalınlıkta normal ama aşırı bi uğultu sesi duyuyorum :).

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
bugün tomahawklar geldi.tabiki hemen takıp ilk denememi yaptım:) 20 km yol yaptım.ortalama hızım 19 du hafif bir tempoyla ve zorlamadan.rotam asfalt,toprak zemin karışıkdı.ince 26*1.75 siliklerle aynı rotada hızım tempolu 22 civarıydı.dolayısıyla gelecek sefere birde tempo yaparak deneyeceğim ortalama hızımı.özellikle mıcır ,kum ve ıslak zeminde gayet iyi.asfalttada kullanımı bence iyi.öyle aşırı bir uğultusu falan yok.yani tamam bir uğultu var ama zaten dişli bir lastik için bence bu normal.tempolu denememden sonra tekrar yazacağım saygılar.:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.öztürk

O uğultu beni de rahatsız ediyordu. Sadece yol-lastik temasından değil, sanırım özellikle rüzgarın etkisi ile o ses oluşuyordu. Ama önemli birşey değil.

@erdomsuper

Güzel bir lastik almış oldun, hayırlı olsun.