Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maxxis.? schwalbe.?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bicycle16 tarafından paylaşıldı.

1. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar almak istediğim 2 tane hafif lastik var
    1. Maxxis Maxxlite 310 26x1.95 falt (310gr)
    2: Schwalbe Furious Fred Evolution 26x2.0 2008 (295gr)

sağlamlık ve hafiflik olarak hangisi daha avantajlı.?
    vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkürler :in: saygılar

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Saglamlik olarak her ikisi de dezavantajli :) Bundan suphe yok, Schwalbe "patlama riskini goze aliyorsaniz ve alabileceginiz en hafif lastigi ariyorsaniz Furious Fred alin" gibisinden bir laf ediyor.

Ben olsam FF alirdim (hos bu iki lastigi de almam kisisel olarak lastikten agirlik tasarrufu fazla luks geliyor bana), Maxxlite 1,95 diyor ama cok ince bir lastik, 1,75 gibi duruyor. FF daha bir goz doyuruyor.

bicycle16 bunu beğendi.
  3. bicycle16

Seviye:
    çok saol halil eyvallah :in: saygılar

4. bicycle16

Seviye:
    halil bendeki racing ralplar galiba 480gr
    sana bahsettiğim f.f ve m.light ciddi anlamda hafifler
    maxxis ile 170grX2= 340gr
    f.f ile 185grX2=370gr fark var gerçekten süper rakamlar
    söylemek istediğim bu iki hafif lastik racing ralp,tan çokmu kötü.?
    yani eğer lastikler çok dayanıksız değil ise bu ağırlık avantajlarına değer diye düşünüyorum..f.f nin max kg sınırlamasını 145kg olarak yazmışlar yani ben 90kg yim bu değeri okuyunca bana sağlam lastikmiş hissi verdi..
    ama yinede biraz kafam karıştı :rolleyes:

5. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    bahsedilen 145 kg sınırı.taşıma kapasitesidir.yani 145 + ağırlık bindirildiğinde lastikte patlama veya açılma olabilir.ayrıca sana bahsettiğim gibi lastikler kendi başlarına çok iiler,fakat buna kullanım tarzı veya alışkanlığı vede sürücü ağırlığı eklendiinde lastiklerdeki aşınma süresi kısalır veya patlak yaşama sıklığı artar.o nedenle biraz daha sağlam lastik seçmende fayda var.gördüğüm kadarıyla çoğunlukta asfaltta uzun turlar yapıyorsun,sana tavsiyem slick lastikler mesela schwalbe marathon supreme,bu lastikte patlak yaşama şansın yok denecek kadar az vede zemine temaz eden yüzeyi oldukça sağlam ve uzun ömürlü,yanakları delinmelere karşı güçlendirilmiş vs vs vs yani kısacası lastik seni zemine bağlayan nokta ve önemli bi unsur iyi karar vermen lasım.ama tekrar söyliyorum extralight lastiklerden uzak dur:)

bicycle16 bunu beğendi.
  6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu lastikler asiri inceler. Soyle dusunun, harc-i alem bir ic lastik 200-250 gr geliyor, bu dis lastiklerse daha kalinlar (esnemiyorlar) ve 300 gr.lar!

Schwalbe'nin RaceGuard dedigi katman olunca lasik 140 gr agirlasiyor ve cok spesifik bir alan icin tavsiye ediliyorlar.

Eger ki Elman'nin dedigi gibi surekli asfaltta biniyorsaniz bence de Marathon serisinden bir lastik tercih edin, en azindan kesintisiz bisiklete binme keyfini yasarsiniy ;) Geri kalan 300 gr'i da baska yerden atarsiniz...

Elman TEMEL ve bicycle16 bunu beğendi.
  7. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bunlar sadece yarıs amaclı uretilen lastikler. Cok hafif oldukları için cok ciddi bir sekilde hızlanmayı etkiliyor. Fakat 90kg iseniz cok hava basmanız gerekicek. Cok hava bastıgınızda da asvaltta bir çakıl bile büyük bir yarık acabilir ve iç lastigi değiştirseniz dahi bir daha o lastigi sisiremeyebilirsiniz. Ayrıca 56kg olmama ragmen 400 grdan hafif lastiklerin yanaklarının esnemesinden sikayetciyim. saygılar

8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben de almazdım hiçbirisini, bence 600 gr dan aşağı tubeless, 450-500 gramdan aşağı da normal lastik almak çok mantıklı değil ...

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İkiside üstüne diş yapılmış iç lastik gibiler benim gözümde yol tutuşları yarışlarda aldıkları derecelere bakılırsa yarış performansına uygun...

Ama yarış çılar gibi her sn lastik değiştirebilme gibi bir lüksünüz yoksa kesinlikle tavsiye etmiyorum bu lastikleri yolda kullanmak için sadece...

Eğer sadece yol lastiği arıyorsanız 400gr tanesi Flak Jacket koruma takviyesi olan 1.25 lik Specialized Fat bOy lastiklerde tercih edilebilirler çok sağlamlar ve baya uzun zamandır kullanılan lastikler...

10. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    umarım bu cevaplar yeterli olmuştur.bahsettiğin lastiklerden baya eskittim. yapılan tüm yorumlara katılıyorum.

11. samsung

samsung Kıdemli Üye

Seviye:
    almak istedigin lastiklerden Schwalbe Furious Fred Evolution 26x2.0 2008 (295gr)u öneririm..yorumdaki lastikler iyi olmakla birlikte sanırım onları sormuyorsun!!!!