Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maxxis road tire ya da maxxis detonator lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında yighitjan tarafından paylaşıldı.

1. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
  2. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam,
    Ben kalın ve dişli lastikleri Maxxis detonator 26x1.50 lerle değiştirdim. Yolda ve dönüşlerde cok iyi. iç lastiklerde bu ebada uygun olmalı. Bisikletlerimizin resimlerinde konu açtım oradan görebilirsiniz. Yarı silik olduğundan toprak yoldada gidilebiliyor.
    Yolunuz açık olsun...

yighitjan bunu beğendi.
  3. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler Çoşkun Abi

4. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende Detonator kullanıyorum çok ii bi lastik bence
    düz giderken tam slick gibi hareket ediyo ve dönerken çok ii tutuyo bide benim sana önerim içine de 1.50 _ 1.75 aralığı için özel iç lastik var gene maxxis in ultralight modeli ama ince uçlu problem diil dersen onu al bence bide türkiyenin yolları malum biraz ses yapıyo lastik zaten şarkı dinliyosan bisikletteyken problem yok

yighitjan bunu beğendi.
  5. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler.Ya bundan ya da 1.15 lik cst alcam karar vermeye çalısıyorum:)

6. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    bende dün maxxis detonator aldım önceki lastiğim maxxis larsen mimo ydu daha az önce ilk sürüşümü yaptım
    artıları:
    asfaltta gerçekten çok çabuk hızlanıyor ve yolu çok iyi kavrıyor gerçekten insanı yormuyor
    eksileri:
    yüksek basınçlı kullanmak gerektiğinden yoldaki tüm etkiyi selede hissediyorsunuz yani eski 2.0 lık lastiklerimin konforunu bunda bulamadım açıkçası birde ince olması yüzünden görüntüsüne alışmam biraz zor oldu:)
    bunların dışında bu lastiği aldığım için çok memnunum sanada tavsiye ederim

yighitjan ve Ahmet Göker Derya bunu beğendi.
  7. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    1.15 yarış bisikleti tipi bişey olur bende düşündüm onu zamanında ama yani o zaman mtb avantajlarını hiç kullanamazsın bence min 1.5 yani tabi sen daha i bilirsin=)

yighitjan bunu beğendi.
  8. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    1.15 kullandım bi ara.Haklısın mtb nin özelliklerini fazla kullanamıyosun ama hızlanması,akıcılıgı çok iyi.

9. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Benim 26x1.25'lik Specialized Fatboy'lar biraz ağır ve kalın gelince Maxxis Detonator 26x1.00 lastiklere geçtim. Şurası kesin, Fatboy'lardan sonra lastik başına 170gr yani toplamda tam tamına 340gr avantajım oldu :D Sürüş hakkında kesin bir yorum yapamayacağım çünkü sadece jantlara taktım ama henüz kullanma fırsatım olmadı. Fakat jantlara taktıktan sonra şöyle bir inceleme sonucunda şu kanıya vardım, her 2 lastiğede aynı miktarda hava basılmasına rağmen, Detonator daha konforlu bir yapıya sahip gibi gözüküyor. Bakalım patlamaya dayanıkılık konusunda da Fatboy kadar iddialı olabilecek mi. Daha detaylı izlenimlerimi, sürüş yaptıktan sonra yazabilirim. ;)

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Cst yi öneririm, hoplama zıplama yapamamak dışında mükemmel bir lastik, imzamdaki linkte de test yazısını bulabilirsiniz...

11. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Hakan abi yazından etkilendim o yüzden alcam:)

12. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    Evet ben den detonatör de karar kıldım. Deli Kadir son takımı benim icin reserve etti sağolsun (Delta Batıkent). Cumartesi günü Kısmet olursa taktircam. Zaten 27 sinde de Kızılcahamam Gezimiz var ve test etme imkanım olacak. Test sonuclarını detaylı bir sekilde foruma aktaracagım. lastikler Türkiye'de pek bulunan lastik değil. Bahçeli subesinde kalmamıs ve tekrar gelmeyecekmis. Lastigin tahliye oluklarına vuruldum. Forumda da Artılarından bahsediliyor hep, eksileri pek yok gibi. Fiyat da fena değil. Cok ucuz sayılmaz ama, napalım bisiklet aşkına yemiycez içmiycez, lastiğe vercez :)
    Bir ara ikilemde kaldim, acaba Hutchinson City Click mi alsam diye (Bikac lira daha ucuz o ) ama yine de Maxxis'de karar kıldım.