Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maxxis Overdrive Maxxprotect performans sorunu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mehmet K. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet K.

Mehmet K. Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bisikletimin üzerinde 2.00 lık Rubena Rapid vardı dişli olduğu için performans kaybı yaşattığını sanıyordum buyüzden maxxis overdrive maxxprotect 1.75 lik aldım hem dişsiz hem de ince olmasına rağmen pedala binen yük arttı ve gidişinde hiç hızlanma hissedemedim.Sizce janta falan oturmadığından olabilirmi yada başka bir nedeni varmı ? Ayrıca eski iç lastikleri kullanıyorum belki 1.75 e uyumlu olmayabilir ve jantı döndürdüğümde fark ettim çok hafif bi yamukluk var.

Rapid

Overdrive

2. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    2.2lik lastikten maxxis in bu modeline geçmiştim.kendi adıma zaten öyle uçarım kaçarım gibi bir beklentim yoktu lastikten ama dişsiz olması düz asfalt yolda rahatlattı beni hızlanma olarak da çk değilse de biraz fark etti olumlu manada.dediğiniz durumu yaşamadım açıkçası sebep ne olabilir bilmiyorum

3. Mehmet K.

Mehmet K. Yeni Üye

Seviye:
    açıkçası çok fark olmasada olur ama resmen yavaşlattı eskisine göre beni.

4. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    lastikteki eğriliği gidermek için lastiği sökmeden havasını indir ufak bir kaba sabunlu su koy lastik janta takılı iken (havası ful inik olsun) lastiği sola çekerek sabunlu bezi komple lastiğin kenarlarına sür (abartmadan jantın içi su içinde kalmasın) ,ön arka lastik ve janta oturan 4 yanağada aynısını yap sonra 75-80 psı hava vur lastik janta oturacaktır, sonra istediğin hava basıncına düşür bende overdrive elite var performans olarak gayet iyi bence sen beklentini çok yüksek tutmuşsun yoksa arazi lastiğinden asfalt lastiğine geçişte epeyce bir fark oluşuyor.

5. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    bende aynı lastıgı kullanıyorum . dişli den gecis yaptım sizin gibi. hıza yonelık performansı ınanılmaz farketti diyebillirim.

bende aynı lastıgı kullanıyorum . dişli den gecis yaptım sizin gibi. hıza yonelık performansı olumlu yonde ınanılmaz farketti diyebillirim.

6. Mehmet K.

Mehmet K. Yeni Üye

Seviye:
    Dediğinizi yapacağım ama beklenti ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü oğuzhan arkadaş gibi birçok kişi çok farkettiğini söylüyor ben ise eski akıcılıkta olmadığını hissediyorum,teşekkürler yorumunuz için.

7. altuğ özağaç

altuğ özağaç Yeni Üye

lastikleri değiştirirken göbek vidasını fazla sıkmış olabilir misiniz?

8. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    konu hortlamış :eek:ut: :)