Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maxxis Maxxlite 285 gram MTB lastik deneyimlerim

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bozokaydin tarafından paylaşıldı.

1. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Hafif MTB lastik kategorisinde su ana kadar Maxxis Maxxlite 285, Maxxis Maxxlite 310 ve Schwalbe Furious Fred kullandim.

3 lastik uzerinde de Continental Supersonic 100 gramlik ic lastik kullandim.

Schwalbe Furious Fred'i cok az kullanip sattim. Sonra bir cift daha aldim ama sanirim dizaynindan kaynaklaniyor, hizli girilen virajlarda ust yapisi Maxxlite'lara gore daha duz oldugu icin kayma ve kazaya neden oluyordu. 2. kullanimimda onler hic patlamadi ama arka lastik cakilli yollara (arazi degil) hizli girdigimde tam 4 kez patladi.

Maxxlite 310'lari 285 ile kiyaslarsam 285 en uzun kullandigim lastik olmasina ragmen bir kez bile patlamadi. Hizlanmasi Furious Fred'dan daha iyi, 310'lardan farkini anlayamadim. Maksimum hiz olarak da 285, diger ikisinden de iyi. Maxxis'in kendi sitesinde de 310 lara gore 285 lerde cift karisim kullanildigi belirtiliyor sanirim bu patlaklara karsi daha dayanikli yapan unsur.

285'lerde gordugum bir baska arti ozellik ise su, hem 310 lara hem de Furious Fred'lere 2 haftada bir basinc tazelemesi yapmam gerekiyordu 285'lerin havasi ise daha az azaliyor.

Tum bu nedenlerde oturu 285'ler su ana kadar kullandigim en sureli lastikler. Bir de yol ama esnasinda belki biraz gurultululer ama insan keyif veriyorlar.

Onceden 285'leri 100 gramlik ic lastik ile kullaniyordum lastik arti ic lastik 385 gram ediyordu. 4 gundur 53 gramlik eclipse ic lastikler ile kullaniyorum lastik arti ic lastik 338 gram ettiler bakalim patlak vs olacak mi.

Hafif lastik alacaklara sonucta Maxxlite 285 oneriyorum.Su anda dunyanin en hafif mtb lastikleri de bunlar.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kerem seninle ilişkilerime tedbir koyacağım :) iki hafta konuştuk benim bisiklet yarım kilo hafifledi ( lastik siparişi de verdim bugün :) ) biraz daha konuşmaya devam edersem kafayı yiyecem yetişemiyorum artık :) paylaşım için teşekkürler.53 gramlık mtb iç lastiğini de oldukça merak ettim doğrusu ameliyat eldiveninden mi yapmışlar :)

3. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    :) Lastikler ile insallah daha da hafifler bisikletin. Ferhat, bu ic lastikler seffaf, kendi ozel yama seti ile geldiler. Bir deniyorum bakalim simdi. Yapilan testlerde genel hafif ic lastikler kategorisinde en saglam 2. ic lastik cikmislar ama kullananlar da sik patlamadan sikayetci.

4. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    öncelikle emeğinize sağlık,
    lastiğinde fotoğrafını paylaşsaydınız daha iyi olurdu.bisikleti hafifletmenin en kolay yolu lastikler olduğundan hafif lastik tecrübeleri çok önemli.bundan sonraki deneyimizide paylaşmanızı bekliyorum.belki ilerde tercih sebebi olabilir benim için :)

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tamam işte ameliyat eldiveni de şeffaf :) başka türlü 53 gram lastik mi olur :) hemde Mtb iç lastiği.Ben senden şanslıyım yol bisikleti dış lastikleri 200 gram (pro 3 ) iç lastiğin de en ucuzu 110 gram zaten :)

bozokaydin bunu beğendi.
  6. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Lastiklerin resimleri su konu altinda mevcut:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=93987

7. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    öncelikle verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim bu bilgiler ışığında (umarım lastiklerden memnunsunuzdur) bende kendime maxxis maxxlite 285 lerden siparis ettim. size iç lastiklerle ilgini yorumlarınızı sormak istiyorum ben bontrager xxx lite iç lastik kullanıyorum daha patlatamadım ama genede daha hafif birsey olucaksa sıkıntı yaratmadan neden olmasın birde ben ne eclipse iç lastigi nede maxxisin iç lastiklerini e bay de bulamadım sizin continental iç lastikleride bulamadım e bayde siz nerden aldınız acaba paylaşırsanız çok sevinirim ayrıca yorumlarınızı lastik ve iç lastik için merakle bekliyorum şimdiden teşekkürler

8. sinan şimşek

sinan şimşek Yeni Üye

Seviye:
    Aydın Bey ;
    maxxıss maxlıght ı uzun süre kullanıp patlama sorunu yaşamadığınızı belirtmişsiniz. Deneyimlerinizden yararlanabilirim düşüncesi ile ;
    continental-race-king- supesonic için öneriniz var mı. Schwalbe sammy slıck de lastiğin yola temas eden yüzeyi Contınental gibi fazla dişli olmadığı için yuvarlanma da sorun yaşatmıyor . Ancak Contınental race kıng supersonıc daha dişli bir lastik olduğu için yuvarlanmada zorluk oluşturur mu ?
    Daha önce çok hafif schwalbe -Furious Fred kullandım patlak tamir etmekten bunaldım ve şimdi schwalbe sammy slıck kullanıyorum. Bisikletim Scott Scale 35 ancak araziyi tercih etmiyorum .Hız öncelikli tercihim olmakla birlikte 2.0 altı ölçü de maşa da ince göründüğü için 2.0 Contınental race kıng supersonıc almayı düşünüyorum . Önerinizi rica ederim