Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maxxis detonator hakkında yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ApQ tarafından paylaşıldı.

1. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    şu an kullanmakta olduğum bisikletin üzerinde maxxis larsen mimo lastikler var ancak daha çok asfaltta bisiklet sürdüğüm için maxxis detonator almayı düşünüyorum sizce detonator doğru bir seçimmi? yada larsen mimolar üstündemi kalmalı? aranızda maxxis detonator sahibi olanlar varsa onların görüşleri benim için daha değerlidir yorumlarınız için teşekkürler...

bu konuda bana yardımcı olcak kimse yokmu???

2. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Maxxis Detonator'ü ben de arıyorum ama Türkiye'de satışı yok bildiğim kadarıyla. Özellikle 26x1.00 modeli ilgimi çekiyor. Deneme şansım olmadığı için detaylı bir yorumda bulunamıyorum ama sadece asfalt üzerinde kullanacağım diyorsanız kesinlikle larsen mimolardan daha iyi bir seçim. Ayrıca kevlar olduğu için ağırlığı düşük ve patlamaya karşı koruması (maxxis'in silkworm teknolojisi) olduğu için de güvenilir bir lastik olduğu kanısındayım. Tam slick değilde kanalları bulunduğu içinde yağmurda da kullanılabilir gözüküyor. Keşke Türkiye'de bi dükkan da bulsam da inceleyebilsem. Sanırım siz yurtdışından sipariş üzerine getirteceksiniz.:rolleyes:

3. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    hayır bike and outdoor un sitesinde 26x1.5 lik modeli vardı bende ordan almayı düşünüyorum

4. Emre TAŞCAN

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Aaa evet haklısın sitelerinde gözüküyor.:in: Mağazaya uğramama da rağmen hiç farketmedim, aklım 1.00 ve civarı modellerde olduğu için 1.50'lik model dikkatimi çekmemiş demekki. Ama birdaha ki sefere gittiğimde ben de bi göz atıyım zaten fiyatıda makul, beğenirsem 1.00'lik modeli bana uyar.

5. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    sanırım benim için 1.00 lık model biraz fazla dar olur yaklaşık 90 kg yim ve malum kaldırımdardan inip çıkcam yollarda büssürü çukurlar var o yüzden 1.50 bnm için ideal, sencede ole değilmi?

6. Emre TAŞCAN

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Evet bu durumda sana 1.00'lik olmaz, detonator'ün 1.50'si iyidir.:in: Ayrıca düşünürsen Schwalbe Kojak var, o da asfalt lastiği ama tam slick. 1.35 genişliği ile bence sana olabilecek en ince lastik. Yorumlardan okuduğum kadarıyla da çukurlarda ve engebelerde de konforlu. Ayrıca patlama korumasına da sahip. http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=1198 Benim fikrimi sorarsan, eğer yağmurda ıslak zeminde binmeyeceksen hem daha hafif, hem daha hıza yatkın, hem de senin ağırlığın için en son nokta (1.50 yerine 1.35 alsaydım daha mı iyi olurdu diye düşünmezsin en azından, en hızlısını almış olursun) olduğu için Kojak derim. Ama risk almak istemiyorsan 1.50'den aşağıya düşmemen doğrudur.;)

7. Serdar Ağaya

Serdar Ağaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaşlar ben maxxis detonator kullanıyorum outdoor dan buldum şuana kadar bi problem çıkarmadı açıkcası memnunum asfaltta iyi olduğu bence kesin.ben öneririm.

8. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    bi şey sormak istiyorum yol tutuşu hakkında ne düşünüyorsunuz yani virajlarda ve frenleme gücünde? mesela bendeki larsen mimolardan ne kadar farklı?

9. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    birşey merak ediyorum, 1.00 lastiğe iç lastik var mı acaba? yoksa iç lastikleriyle birlikte mi satılıyor bu denli ince ve slip lastikler?

10. Emre TAŞCAN

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    İç lastiği ayrıca almak gerekiyor. Aslında birlikte satılsa bence süper olur çünkü Türkiye koşullarında bulmak zor oluyor bu ölçüde iç lastik. Benim tek bildiğim model Michelin var 1.00-1.50 arası. Yılbaşından sonra da Schwalbe'ler gelicekmiş.:rolleyes:

11. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    ben 2.00 dan 1.50 ye geçerken iç lastiği değiştirmem gerekmez umarım??

12. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Maxxis Larsen Mimo lastikler Bianchi nin Dakar modelinde kullanılıyordu. Sanırım senin bisikletin de Dakar. Benim sana tavsiyem Schwalbe Maraton 26*1,50 lik lastik olur. Ağırlığı 395 gr. Vücut ağırlığın 90 kg olduğu için 1,50 nin altındaki lastikler uygun olmayabilir. Ayrıca Vuelta Airline marka jantlarına küçük lastikler uygun olmayabilir.İç lastikler genellikle 1,50 ile 2,35 arasındaki bütün dış lastiklere uyumludur, iç lastiklerin üzerinde uyumluluk hakkında yazı genellikle olur. Lastiklerini değiştirerek bisikletini bir miktar hafifletir, performansını artırabilirsin. İç lastik konusunda sıkıntı yaşarsan Schwalbe X Light ı tavsiye ederim. Ağırlığı 130 gr.Fiyatı 14 YTL. Schwalbe XX Light alırsan ağırlık 95 gr. Fiyatı 14 YTL. Ancak bu lastik çabuk patlıyormuş. Bunun için 130 gr lık lastik daha uygun olur.

13. ApQ

ApQ Aktif Üye

Seviye:
    evet bisikletim bianchi dakar jantlarımda vuelta freeway protech, airline değil bendeki jantlara uyumluluğunu nasıl öğrenebilirim?

14. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim tavsiye ettiğim 1,50 lik dış lastik ve iç lastikler senin bisikletine uyar, bu konuda herhangi bir tereddüt yaşama. Ürünleri www.erdoganlarbisiklet.com sitesinden alabilirsin.
    İYİ PEDALLER ve HAYIRLI ALIŞVERİŞLER