Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maxxis Crossmark 29x2.1 vs Continental Touring Plus 622x47

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Murtega tarafından paylaşıldı.

1. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Birkac gündür aslinda ayni kulvarda yer almayan bu iki lastik arasinda ikilemdeyim. Sayfalar dolusu yorum okudum her ikisi hakkinda da ama Google'a göre benden önce hickimse bu iki lastik arasinda bir ikilemde kalmamis. Neyse, konuyu acayim biraz:
    Merida Big Nine TFS 100 sahibiyim. Bisikleti gidebildigi her yerde sürmeye calisiyorum. Her farkli kosul icin farkli bir bisiklet alacak kadar bütcem olmadigindan bir 29er bisikleti sectim, her yere gelir hesabi. (Türk mantigi :D) Zaten bütcem olsa dahi o kadar bisikleti koyacak yerimiz de yok. :) Alet, üzerinde Crossmark 2.1'ler takili olarak geldi. Görünüsüne oranla oldukca hizli lastikler, konfor ve kullanis acisindan da bir sikayetim yok. Önceki bisikletimde takili CST All Terrain tekerleklerden daha iyi diyebilirim. (Kiyaslama yapabilecegim baska bir lastik deneyimim yok zaten). Kullanici yorumlari da cok pozitif. Özellikle kuru zeminde memnun olmayan yok gibi.
    Fakat sehirici ve tur agirlikli bir kullanim öngördügüm icin "acaba tekerlekleri biraz inceltsem nasil olur" gibisinden bir düsünceyle piyasa arastirmasina giristim. Tabi bir de lastik patlaklariyla aram pek iyi olmadigi icin saglam patlak korumasi olan lastiklere yöneldim genelde. Continental Touring Plus tekerlekler buralarda rahatca bulunuyor. Diger alternatifler Schwalbe ve Maxxis Overdrive biraz zor bulunduklari icin onlari eledim. (Internetten, kapida ödeme haric alisveris yapmiyorum)
    Bu kadar hikayeden sonra asil soru sudur: Deger mi? 2.10 Crossmarklardan 1.75 Touring Pluslara gecmenin bana sehirici ve asfalt kullaniminda getirisi ne kadar olur? Arazi performansindan ve konfordan ne kadar götürür? Tecrübesi olanlar belirtirse sevinirim.
    Bu arada not olarak da belirteyim: MTB ile hiz rekorlari kirmaya calisan bir tip degilim. Yine de bir yandan pedallarken diger taraftan performansin hatiri sayilir bir kisminin lastik tarafindan yutulmasi da pek hos bir durum degil.

tercan çelik bunu beğendi.