Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

max 800tl tur bisikleti tavsiyesi

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında cemil yavuz tarafından paylaşıldı.

1. cemil yavuz

cemil yavuz Yeni Üye

Seviye:
    merhaba, herkese ıyı forumlar
    bilinçli olarak ilk bisikletimi uzun araştırmalarımdan sonra almaya karar verdim. daha önceki bisikletlerim tabiri caizse hep alısverismerkezı bisikletiydi ve forumlarda dolasmaya baslayınca bunun yepyenı bir dunya olduğunu farkettim. her ne kadar forumda hatırı sayılır bir vakit geçirsem de hala vitesler ve fren markaları hakkında çok bilgi sahibi değilim. esasında daha önceki mtbyle istanbul-izmir denememizden yola çıkarak suanda tur bisikleti alacak olsam da, araştırmalarım sırasında cyclo-cross bisikletlere rastladım ve çok da hosuma gittiler. özellikle drop-bar olması ve sağlam kadroları cyclo-crossları üzerinde bagaj ve çamurluk olmadığında yüksek hızlara çıkabileceğim şehiriçi ulaşım aracına dönüştürüyor, bagaj ve diğer aksesuarlarıyla da harika tur bisikletleri olmaları dikkatimi çekiyordu. bu aşamada heyecanlanarak araştırma yapmaya başladım ve üzücü sonuç heryerdeydi :) ucuz bir cyclocross yoktu. peugeot çelik yarış bisikleti kadrolarını yeni sistemlerle donatmak gibi bir fikir aklımın bir köşesinde olsa da kadroların sağlamlığından emin olamadığım için bu fikirden de vazgeçtim. ve son olarak 0 ya da 2. el bir hybrid/tur bisikleti almaya karar verdim.
    fakat bu tur bisikletini ileride cyclocross benzeri bir bisiklete çevirme seçeneğimi de açık tutmak istiyorum.
    işte bu yüzden siz forum üyelerinden, bana bisiklet fikirleri vermenizi rica ediyorum.
    öncelikle belirtmeliyim ki bisiklete ayırabileceğim bütçe max 800tl o da taksitle ve tur için aksesuarlı haline verebileceğim paradır, ikinci elde nakit olacağından bu kadar çıkabileceğimi sanmıyorum. en azından bir süre beklerim. biliyorum bu çok az ama bu konuda yapabileceğim birşey yok. öğrenciyim ve bu tarz hobilerimi kendi cebimden karşılıyorum.
    araştırmalarım sonucunda aradığım bisikletin
    small ya da medium, mümkünse düz ve kısa top tube'lü sağlam kadrosu olan (mutlaka bagaj delikli)
    amortisörsüz, düz maşalı
    v frenli (açıkçası hidrolik ya da mekanik disk frenin benimki gibi düşük fiyatlı dolayısıyla düşük hızlı bisikletler için, alışveriş merkezlerinde satılan çift amortisörlü bisikletler neyse o olduğunu, gereksiz fiyat ve ağırlık artışı olduğunu düşünüyorum. keza ön amortisör de %90 asfaltta kullanacaklar için yine gereksiz bence)
    28" jantlı
    olması gerektiğine karar verdim.
    bütçem dahilinde hiçbir bisiklette drop bar olmadığını farkettiğimden gidon için bir tercihim yok. ileride param olursa dropbar almayı düşünüyorum. fakat bunun hesabını yapmak için daha çok erken. sadece hedeflerimin altını çiziyorum.
    bu tercihlerime uyan da 3 bisiklet buldum ve inanıyorum ki buradaki tecrübeli-bilgili üyeler bana farklı seçeneklerden de bahsedebilirler. bu yüzden yardımınız beni gerçekten çok mutlu edecektir. sizlerin yeni bir bisikletçiye yardımınızı rica ediyorum.
    bulduğum bisikletler
    carraro 702 grande burada 668tl
    http://www.bisikletcim.com/carraro-702-grande-m-28-bisiklet
    kawasaki dexter (bu kadronun sağlamlığı karsısında çok çekimserim)
    http://www.bisikletcim.com/kawasaki-dexter-28-bisiklet
    salcano sarajevo (salcanonun da servisiyle ilgili çok sikayet okudum, ayrıca jantların göbeğinin de sağlamlığı hakkında da kötü yorumlar vardı)
    http://www.bisikletcim.com/salcano-sarajevo-men-28-jant-bisiklet
    bu 3 bisikletten bana en sıcak gelen carraro 702 grande. aksesuarlarını çıkardığımda oldukça hafifleyeceğini düsünüyorum. fakat sizlerin çok daha genis bilgiye sahip olduğunuzdan eminim ve bu senenin modellerinden, ya da outletlerin stoklarından sizce hangi modellere bakmalıyım? ikinci elde fiyat düstüğünden daha iyi bisikletler alabileceğimi düsünüyorum, sizce hangi modelleri takip etmeliyim? bana önerebileceğiniz benim büyük ihtimalle görmediğim markaların modelleri olacaktır, onlar neler?
    sizden yardımlarınızı bekliyorum.
    kolaylıklar, tekeriniz düz bassın.

2. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Sezona 300 s te de bakmanı tavsiye ederim.

3. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
  4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkes hepsiburadadan aldığı ghost bisikletleri satıyor ucuza, onlardan bul bir tane 1000tl ye güzel bir şey alırsın.

5. cemil yavuz

cemil yavuz Yeni Üye

Seviye:
    800tlyi geçmem nakitte mümkün değil. fakat öneriniz için tesekkür ederim eser bey.

emre bey salcano servisiyle ilgili o kadar kötü seyler okudum ki, bütün modellerı muadili modellerden daha iyi aksesuar sunsa da yine de çekimser kalıyorum. ayrıca mümkünse amortisörü (ağırlık ve perjormans açısından) olmayan bir model arıyorum fakat tabiiki kilitlenilebilir olduğu için güzel bir ekstra da olabilir. city sportu belki tecrübe edenler anlatırsa daha sıcak bakabilirim.

sedona 300s sizce de benim tercihlerim açısından fazla mtb olmuyor mu? bilmediğim bir yönü varsa cahilliğimden ötürü özür dilerim. fakat asıl amacı tur bisikleti olacak bisikletim, mtb olursa beni yollarda çok yormaz mı? ilginiz için tesekkür ederim :)

6. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Son günlerde maşaya dikkat etmeden yazıyorum yine öyle yapmışım k. bakmayın size uygun bisiklet görürsem yazarım yine buraya.

7. cemil yavuz

cemil yavuz Yeni Üye

Seviye:
    estağfurullah, yazarsanız çok sevinirim.

8. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    salcano cityfun 70 te güzel bir bisiklet hem 550tl gibi fiyatlara bulabiliyorsunuz :)