Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Max. 800 lİraya kadar ÖnerebİleceĞİnİz mtbler.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Selami53 tarafından paylaşıldı.

1. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba,yazın bundan dolayı işe girdim 1 ay boyunca çalıştım ve çıktım.Şuan düşündüğüm modeller xc250V,xc500V,xc750V bunlardan boyum 185. kadro boyu olarak 20'' düşünüyorum,sirkeciye gidip oradan seçmeyi düşünüyorum.Bana bu modeller hakkında iyi,kötü yorum ve tavsiye + varsa farklı model tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

Bir de ben İst-Kartal'da oturuyorum burdan Tren ile haydarpaşaya,oradan vapurla eminönüne geçerek bisikleti aldıktan sonra aynı şekilde geri dönmem zor olur mu ?

2. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeş ben sana direk sedona al derim

3. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hangi model önerirsin? Görseline çok önem veriyorum,kron modellerini biraz ondan biraz da kadrolardan dolayı tercih ettim.

4. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba, bence kron alıp kendini üzme, foruma biraz bak kron hakkında bir çok şikayet var. Forumda yazmayıp benim de şahit olduklarım var ve gerçekten can sıkıcı şeyler. 800 tl bütçen varsa gerçekten seni yıllarca mutlu mesut taşıyacak güzel bisikletler bulabilirsin. Ama tekrar söyleyeyim kron alma. Şimdiden hayırlı olsun bisikletin.

5. Rıdvan D

Rıdvan D Yeni Üye

Seviye:
    ASTRO 270 SV güzele benziyor pazarlıkla falan 800 civarına bulunur sanırım.Pazarlık kabiliyetim yok dersen astro 212 hd'de iyi.

6. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım bir şey yazmışsın eyvallah da ne kötülükleri var yazar mısın ? Bir de beni yıllarca mutlu mesut taşıyacak güzel bisikletlerin adları yok mu ?

7. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Söylediğim gibi foruma biraz göz gezdir görürsün durup dururken kırılan arka attırıcılardan bahsediyolar buna ben canlı da şahit oldum vs. Kartal'da şirin bisiklet var oraya bi gidip bak carraro bisikletlere. Sonra sedonanın internet sayfasına gir bir kaç modele indir aklına yatanlar öyle yardımcı olalım mesela ama carraro fiyat performans bakımından iyidir. örnek bi link atayım sana http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=43. Benim de almayı düşündüğüm bisiklet bu mesela. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

8. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kron XC 500

Kron hakkında ki şikayetler doğrudur fakat bi sıkıntısı olursa götürüp verirsin zaten... Arkadaşın dediği Carraro da güzel bisiklet...bende almayı düşünüyorum...tabi seçim sizin..şimdiden hayırlı olsun

Atilla.C bunu beğendi.
  9. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona 721 e bi bak kırmızı siyah beyaz modeli güzel

10. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar anlamadığım mevzu Kron'un arka attırıcısı durduk yere kırılıyorsa markası Shimano Tourney veya Shimana Acera yani sorun shimano da değil mi o zaman ?

11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    kron kadrosu iyidir.7005 alu rijit.sedona nın ancak 761 modellerde 7005 alu var.6061 aluler esnek yapili.artik sedonada 6069 sedona 781 de daha rijit kadrolara gitti.kron a dan z ye 7005.donanımda fakir.xc-750 v-fren tavsiye ederim.remote lock maşalı.kitlenebilir.xc 750 donanım iyidir.en rijit celik kadrodur.http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=1313 test makalesini okuyabilirsin.ona yakın rijitler 7005-6069.

12. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaş günde 200km lik turlara katılmıyorsan ne diye kırılacak vites anlamadım gitti.Benim 100tl lik bisiklet bakın 100tl 25kg ağırlığında inanın 3 sene bi kez vites,fren diye bisikletciye gitmedi.Anlamıyorum 600-700tl lik bisikletlere o kadar kolay kırılan vites takıpta marka adını kirletirlermi bi düşünün ya.Her bisiklette olur,0 arabada da olur o kırılır bu kırılır ama 1000000 de 1 kişinin başına gelir o da koyar foruma.Her alan foruma koysa ohooooo işimiz iş.Lütfen inanmayın ya böyle şeylere.Benim 100tl lik bisiklet 3 sene 1 kere vites frende arıza yapmadı ama ayda 1 lastiğe götürürdük patlardı hep sonunda babamla lastiğe ilaç sıktık 2 kat plastik uzun ince lastik geçirdik.İnanın 1 sene 1 kere olsun patlamadı lastik.O kadar ota,cama girdim bilgidiniz hor kullanıyoduk arkdaş ortamında yaşta küçüktü yani.Ama gerçekten inanmayın şöyle 2 de bi bozuluyo lafına.Bir de diyosunuz en az Shimano acera olucak.Kron xc500 de felan Shiman xt-35 gibi modeller var ve Shimano acera 19$ iken Shimano xt-35 12$.Adam aradaki 7$ farka dünyanın en üstün vitesini mi yapıcak?Lütfen dediklerimi yanlış anlamayın ama alan kişi günde 200km tur yapmıyacak.Onu alma bunu alma.Herkez kendine göre sevdiğini öneriyo.Kendiniz bakın en çok içinize ne ısınıyosa onu alıN.Birde Mtb alıcaksanız dağ bayır yapıcaksınız.Şehirde sürücekseniz kesinlikle şehire yönelin bütçeniz başlangıç için süper.

13. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hay ağzınıza sağlık,harfiyen katılıyorum.
    Ben aynı zaman da akvaryum hobisi ile de ilgileniyorum orada da bir çok ürün 1 numaralısından tutun hepsi hakkında şikayet var.Şikayetsiz ürün ararsak elimiz boş kalır.Ekipman arıza yapar hangi bisiklet markası üzerinde ise ona patlar.

Bende bundan 2 sene öncesine kadar o dediğiniz 25 kg. ya yakın bisikletlerden kullanıyorum 15 tl ye sattım en son ve küçüklüğümüz de bir bisiklet üstünde shimano görsek baş tacı yapardık,şimdi full shimano dizili bisikletlerden bahsediyoruz + shimanonun başlangıç seviyesi de sayılmaz.

14. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sizler kadar detaylı bilgiye sahip değilim her ne kadar 20 sene bisiklete binmiş de olsam.( sanırım o bana binmiş biraz ) Daha bugün Sedona 721D aldım ne kadar iyidir ya da değildir dediğim gibi siz daha iyi bilirsiniz muhtemelen ama fiyat olarak 880 e aldım bisikleti belki sizin de tercihiniz olabilir.

15. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkürler,nerede o eski bisiklet sürmeler.Mahalle aralarında polis-hırsız oyunları.Biz şuan V freni diski hidroliği tartışıyoruz,önceden ayağı arkaya takıp dururduk. :cool:

16. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ooo çok önceleri açtığımızda ön teker ulaşılması kolay olduğundan ayağımızı maşa ile teker arasına sok , çıkar yapıp abs yaptığımızı sanıyorduk :) Bir de günümüz konuları.

17. ergin111

ergin111 Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayırlı olsun güle güle kullan

Koray06 bunu beğendi.
  18. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Biz arka tekere yapıyorduk :rolleyes:

19. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    selami,sen donanım kafaya takma.donanım degistirilmesi cok basit.zevkli ugrastır.. kron xc 250 sirf kadroyu begendigim 7005 alu rijit ve arazi icin dusunuyorum.donanım yukseltmek zamanla zevkli oluyor.arka aktarıcı shimano acera veya alivio taktir. 35-40-45 tl gibi.sorun yasamazsin keyfine bak.deltabisiklet-kackar vs compenantlara bakabilirsin guvenilir.

20. Selami53

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Online almayı düşünmüyorum,sirkeciye gidip bizzat görerek alacağım,eğer nakitte aklımdan geçen miktara anlaşabilirsek xc750 V fren almayı düşünüyorum.