max 700 ytl, mtb

srqueme

Üye
Tepki
0
herkese merhabalar.
oncelikle deyim ki, yeniyim. haftasonu arkadasımla belgrada gittik. dere tepe duz gittik. bir kac agacın yanından iyi sıyırdım. asagı inerken ya bisiklet patlayacak yada ben patlayacam dedim :) ben de eski bi tane bianchi vardı. once bi sureyim bakiiim yetecek mi dedim. ama gordum ki kesmez beni. bende foruma daldım, modellere baktım allaim haftasonu aldıgım butun keyyyif kactı.

bir bilen yardım etsin lutfen. maximum 700 ytl vercem. derelerden tepelerden geccem her an bir agac kutuune yada kayaya bindirebilirim yada onumde giden arkadasa, genelde hızı severim hihi :D. haftada bir ama cok hor kullancam. bu fiyata olabildiince hafif, dayanıklı, 29 vites. tek onden amortisor. v fren miydi ondan iste. ne alsam tavsiyelerinizi bekliom arkadaslar. benim gozum trek ile scotta kaldı 390Eu ya vardı bişiler ama forumda uretilen yerler die biseyler okudum aynı fiyata daha ii performans var mıdır. yoksa tek tek toplamak iiimidir yardım lutfen

bir de olcu konusunda: boy 1.88 kilo 82 hadi 83 olsun boyutu nası olccem bi yerde baktım 20 inch falan gozukuom ama baska bir threadte adam ufak cocugana 20 inch alacam dioo farklı olculer var galiba :D

Scudo

srqueme

Üye
Tepki
0
duzeltme: Eu kurunu hesaba katmamısım. ekonomi ne halde ne olacak bilinmezde fiyat maalesef 800 e cıktı :(

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ölçü konusunda baya araştırma yapmalısınız galiba Deltabisiklet boya göre kadro ölçüleri belirtilmişti ama bisiklet tarzına göre değişirler
Mesala hareket bisikletlerinde ölçüler MTB lere göre küçüktürler yani boyum 1.88 diye 18" mtb bisikleti alabilirsin ya da 13-14-15" harekete bisikleti(Voltage,X11 ,vs..) alabilirsin karar sizin.. Tepe inişi, dag tepe gezmek istiyorsanız Downhill tarzı bisikletler tam size göre ama maddi açıdan olaya yaklaşırsak 700ytl ye güzel bir sıfır mtb alınabilir _by :)

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
29 vites? 27 demek istedin sanırım yani 9'lu sistem. 9'lunun giriş seviyesi shimano deore, ve deore komponentli bir bisikleti bu fiyata bulabileceğini sanmam.

bence biraz daha araştır, modelleri belirle, bisiklet boyu, hangi kullanıma nasıl bisiklet gider konularında tonla bilgi var internette ondan sonra sorunu sor daha rahat yardimci oluruz.

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Tek amortisör = MTB

390€ dediğiniz TreK 3900 olmalı..8 li sistem (24 vites) ve güzel bir bisiklet gibi görünüyor...

18 veya 19 " tam size göredir..

İnşallah doğru seçimi yaparsınız..

Kazasız belasız bol pedallı günler dilerim . .

srqueme

Üye
Tepki
0
evet 27, :D kafa oldu bi dunya. internete baktım ama yabancı oldugum için bi anda kayboldum. ne biliim bir pc olayı gibi kafamda canlanmadı. mesela terimleri tam oturtamıom. arkadas downhill sana gore demis su andan itibaren downhill keywordunle ararım artık. bana en azından once suna bak buna bak derseniz ben olayı daha ayrıntılı hale getircem. gorduum sey aldın mı imkanlar dahiliinde en iisini almak gerektiği cunku direk olarak fiziksel sınrılar on planda gidipte kotu nietli bir satıcıya yem olmak istemiom. bu konuda da tavsiyeleriniz ii olur.

yorumlarınız için tesekkurler BMX_rider07 ve Mithrelios

srqueme

Üye
Tepki
0
saol KoraY1459, trek 3900 yada scott aspect 50. bir de kron'dan bir seyler bakiim diom ?

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
@srqueme

Kron XC500 ve XC1000'i incele bence..

Scott aspect 50'ye gelince ; biraz ağır gelebilir..O makinayı önermem..

1.Trek 3900
2.Sedona Borla
3.Kron XC500
4.Kron XC1000

Araştır bunları..Malzemeleri karşılaştır ve hangisini beğenirsen onu al derim.Karar tamamen sana kalmış.Hepsini araştır bence pişman olmazsın

Haydi kolay gelsin..

• Beğen
Tepkiler: atilla35
Tepki
41
Bianchi SPIN fiyat/performans olarak fena değil, 670 YTL.. renkleri de çok şık..

(link)

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
@Hashashin

Evet...Amoeba Hussar'ın 2008 modeli süper birşey...

srqueme

Üye
Tepki
0
dun aksam bi yer trek 3900 icin 730 trek 4400 icin 960 ytl dedi. orada sansıma birisi vardı uzun yıllar yapıom bu isi dedi. en onemlisi govde dedi. otekiler deisr. govde de Çin'e sakın bulasma die uyardı. trek 3900 american dedi ? ama ne kadar dooru. trek 3900 ile aspect 50 hemen hemen aynı ozellikler(acera altus falan) ve fiyat 390Eu, kron xc 1000 de aynı ozellikler gibi ve sadece 10 eu daha ucuz fiatı yannıs gormediysem. kronun neten satısını bulamadım. dogubankta bir iki yer var bi oraya bakiim. hussar da ii duruyo ama biraz pahalı :(
sedona borla die bişi gordum digerlereine gore baya bi ucuzdu.
sonuc olarak
trek 3900
(link)
scott aspect 50
(link)
kron xc 1000
bunu biraz daha arastırcam soyle 400 eu ya edora kron bulursam liste bası olabilir. bakalım sonuc ne olacak bende osilasyona girmek uzereim her an deisebilir :D

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Artık üretilen bütün bisikletlerin gövdeleri genellikle uzakdoğuda yapılır. Önemli olan nerede yapıldığından ziyede nasıl ve hangi koşullarla yapıldığı. Trek Amerikan markası kadrolarının çoğunluğu uzakdoğuda yapılır. Fakat üretim kalitesi markadan markaya farklılık gösterir...

mzkaraaslan

Daimi Üye
Tepki
135
Corratec x-vert motion dicem ama dolar molar euro falan fırladı. genede bi bakın birazda verrmis olup iyi bir bisikletalabilirsiniz ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
amoeba hussar ın 2008 modelinden bahsetmişsiniz bu yeni modelin ne gibi farkları var ve bir link verebilirmisiniz?

srqueme

Üye
Tepki
0
tekrar slmlar.
biraz ara vermek zorundaydım. hafta sonu tam 3900 alıodum rengi hosuma gitmedi. simdi bi renkten bisiklet alınmaz mı diyebilirsiniz ama sonucta bi kere alıcam ve alternatifi var :D
sedona sd 751-D nedersiniz alına bilinir mi. kullanan arkadaslar, yorumlarınızı yazarsanız sevinirim. genel intibah insanlar memnun ama direk kullanan birisi al dermi. ben alıcam belgrada gitcem agacların arasında gezicem(yol olmayan yerler tercihimdir :) ) isimi gorur mu saglam mıdır. catlama kırılma olur mu

srqueme

Üye
Tepki
0
@srqueme

veeeee en sonunda aldim bi tane sedona 751-V bakalim nassi bisiii heheh. cevap yazan butun arkadaslara tesekkur ederim.