Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

max 2bin tl'lik yol bisikleti önerisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar mtb bisikletimi geçtiğimiz günlerde satmış bulunmaktayım...yol bisikletine geçmek istiyorum 2bin tl civarlarında tavsiye edebileceğiniz yol bisikletleri nelerdir bi yardımcı olurmusunuz :)

2. Alper Temircan

Alper Temircan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Giant Defy 2 Compact Full Tiagra'lı canavar gibi bir alet. Türkiye piyasasında bu fiyata alınabilecek en iyi alet. ;)

3. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    burakkkkkkkkkkkkkkkk
    evet o gıant modelı gayet guzel kackardan gıdıp ıncele hem gıtmısken bahar bısıkletede ugramıs olursun

Burak Yılmaz bunu beğendi.
  4. Burak Yılmaz

Seviye:
    bahar bisiklette trek mi vardı ?

5. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    evet kardesım bahar bisiklet bır adıda alaatiin bisiklet felanD

6. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Cannondale CAAD9 :in: :in: bazi karbon bisikletlerden bile iyi oldugu kabul edilmis bir bisiklet !

Defy'de guzel ama tek handikapi eger large boy alman gerekiyor ise alcak suruse uygun olmamasi. Cok yuksek head tube'u var, spacerler ciksa bile alcak suruse uygun degil. Onun disinda iyi bir secenek.

serdar canıbeyaz ve Burak Yılmaz bunu beğendi.
  7. Burak Yılmaz

Seviye:
    sağolda caad9 2500 lira civarına denk geliyo:eek:

8. emrea

emrea Üye

Seviye:
    samed akman ve Burak Yılmaz bunu beğendi.
  9. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  10. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Scott'larda oldukça iyi indirimler var. Ben yakın zamanda S40 modelini aldım.Jant,( Mavic Aksium ) Lastik ( Hutchinson TOP SPEED ) ve üzerinde gelen aynakol ve frenleri tiagra ile değiştirdim. Düşündüğünüz rakkam civarına malolodu diyebilirim. Fotolarını forumda paylaşacağım yalnız değiştirdiğim malzemelerin temininde gecikme yaşanıyor.

11. Burak Yılmaz

Seviye:

s40 değerlendirmeye aldığım cihazlar arasında..nasıl memnunmusunuz ?

12. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Özür bir güzel bir noktaya değinmişsin. Defy'lerin head tube u cidden çok uzun ve ayrıca yarış odaklı bir yol bisikleti gibi zincir mesafesi de olabildiğince kısa değil. Giant bu bisikleti tasarlarken daha rahat bir sürüş ve konfor amaçlamış. Daha dik bir poziyonda oturmaya müsade ediyor ve bisiklet hakikaten çok konforlu, tura dahi çıkılabilir. Yalnız şunları da eklemeden edemeyeceğim; evet head tube uzun ama tüm spacer ları çıkarıp beraberinde gelen boynu ters çevirdiğin zaman gidon/sele yükseklikleri arasında 10cm lik bir fark yaratabiliyorsun. Bu da yetmezse açısı yüksek bir boyun ile daha fazasını da görmek mümkün. Biliyorsun klasik kullanım ve yarış için 7-14 cm öneriliyor. Sonuç olarak head tube uzunluğu yarışlar için problemli gibi görünsede problem değil aslında. Ben yarışlara bununla katılmaya başladım ve bu konuda daha tecrübeli arkadaşlarımın bisikletle ilgili yorumları da çok olumlu.

Şimdi gelelim kadroya. Evet Cannondale CAAD9 için sitesinde bazı karbon kadrolardan daha iyi olduğunu söylemiş ama Giant'da Aluxx SL için aynısını söylüyor. Cannondale "outperforms lesser carbon frames" demiş, Giant ise "Defy is lighter, stiffer and better riding than many composite bikes on the market." demiş :) Sadece bu iki marka değil, Specizlied'i Trek'i hepsi kendince çok iddalılar.

Kararı burada onların dediklerinden çok bizim gözümüzün ve bacaklarımızın vermesi gerekiyor. Evet forumlar da fikir verebiliyor ama yorum yapan kaç kişi acaba tüm muadilleri enine boyuna test edebilmiş ? Cannondale CAAD9 da dahil olmak üzere burada satılan tüm alu. bisikletleri görsel olarak incelemiştim ve bunların arasında tasarım olarak en fazla hoşuma giden belki de en ucuza satılan Defy olmuştu ve bunu tercih ettim. Konik head tube, yük binen yerlerdeki boru kalınlığı ve buna rağmen kadronun çok hafif olması, "en hafifi diyebilirim" beni etkilemişti. Bence Defy'nin en iddalı yeri full Tiagralı oluşu değil kadrosudur ve fiyatı tabi.

Değerlendirme yaparken fiyatını kesinlikle göz ardı etmememiz lazım. Mesela BikeRadar'a bakın. En tepedeki bisikletler fiyat/performans oranı en yüksek olanlardır. Dünyanın ağırlığına göre en esmemez karbon kadrolarını şu anda Storck yapıyor olabilir ama hiç bir test sitesinde tepede değiller niçin ? nedeni arkadaşlar bir otomobil parasına sadece kadro satıyorlar :) Önemli olan verdiğimiz paraya ne aldığımız. Full Tiagra lu CAAD9 da Defy gibi 790 EU ya alınabilse neden tercih edilmesin ki cidden şahane bir bisiklet. Ama burada 1319 EU fiyatı var ve hiç kusura bakmayın bu paraya Scott CR1 karbon bisiklet alabiliyorum ben.

13. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Henüz parça değişimi gerçekleşmediği için test etme şansım olmadı. Yalnız scottlardaki bu indirim fırsatını kaçırmamak adına acele karar vermeniz gerekiyor. Size uygun kadro boylarını bulmanız zor olabilir.

14. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    emegıne saglık ustadım cok guzel bır yorum
    ama caad9 suan fıyatı 1188 euro ve 105 donanıma sahıp
    benım aldıgım caad9 tıagra 950 euro ya geldı ve yaz sezonunda aldı yanı demem oki simdi kalmıs olsaydı tıagra donanımlı sanırım giant fiyatına ınecektı ayrıca kackar bısıklettede yazın 900 kusur cıvarındaydı bu bahsettıgımız gıant modelı bılırsınız sezonun bıtmıs olması ve yenı modellerın gelecek olması fırmaları haklı olarak serı sonu fıyatlarına mecbur kılıyorlar.

nime ve Güney Tuncer bunu beğendi.
  15. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  16. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Selam Guney,
    Eminimki fikirlerinde,paylasiminda sonuna kadar haklisin, suphem yok, verdigin detaylarla ve tarzinla klasini konusturdun her zaman oldugu gibi arkadasim.

Benim DEFY'nin buyuk boy kadrosunda olan gereginden buyuk headtube olayini ogrendigim testte DEFY icin sinifinda en iyisi oldugu, citayi cok yuksege koydugunu okumustum. (Test orta boy kadro ile yapilmisti) Orta boy kadroda headtube boyutu ile bir sorun yoktu.

Simdi soyle bir durum var yanilmiyorsam; DEFY'nin kucuk ve orta boy kadronun cikardigi performans ve buyuk boy kadronun performansi farkli. (buyuk boy kadroda olan gereginden buyuk headtubeden dolayi, buda atakligi, konforu,itaati etkileyebiliyor) Bu performans farki soylemim yanlis anlasilmasin, belki pozitiftir bilmiyorum.Headtube'un buyuklugunu gorsel olarakda hemen fark ediyorsunuz. Eminimki alcak surus takintisi olamayanlar icin cok iyi bir secenek buyuk boy Defy.

Dagiticilarin, bayilerin satis politikalari bisikletlerin satildigi ulkelerde bisikletlerin degerlendirilmesini etkiliyor.Burada Tiagrali CAAD9-6 ile DEFY 2 arasinda sadece $ 19 fark var, eger 105 donanim isterseniz,CAAD9-5 ile DEFY 1 arasindaki fark sadece $ 1 !

nime, Güney Tuncer ve serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  17. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Serdar, yukadaki yazımı yazarken Cannondale'in fiyatına Deltabisiklet'in sitesinden bakmıştım. Giant Türkiye yanılmıyorsam ellerinde kalan stok fazlası nedeniyle %20 lik bir indirime girdiği için fiyat avantajı yaratıyor ama Cannondale için senin bahsettiğin bedeller de cidden çok makul.

Ozgür, evet yurdışındaki fiyat farkları dediğin gibi çok fazla değil. Bu durumda daha fazla yarış odaklı olan Cannondale'i almak yarışmayı düşünenler için daha mantıklı tabi. Benim Defy ML boy yani Medium Large arası. Yukarda da yazdığım gibi ekstra bişey almadan 10cm lik bir gidon/sele farkı var ve yarış için uygun sayılır. Ama Large kadro da durum nasıl bilmiyorum malsef. Eğer L deki headtube ML ye göre ciddi şekilde daha uzunsa sorun yaratabilir.

Ozzgurr ve serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  18. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

evet guney abı;

suan bikeandoutdoorda 1188 euroya cannondale caad9 105 mevcut bır adet kalmıs...ve ben burak arkadasıma ılk tavsıyemde onu onerıyorum tabıkı 2000 ytl yı gecıyor

19. Burak Yılmaz

Seviye:
    ah işte 2bini geçmese gözüm kapalı alıcaktım :)

20. Nilgün Eran

Nilgün Eran Yeni Üye

Yeni üyeyim, eşim uzun zamandır bisikletleri inceliyor o da, Giant Madona, Gloria ve Corratec yol bisikletleri uygun olabilir diyor, bilginize.