Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Max. 1500tl yol bisikleti arıyorum?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında A.Aral tarafından paylaşıldı.

1. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    merhaba herkese.
    uzun zamandır yol bisikleti almak için para biriktiriyorum ve verebileceğim maksimum miktarı topladım(1500tl). uzun zamandır da internetten bisiklet fiyatlarını araştırıyorum. bana en mantıklı seçenek btwin triban3 veya 5 geldi. sora setli başka marka bisikletlere baktığım zaman 1700 liradan başlıyor neredeyse. triban 5 fiyat ve özellik olarak en mantıklısı gibi geldi o yüzden. şuan maalesef decathlonun stoklarında sadece 48 kadro var.
    onun dışında triban 3ün uzun zamandır indirime girmesini bekliyorum bir umut :) en olmadı 2015 modelleri geldiği zaman indirim olsun olmasın triban 3 veyahut 5 alırım diye düşünüyorum. son olarakta triban 5 2015 modeli sora set yerine microshift ile gelecekmiş. buda bir soru işareti tabi kafamda. ben sizinde yorumunuzu, tavsiyenizi almak istedim değerli forum üyeleri. sizce bu fiyata tribanlar dışında daha iyi bir alternarifim var mı?

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    1500 tl bütce ile triban 3 alabilirsin fakat jant setini degiştirmeni öneririm onun dısıdna bisiklette sıkıntı yok . Bunuda istersen 2. el istersen sıfır alabilrsin.

3. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    triban 3 al jant setini değiştir yukardaki abimin dediği gibi gerisine de kask eldiven km saati falan alırsın artarda paran

4. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler yorumunuz için. önerebileceğiniz jant seti/marka/model var mı ve triban3 gibi bir bisiklete jant seti alırken ne gibi faktörlere dikkat etmeliyim acaba?

5. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Bır Trıban kullanıcısı olarak yorum yapmak ısterım .Trıbanın jantlarından zıyade gobegı pek ıyı degıl.Akıcılığı bana yetersız gelmıstı..Ama performans surusu yapmıyorsanız yeterlı duzeyde gıttıgı kadar kulllanırsınız . Benım 1500 liralık bir butcem olsa magazalardakı ındırımlerı bekleyıp baska bısıkletlerı de dusunebılırdım.Çünkü bıraz beklersenız cıddı ındırımlerı yakalamanız muhtemel.Sora setlı vs.Ya da ıkıncı el o butceye cıdden temız ve guzel bısıklet bulmanız myhtemel.Bu arada Izmır DecathlondaTrıban 3 'un fıyatı 850 liraya dusmus.İkinci el dusunursenız de beraber arastırabılırız.Trıban aldıgınızı varsaysak jantlardan memnun olan arkadaslarvar ama once Shımano R500 ya da RS10 Jant la jant aldıgınızı dusunsek.Bır de karbon masa aldıgınızı dusunsek .RS 10 lar 350 lira cıvarı r500 ler 300 lerde desek.Toplam 1150 ya da 1200 lira yaptı.Karbon masa alsanız 150 lirada o dıyelım. 1300 ya da 1350 Lira .150 200 liraya da aksesuarlar ayarlanabılır.Ya da jantları hıc degıstırmeden kullanırsınız.Sadece aksesuarlarla 1000 liraya tamalamıs olursunuz.Trıbanın vıtes kollarını ust duzey bısıkletlerı deneyen bır abımız Tıagra es deger de oldugunu soylemış. Jant setını degıstırınce eskı halı arasında kı fark cok acık :) [​IMG][​IMG] İstersenız de 2015 Karbon masalı Trıbanları bekleyın . :)

muhiddin bunu beğendi.
  6. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Recep abi neden jant seti değişiyor o kadar kötümü?

7. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim yorumunuz için. aslında kafamdaki düşüncelerden biride buydu. acaba triban3 alıp zamanla parçaları mı değiştireyim diye düşünüyordum. açıkçası uzun zamandır kardeşimin bana çok çok ufak gelen dağ bisikletini kullanıyorum ve artık gına geldi. eğer 2 aya diğer markalarda uygun indirim yakalamazsam kesin 2015 tribanlardan birini almayı düşünüyorum. decathlonda triban3 ü deneme fırsatım oldu. ilk yol bisikleti denememdi vites geçişleri garip geldi ve aklıma bir kurt düşmüştü acaba kötü bir vites sistemi mi var diye. ama işi bilenler böyle yorum yaptı ise alışık olmadığım içindir sorun.
    yeni taktığınız jantlar cidden bisikletin havasını değiştirmiş. hem daha iyi bir performans hemde hafiflik açısından ilk etapta jantları değiştirmek güzel olabilir.

YüzSürKoş bunu beğendi.
  8. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    cagatay ben 2. el olarak r-501 jant setlri ile aldım. fakat bi cok kişidende duymustum öncesinde cok kolay akort kacırdıgını . Malum memleketimizin yolları dümdüz kaymak gibi asfalt bulmak cok zor gibi yeni yolda bile yama var ve daha önce mtb kullanıcısı olarak söylüyorum ki ufak bir katman bile fazlaca gidonda hissediliyor. Gidonda hissediliyorsa jantlara ve göbeklerede titreşim olarak etkiledigini düşünüyorum. Giriş seviyesi bir jant ve göbeklede bu durum daha hızlı akort ihiyacına yol acıyor heralde diye düşünüyorum.

Tabiki orjianl jant ve göbeklede kullanılır ama aldıgın keyif aynı olmaz diye düşünüyorum. r-501 de cok üst degil sanrım fakat gayet tatmin edici dagdan inerken dikkatsizce yamalı yollardan tangır tungur hızlıca indim hiçbi sasma kacma olmadı masallah.

9. evrenozbilen

evrenozbilen Velocity216

Adı:
    Evren
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Bu rakamlara alınabilecekler arasında bir de Carraro var. Carraro 032 yaklaşık bütçeniz civarında. Carraro 052 ise 1850-1900 Tl ye ölü sezonda alınabilir.

Carraro 052 İncelemesi:

http://www.bisikletforum.com/f348/inceleme-carraro-cr-race-052-a-135075/

Dip Not: Yol bisikletine henüz geçtim. Önerdiğim bisikletleri sizin bütçenize göre yazdım. İnceleyin, bakın, karşılaştırın diye yazıyorum.

10. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    carraro 032 dikkatimi çeken bi modeldi benimde. acaba bu sezonda indirime gider mi bisikletçiler. çünkü internette pek bir indirim yok şuaralar.

11. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    birde rica etsem carraro 032 ve triban 5 karşılaştırırmısınız. hangisi daha mantıklı bir seçenek olur. carraro 1700 civaı sıra setli ve 10.6 kg. btwin 5 vites sistemi sadece sora 1450 lira ve 9.9 kg. carraronun ağırlığı bu fiyatlar için biraz fazla geldi gibi.

12. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    ben sırf tipi için alırım carraro yu ve almak içinde para biriktiriyorum aralarında okuduklarım kadarıyla aktarıyorum aralarında çok bir fark yokmuş hoşuna gideni almanı öneriyorlar ve birde sedonanın 610 modeli vardı ancak benim hoşuma gitmedi pek

13. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Trıban ıle alakalı bır arkadasımızın yorumunu paylasıyım :)

A.Aral bunu beğendi.
  14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    10.6 kg bilgisini nereden öğrendiniz bilmiyorum ama yanlış olduğu açık.
    Bende 052 var 9.2 kg geliyor 032 9.75 civarı geliyor bir tanıdığım kullanıyor.

15. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    internette 032 satan sitelerde verilen rakam bu, kendi sitesinde yazmadığı için takibi bir kesinliği yok.9.75 de olabilir. ki 9.75 olması fiyatına ve donanımına göre daha mantıklı geldi.

16. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    carraro cr race 032 bildiğim kadarıyla 10.36 olması lazım birkaç konuda bu ağırlığı görmüştüm @A.Aral belki siz 2013 modellere bakmış olabilirsiniz