Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Max 1000 tl bütçem mtb önerilerinizi bekliyorum :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert-Demir tarafından paylaşıldı.

1. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar ben bisiklete merak sardım ve bisiklet almaya karar verdim daha önce bisiklet kullandım ve kendime uygun bisiklet bakıyorum boyum 1.90 kilom 100 .Carraro 436 Daytona forumda kötü yorum pek almamış bende almayı düşünüyorum ama benden daha iyi bilen insanlardanda yardım almak istiyorum beni taşıcak kaliteli bir bisiklet arıyorum.Kadıköy oturuyorum pek arazi ile işim olmaz ama yol bisikletide istemiyorum :) Yardım eden herkese teşekkürler

2. Çağla r

Çağla r Yeni Üye

Seviye:
    daytona bu fiyata alınabilecek en iyi bisiklet

3. Enes.

Enes. Üye

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    carraro daytona 436 fiyat/performans canavarı-

4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bencede Carraro Daytona 1000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi bisiklet. Eğer Whistle Miwok 1161D bulabilirsen onuda kaçırma.

5. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Whistle Miwok 1161D ile Daytona arasında çok fiyat farkı yok whistle miwok 1161 biraz daha pahalı 1161D'yi daha iyi yapan özellik nedir o konudada yardımcı olursanız sevinirim :)

6. gok

gok Bisikletkolik

Seviye:
    bende özellikle donanım için carraro 436 daytano diyorum.boyuna göre kadro yapısını burdan ögrenebilirsin.http://www.velespit.com/asp/menu_items.asp?ID=30.kadrosu biraz agırdır.kron xc-2000 e gore 2-3 kilo gibi kron xc 2000 de iyidir.forum da birisi carraro daytona ya kırmızı-beyaz renkli bisiklete teker değişimi yapmis performans tekerlegi asfalt ve arazi.yorumlardan bende dahil herkes bitti.hem cok hesaplı ve ucuz.cok super olmus.bulursam linki atıcam.ve linki buldum.http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=101609.bisikletin agır olması degilde bisikletin akıcı ve seri gitmesi onemli hatasız olması yani dengeli bisiklet.mesela ben eski peugeout mossoaigue kullniyrum celik kadro cok saglam ve kadro yapısı borular ince estetik gorunum cok iyi.donanım degistirdim.20 kg olmasına ragmen yokus olsun,agir olmasına ragmen cok rijit esnemesi yok.diger hafif bisikletlerle test ettim mesela 11-12 kilolu bisikletlerle arada ucurum diyebilecek fark yok alısınca ve özellikle donanım kalitesini ekleyince fzla agirlik sana extra avantaj saglıyor. gayet cok memnunum.ayrıca bazıları 14-15 kilo agir bisikletlerle uzun yolculuk yapilmaz demisler.ben buna katilmiyorum.cunku benim icin onemli olan donanım kalitesidir her zaman.saglam kadro olsun yeterli.özelliklede seri ve akıcı gitmesi lazim.eger pedala basinca bisiklet yağ gibi kaymiyorsa zorluk cıkariyorsa hata var demektir.boyle bisikletle asla yola cıkmam.

7. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sağ ol gerçekten yardımcı oldum kararım kesinleşti sayılır bu aralar hayırlısıyla alacağım bu arada hakikaten güzel toplamış bisikleti :)

8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Whistle Miwok 1161D ile Carraro Daytona arasındaki tek fark lastikleri. Carraro'da CST lastik var, Whistle'da Schwalbe. Schwalbe CST'ye göre çok daha iyi bir marka. Donanım olarak iki bisiklet bire bir aynı. Kadro yapısı olarak hangisini beğenirsen onu alabilirsin. Geçen sene bu zamanlar bende bu iki bisiklet arasında kaldım ve tercihim Whistle oldu.

9. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    teşekkürler yardımın için bayide whistle ve carraro arasında tercih yapacağım forumdan takip ettiğim kadarıyla pek whistle bulunmuyor sanırsam .

10. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron XC2000.

semih_07 bunu beğendi.
  11. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    neden kron xc 2000 bir de açıklasaydın iyi olurdu :)

12. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    7005 Tripple butted kadro. Ne olduğu belli, kalite ortada. Özellikleri yeterli Alivio sistem daha ne olsun? Carraro'nun kadrosunda sadece "alloy" yazıyor, ne olduğu belli değil.

13. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tamam sağ ol bisikletin kadrosu ve donanımı ile ilgili pek bir bilgim yok açıkladığın için teşekkürler .

14. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    konu güncel.

15. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Madem konu güncel, noktayı koyalım. Arazi ile işin yoksa DAĞ bisikletine ne gerek var? Size lazım olan şehir bisikleti. Sedona 321 2012 ile Ghost 1300 arasında seçim yapın fazla uğraşmayın. Hafiflik, daha iyi vites sistemi + hız diyorsanız Sedona 321 2012. Azcık daha ağır + konfor diyorsanız Ghost 1300. Bu ikisini araştırın, seçiminizi yapın. Dağ bisikletleriyle vakit kaybetmeyin.

Not: Ben Sedona 321 2012 kullanıyorum, tavsiye ederim.

Dipnot: Sedona 321 2012 nakit 880 lira.
    Daha kask, eldiven, ışık, pompa, suluk kafesi, suluk, km saati, çanta, kilit, yama takımı, alyen takımı vs. alacaksınız, bütçenizi ona göre değerlendirin.

16. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    önerin için sağ ol sirkeci'ye gidip bütün önerilen bisikletlere bakıcam hangisine ısınırsam alıcam :)