Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mavişehir sahil bisiklet yolu hakkında. Önemli

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Buğra Celayir tarafından paylaşıldı.

1. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Mavişehir sahilindeki bisiklet yolu, hatta karşıyaka iskeleye kadar devam eden bisiklet yolunda elini kolunu sallaya sallaya gezen insan benzeri nesneleri bu yoldan nasıl uzaklaştırabiliriz. Bir fikri olan var mı? :boese157:

Hatta hatta bu aklı yetmezler artık o yolu işgal etmeklede kalmıyor Mavişehir'deki yola ek yapılan karanlık yolda bile yürüyorlar. Yahu pis insanlar mis gibi deniz kenarı var orda aydınlık ne diye karanlık bisiklet yolundan yürürsün.

Ben bu gidişle kendimi kaybedip özellikle gidip en krosuna bile bile çarpıcam sanırım. Resmen küfüre alıştırdı beni bu sahil yolu! Gelin bi çözüm bulmaya çalışalım şu konuya....

2. Buğra Celayir

Seviye:
    Ey İzmir - Karşıyakalılar size sesleniyorum :)

3. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence onların çoğu oranın bisiklet yolu olduğunun farkında bile değil bunun çözümü uyarı tabelalarının arttırılması

4. Buğra Celayir

Seviye:
    Çoğu farkında bunun çünkü çoğunun yanından geçerken burası bisiklet yolu biraz kenara çekilin diyor içlerinden 2 si 3 ü.

Üstgeçite çıkmak yerine anayoldan geçip ölmeyi tercih edenlerle dolu bir ülkede yaşıyoruz. İnsanların hep yapmaması gereken şeyleri yaptığı bir ülkede. O insanları gütmedikçe o yoldan yürümeye devam edecekler bildikleri halde. Eskiden güvenlik görevlileri vardı bi nebze daha iyiydi şimdi ise rezillik.

Ben bu şikayetimi nereye bildirebilirim acaba? Gerçi büyük ihtimalle belediyeyedir ama aman onlarla muhattab olacağıma sasalıdaki hayvanat bahçesine gidip hayvanlarla konuşurum daha iyi. Hiç değilse onlara söylenenleri anlıyormuş gibi insanın gözlerinin içine bakıyorlar birşeyler derken.

Bu konuda çok doluyum ve bir an önce bir çözüme kavuşmasını istiyorum ama istemekle olmuyor tabi birşeyler yapmak lazım.

5. Agamemnon

Agamemnon Kıdemli Üye

Seviye:
    ya sev ya terket

6. Özgür Budak

Özgür Budak Yeni Üye

Seviye:
    Uzaklaştıramazsınız. Üzgünüm ama bence gerçek bu. Tavsiyem insanların olmadığı mavişehirden sonraki bölümde sürmeniz. Diğer yerlerde ise çok dikkatli gitmeniz.

Cem Unden bunu beğendi.
  7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Haklısın ama hocam niye asfalt yolda sürmüyorsun ? Kime ne anlatacaksın bu ülkede;birde Karşıyaka gibi medeni olduğunu iddia eden ukalaların olduğu bir yerde .Sasalı mevkii güzel bu işler için . Tavsiye ederim .

8. Agamemnon

Agamemnon Kıdemli Üye

Seviye:
    Burada yapılması gereken bence bisikletin ile bol bol mümkün olan her fırsatta bu yola çıkıp bisiklet sürmektir. Burada bisiklet yoğunlaşması artarsa insanlar zaten otomatik olarak burada yürümemeyi tercih edeceklerdir.

BUĞRA CELAYİR'in dediği gibi "bisiklet yolunda elini kolunu sallaya sallaya gezen insan benzeri nesneleri bu yoldan nasıl uzaklaştırabiliriz", "Ben bu gidişle kendimi kaybedip özellikle gidip en krosuna bile bile çarpıcam sanırım. Resmen küfüre alıştırdı beni bu sahil yolu!"

ve ALİ GELİR'İN kullandığı ifade gibi "Karşıyaka gibi medeni olduğunu iddia eden ukalaların olduğu bir yerde"

ifadeler spor yapan, bisiklete gönül vermiş kişilere ve kimseye yakışmaz. Ben de Karşıyaka'da yaşıyorum 35 senedir. Nasıl olacak şimdi? Siz bana da hakeret etmiş oluyorsunuz yazdığınız yazı ile. Orada yürüyen insanlar bütün bir Karşıyaka'yı ve İzmir'i temsil edemez.
    Saygılar

9. istisnalar kaideyi bozmaz !

Cem Unden bunu beğendi.
  10. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Niye üstüne alınıyorsun ki . Gerçekler acıdır ama Karşıyaka medeni olduğunu iddia edip , medeniyetsiz birçok insanın dolu olduğu bir yer . Sokaklar köpek pisliğinden geçilmiyor, insanların başkalarının hakkına saygısı yok , paralı züppelerin çok olduğu biryer . Ne yazık ki böyle . Sana niye laf söyleyeyim ki ,seni tanımıyorum bile ,ben gördüklerimi söylüyorum .Karşıyaka fanatiği olmanın ,35 1/2 luk yapmanın anlamı yok .

Bende aynı sorunları yaşadım oralarda .Hatta birkaç tanesiyle de kavga ettim , Mavişehir civarında üstüme yağlı su attılar. Bisiklet sporunu insanların az olduğu yerlerde yap ,yoksa başın çok ağrır. Emin ol köpekler , insanlardan daha az zarar verir sana

11. Hilmi paksoy

Hilmi paksoy Yeni Üye

Seviye:
    bncede insn bakımndan baya bi sorun yaşıyorum o yüzden ilk defa yarn sbh gibicem baya erkenden... GELMEK İSTEYENLERİ BEKLERİM. birde sabh için yanıma ekstra birşeyler almam gerekli mi ?

12. Buğra Celayir

Seviye:
    Sadece su alsanız yeter :) Ben elime geçecek her fırsatta o yoldan bisikletimi sürme taraftarıyım arkadaşın dediği gibi.

Bakın ne oldu? Bu metro davasına daha çalışmalar bitmeden normal trenler metro hattından işlemeye başladı. Hemzemin geçitlerde kapanmamıştı başta. Sonra o hemzemin geçitlerin birinde bir insan öldü. Sonra geçitler kapandı, açık olan yerlerde ise insanlar artık dikkatli geçiyor.

Sonuç....

Bu millet, karşıyakalısıda olsa başka bir semtliside, şehirliside.... Başına birşey gelmeden anlayamıyor yapmaması gereken şeyi. Bu aynı şey gibi... 2 yaşında bir çocuğun sobaya elini değdirdikten sonra birdaha değdirmemesini öğrenmesi gibi. Şartlı refleks örneği. Sanırım o yolda birinin başına birşey gelmeden ve bizden birinin başı yanmadan bu insanlar akıllanmayacak.

Asfalttan gitme taraftarı da değilim mecbur kalmadıkça. Çünkü yol kenarındaki park halindaki arabalar sizin bisikletinizde spot dahi olsa sağlarına sollarına bakmadan yola çıkıyorlar ya da aniden kapı açıyorlar. Bir kaza anında sürücü '' bisiklet yolun varken bu yolda işin ne '' dediğinde bizim pek söyleyebileceğimiz birşey olamaz sanırım. Hem bisiklet yolu dururken asfalttan gittiğimizde, şu an laf söylediğim bisikleti yolu istilacılarından ne farkımız kalıyor ki?

Tek mantıklı çözümde cevap yazmış bir arkadaşımın dediği gibi mavişehir bisiklet yolunun devamı olan siyah renkli kısımda bisiklet sürmek. Ama aslında bu bir çözüm değil durumu kabullenme örneğidir, bunuda unutmamak lazım. Yarın bugün oralarda güzel ışıklandırıldığında ki düzenlemeler yapılıyor şu ara, aynı konuyu orası içinde tartışıyor olucaz emin olun.

Tüm bisiklet severlere saygılar, iyi akşamlar....

13. Agamemnon

Agamemnon Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben üsütüme alınmıyorum. Karşıyaka fanatikliği ve başka birşey de yapmıyorum. Neyse herkese iyi sürüşler....