Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mavic Xm 317 toplama

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bozokaydin tarafından paylaşıldı.

1. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba. Whistle bisikletim biraz ağır. Aldığım yer ile de görüştüm jantlarının ve ön çatalın ağır olduğunu söylediler. Mavic Xm 317 jantlar bana uygun fiyatlı geldi. Jantlar 36 delikli, tanesi 440 gram ve V-fren uyumlu. Tanesi 55TL.(Bisikletim de V-Frenli). Stabilize yolda çok az kullanıyorum genelde asfalt ve parkede gidiyorum. Çok çok az zıplama atlama yapıyorum. Bu jantlara fiyat performas oranı uygun olan hangi marka teller eklenebilir ve sizce ağırlıkları ne civarda olur? Sizce toplamda bana ne kadara mal olur? Bir de wheelset ürünleri incelediğimde ön arka ağırlıkları farklı oluyor, bunun nedeni göbek mi? Teşekkürler.

2. Cenk Taşcı

Cenk Taşcı Üye

Seviye:
    Merhabalar bisikletin ağır demişsin ne kadar zamandır kullanıyorsun?Neler yapıyorsun hergün kullanıyormusun?eğer bunlara cevabın evetse(gercekten KULLANICIYSAN) bisikletinde bir değişiklik yap ama değilse parana yazık derim boşver kalsın Mavic 317 ben kullanıyorum(32-36 delik olarak bulabilirsin)ben 36 delik kullanıyorum guzel jantlardır bunlara tel olarak DT Swiss Champion tel öneririm ama(fiyat fazla) bu tellerden alcam dersen en azından sadece tellere 100tl üzerinde bir para vermen gerekebilir tabi bunlar DT Swiss Champion teller için yok ben daha üst düzey tel bakacam dersen o zamanda(DT Swiss Revolution) derim ama fiyatlarını sen düşün:))))Bence Bisikleti hafifletmenin ilk yolu Amortisörünü değiştirmektir sende Suntour xcm var bu masa en azından 2kg bir maşa eger 1500gr-1600gr arası bir maşa alırsan Bisikletin hafifler eğer niyetin varsa(ve tekrar söylüyorum gerçekten bir kullanıcıysan ve şu andaki kompenantların sana yeterli gelmiyorsa değişiklik yap)Yoksa parana yazık olduğu gibi kullan.Saygılar....))))

bozokaydin bunu beğendi.
  3. adem dagdelen

adem dagdelen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aynen sekılde ben arkadas katılıyorum cant fıyatında yalnısloık var kardes senın dedıgın jantlar mavıc 117 dır 32 36 olrak mevcuttur

4. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Ürünleri

http://www.bikeandoutdoor.com/?XM 317&Kat_ID=11&Sub_KATID=145&Tur_ID=496&part=urun_detay&Urun_ID=979

http://www.velespit.com/asp/product/85/MAVIC-317

Bu linklerden buldum. İlk firmada stokta gözükmüyordu ama ellerinde varmış.

Yaklaşık 8 sene önce karbon gövdeli full xtr bisiklet almıştım ama dersler nedeni ile kullanamayınca satmıştım. Bu bisikleti eşim hediye olarak aldı. Bende bir iki parça eklemek istedim. Ön çatal olarak 2006 RockShox Sid World Cup elimde var, çok az ve sadece asfaltta ve parke de kullanılmış durumda. Bakıma da götürdüm. Bunu da henüz monte ettirmedim. Bütçeyi zorlamak istemediğim için bir de çok bilgim de henüz yok yardım istiyorum.

Aklımda olan uygun fiyatlı bir janta ben de olan telleri ve shimano alivio göbeği taktırmaktı ama sanırım bu ağırlık tasarrufu sağlamayacak. Herşeyi komple almam gerekiyor bu da pahalıya patlar sanırım. Yeşil bisiklette set olarak 189 euro olarak

Mavic 317-XT Teker seti(Ön+Arka)
    Özel Yapım

Jantlar: Mavic XM 317 32 delik
    Göbekler: Shimano Deore XT 760 (QR milleri dahil)
    Teller: Dt Swiss (inox) 1,8
    Jant geti: Zefal

Üstteki jant seti var. Sizce bu ne durumda?

Jantı çok zorlamayacağım, çok az bozuk yola girecek. Sadece ekonomi elverdiğince hafif olsun istiyorum.