Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mavic ksyrium elite - hybrid bisiklete uygulama

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Sipahi arslanoglu tarafından paylaşıldı.

1. Sipahi arslanoglu

Sipahi arslanoglu Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Merida t2 model hybrid bisikletimin üstündeki 622x32c merida stok jantları yeni sipariş verdiğim mavic ksyrium elite'ler ile değiştirebileceğim bir bisikletçi veya bisiklet satıcısı önerebilirmisiniz anadolu yakasında. Çok anlamıyorum ancak lastikleri aldığım satıcının telefonda söylediklerinden aklımda kaldığı kadarıyla sanırım hybrid bisikletime bu jantın uygulanması için bir işlem gerekiyormuş. (arka frenin öne uygulanması, pul ilavesi gibi birşeyler aktardı bisiletin orjinal frenlerinin yeni jantlara temasının sağlanması için). Bu işlemin basit olduğu söylense de ben yine de sizden nerde yaptırabileceğim konusunda fikrinizi almak istedim.

Bir de her ne kadar uyumlu olduğu söylense de, bisikletin üzerindeki lastiklerin (maxxis detonator 700x32c) yeni jant seti ile uyumunda bir sıkıntı yaşarmıyım sizin de fikrinizi sormak istedim. Teşekkürler.

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yol bisikleti jantlarına-ki bu 28'' dediğimiz,aslında 700c (622 mm) lik jantlardır-hangi lastiklerin takılabileceği,rim,yani jant genişliğine bağlıdır.Bu şemadan,jantınıza uygun lastiği bulabilirsiniz.Yanlı hatırlamıyorsam bu jant rim 15 yani 32 yi sınırda destekler.Yine de bu jantların hyrbit bisiklete çok ta uygun olduğunu düşünmüyorum.Elbette çok kalite jantlar,kuşku yok.

Cem Coşkun ve Sinan Ceylan bunu beğendi.
  3. Sipahi arslanoglu

Sipahi arslanoglu Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Peki lastik uygulamasını tercihen anadolu yakasında nerde yaptırabileceğime ilişkin bir önerisi olan var mı.