Mavic CrossTrail

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba

Halen kullandığım disk fren setimi değiştirip V frene geçeceğimden dolayı yeni bir jant seti alacağım.

V fren uyumlu setlere baktığımda Mavic Crosstrail, Crossride ve Shimano WHM 505 alternatiflerini bulabildim.Akort ayarı kolay kolay bozulmayacak, akıcı, sağlam uzun yıllar kullanabileceğim bir jant seti almak istiyorum.78 kiloyum, yarışmıyorum ancak gerektiğinde sert arazide setin sağlamlığını kanıtlamasını isterim.Mavic ler tel sayılarının azlığı ile bana pek güven vermedi.Forumdan öğrendiğim kadarıyla Mavic ler rulmanlı göbekleri ile Shimano setlerden akıcılık konusunda bir adım öne çıkıyorlar.

Bütçeme uygun olan XT set, V fren uyumlu olsa hiç düşünmez alırdım ancak uyumsuz.Sanırım XT nin muadili olan Mavic Crosstrail hakkındaki tecrübe ve düşüncelerinizi paylaşırmısınız.Farklı önerilerinizi de değerlendireceğim.Teşekkürler.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@e-pektas

Sanırım dikkatinizden kaçtı ancak XT'nin de, XTR'ın da V fren uyumlu modeli mevcut;
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bisikletcanavari

Sağlamlığı sağlayan çemberler ve tellerin kalite-sayısı olsa gerek.Whm 505 in göbeklerini XTR yapma imkanım olurmu?Delik sayıları uyumsuz dolayısı ile sağlıklı olmayabilir ve ayrıca böyle bir teklifi satıcı firma kabul edermi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@HaliliOzturk

Bu üretimden haberim var ama benim baktığım Türk sitelerinde sadece disk fren uyumlu modeller mevcut.Yabancı bir siteden veya ülkeden alma imkanım yok.:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bisikletcanavari

Göbeği XTR istememin sebebi akıcılık ve ömür idi.505 ile arasında fark olmadıktan sonra dediğiniz gibi göbeğe jant setinden fazla para vermenin anlamı yok.Versemde delik sayıları sebebiyle modifikasyon pek mümkün değil gibi duruyor.

XT yi bulsam hiç kaçırmam:) CrossTrail hakkında net bilgisi olan yok mu?

praetor

Üye
Tepki
78
Ben disk fren ile cross trail kullanıyorum uzun zamandır.75 kiloyum. Yarışta falan da kullandım. Taktığım gibi duruyor, daha akordu dahi bozulmadı. Tavsiye ederim.