Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mavic crossride

Konu, 'Tekerlekler' kısmında turkstyle tarafından paylaşıldı.

1. turkstyle

turkstyle Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar mavic crossride marka jantların göbekleri karşılaştırılabildiği sürece shimano da hangi modele denk gelmektedir

2. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    shımano'nun xt modeline karşılık gelemez,xt daha hafif ve iyi bir set.slx diye bir jant seti de olmadığı için tam karşılığı yok denilebilir.Eğer alıcaksanız şöyle de yapabilirsiniz crossride in diskli modeli 400 tl bu paraya bi kombinasyon oluşturabilirsiniz mesela; xt 2008 cl göbekler + 117 kasnaklar+dt 2,0 teller+telbaşları) veya farklı kombinasyonları deneyebilirsiniz ağırlık kalite ve fiyat açısından size uygun geleni alabilirsiniz.yok bunlarla uğraşmak istemiyorum derseniz crossride iyi bir jant setidir diyebilirim.

kron_xc4000 esk ve turkstyle bunu beğendi.
  3. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ağırlık olarak karşılırtırırsak xt nin altında kalacağı kesin. Fakat akıcılık olarak karsılastırırsak xtr'dan hissedilir derecede daha iyiler. Xtr'dan daha iyiler ama kesinlikle son nokta olarak algılamayın. Standart rulman kullanıyorlar. Dusuk surtunmeli rulman kullanan setler mavic göbeklerden daha akıcı. Seramik rulmanları saymıyorum bile.

4. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende bu ikilemde kaldım. Ve Xcr100 çemberli Champion telli Xt göbekli jant setinde karar kıldım.
    Hem daha hafif,daha akıcı ve yedek parçası daha kolay bulunur bi jant seti oluşturdum. Nasipse yaz sonuna kadar toplamış olacağım.Görünüş açısındanda kalite açısındanda mükemmelliğe ulaşacağıma inanıyorum.
    Şimdiden hayırlı olsun
    Sevgiler Can

cruphasulie bunu beğendi.
  5. turkstyle

turkstyle Aktif Üye

Seviye:
    xtr 965 göbek üzerine 719 kasnak ve revo teller kullanmayı planlıyorum peki cross ride in çok sağlam olduğun duymuştum bu set onu aratır mı

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    SLX seviyesinde WH-M65 modeli var. Centerlock hem de isteğe bağlı olarak 6 vidalı disk standardı ile kullanılabiliyor. İç lastiksiz kullanıma da imkân tanıyan set 24 tane yuvarlak ve düz tel ile 3 kesişmeli olarak örülmüş. Bronz renkli tekerlek göbekleri ile jant üzerindeki yazılar görsel olarak ilgi çeken unsurlar. Setin ağırlığı 1796 gram.
    Alıntı:mtbtr.com

7. turkstyle

turkstyle Aktif Üye

Seviye:
    teşekkür ederim ancak hem v-fren hemde disk uyumlu oluyorum

8. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mavic olacaksa Crossmax veya en azından Crosstrail olsun ama kesinlikle Crossride'dan uzak durmanı öneririm. Sadece ağır değil aynı zamanda sağlam da değil. Bir arkadaş aksını daha yeni kırdı.

Bilyalı göbekler bazı noktalarda rulmanlılardan daha avantajlı. Zaten bu avantajları olmasaydı Shimano çoktan rulmanlıya geçmişti galiba. Bu tip göbeklerin bilya yataklarınına biraz boşluk verirseniz, QR ı sıktığınızda kapanacak şekilde, nasıl akıcı ve uzun önümürlü olduklarını işte o zaman daha iyi görürsünüz. 2008 XT lerin akışkanlıkları gayet iyidir. Kaliteli jant ve teller ile çok başarılı ve hafif bir set toplayabilirsiz.

Ali Hekimoğlu ve turkstyle bunu beğendi.
  9. turkstyle

turkstyle Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler güney abi

10. turkstyle

turkstyle Aktif Üye

Seviye:
    kararımı verdim zaten arka 719 üzerine xtr önede 719 üzerine xt toplayacam tellerde revo olacak sizce iyi bir seçimmi özellikle arka xtr ön xt olması arkanın daha üst model olması avantajlı diye duymuştum ancak aklıma takılıyor...

11. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Crossride öyle sağlam birset değil. Jantın yuksuk bölgelerinden catlaması cok görülen birşey. Tel gevşemesi de yapıyor. Top model kalitesi beklemeyin. Ama göbekleri cok akıcı.

turkstyle ve Önder Tarım bunu beğendi.
  12. Alper Temircan

Alper Temircan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yeni konu açıcaktım ama böyle bir başlık olduğu için gerek duymadım. Mavic crossride jant setim var ve Bozcan abinin söylediği gibi tel gevşemesinden özellikle arka janttan çok şikayetçiyim.:boese157: Önde hiç problem yok. Gayet düzgün. Bisikleti alalı 5 ay oldu ve 2 kez akort yaptırdım. Ama arka teker gene akort istiyor. Kilodan deseniz değil 70 kiloyum, kullanım deseniz öyle hor kullanan biri değilim. Sorun jantta mıdır yoksa başka bir yerde midir?:bilmiom: