Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mavic Crossmax slr hakkında

Konu, 'Tekerlekler' kısmında osman arslan tarafından paylaşıldı.

1. osman arslan

osman arslan Parantez Bisiklet Grubu

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar mavic slr kullanan tecrübeli arkadaşlar varsa bu jant takımının ortalama rulman değişme süreri , temini ve ücreti hakkında bilgi verirseniz sevinirim
    bir arkadaşdan 2. el olarak edinmek istiyorum rulmanların değişmesi gerektiğini ve bu yüzden göbekte boşluk oluştuğunu söyledi bende bunu deneyimlemediğimden ötürü almakta çekiniyorum
    varsa bilgisi olan destek verirseniz sevinirim
    Not: Mavic crossmax sl kullanıyorum ben öyle bir durum ile karşılaşmadım henüz..:confused:
    şimdiden teşekkürler..

2. yasin çalış

yasin çalış Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    piyasada 3-4 tane mavic slr gördüm çatlamış kırılmış vs. almadan önce biraz daha araştırmanızı tavsiye ederim.

3. osman arslan

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    bende o tarz ilanları gördüm bu arkadaşın jantında çatlak falan yokmuş sadece rulman değişmesini açıkca bir kaç kez uyararak beni söyledi yani kendisine inanıyor ve güveniyorum başka bir problemi olmadığını üstüne basa basa iletti..
    bakalım geri dönüşlere göre kullananların bilgilerine göre hareket edeceğim

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Boslugun rulmandan oldugu kesin mi orta milden kaynakli bosluk ise rulman degisimi ile sorun cozulmez.ikinci el ust duzey amortisor jant seti hidrolik fren ve kadro alirken muhakkak iyi kontrol gerekiyor.Eger cok anlamam diyorsaniz da anlayan bir arkadas ile kontrol sart.Bazi arizalarin telafisi mumkun olmayabiliyor.

Sordugunuz sorulara ise rulman degisiminin standart suresi olmaz kullanim durumu kullanici profiline gore degisir.masrafi ise yaptirdiginiz yer ve kullanilan.rulmana gore degisir 50 liraya cin mali rulman ile kendiniz de halledebilirsiniz 300 euroya seramik rulman da takabilirsiniz

5. osman arslan

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bana söylenen ve forumlarda da gördüğüm ors,skf,fag vs gibi markaların rulmanlarida uyuyormus sanayiden alinan bununla ilgili bilginiz varmi?

6. yasin çalış

yasin çalış Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    anlatmak istediğim alacağınız jant setinin çatlağı olmayabilir ama 3-4 tane çatlak ilan gördüm demekki sağlam olmayan bi jant seti alırken biraz daha araştırın sağlamlığını. sağlam jant seti alırsınız 1 ay sonra çatlar patlar verdiğiniz paralar boşa gider

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Soylediginiz marka rulmanlar gayet kaliteli rulmanlar o ebatta tane fiyatlari 20-25 lira civarinda yani komple set degistirecekseniz 100-150 lira harcanacak iscilik firmaya gore degisir nasil degisim yapildigina dair konu acip paylastim faydasi olacaktir.

8. Erhan.Ö

Erhan.Ö Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Linkteki satıcıda mavic'de dahil olmak üzere bir çok marka model için hybrid seramic rulmanlar ve yedek parçalar bulunuyor. Ben bir sorun olmasa da bir takım rulman aldım ve freehub içindekiler de dahil arka janttaki dört rulmanı değiştirdim. Sayfası şu an aktif değil, ayın yedisine kadar kapalı demiş.

http://www.ebay.com/itm/CROSSMAX-ST...prg=20140107095009&rk=1&rkt=4&sd=230771107882

Janttaki boşluk meselesi biraz karışık. Benim sette (crossmax ST 2012) önde yok ama arkada hafif bir boşluk var. Bir incelemede bundan bahsedildiğini okudum. Sorun yaratacak bir durum değil, boşluk dikey, mil ile göbekteki rulmanların iç çanağı arasında oluyor. Rulman yatakları ile bilyeler arasında değil. Öyle olsa rulmanlar kısa süre sonra dağılır zaten. Sanırım crossmax serisi jantların hepsinde bu durum var.

"Preload adjuster" denilen parça üretici dokümanlarındaki gibi doğru ayarlandığı halde abartılı bir boşluk varsa rulmanlardan kaynaklanan bir sıkıntı olup olmadığını anlamak için söküp incelemek gerekir.

9. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mavic sl,st,slr setlerin bakım,tamir işleri çok kolaydır eliniz biraz yatkınsa yapabilirsiniz,ancak yinede jant seti alırken dikkat etmenizi tavsiye ederim. Slr satan arkadaşlar genelde yarışçılar oluyor,haliyle jantlar biraz patates olmuş oluyor. Eğer beceremem derseniz hiç bulaşmayın,arkada 3 rulman,önde 2 rulman olur. Size açağı masraf 100 lira civarı tutar tabi rulman kalitesine göre değişir durum. Jant boşluğu almak mavic sl,slr,st serilerinde çok basittir ama rulman iyice bozulmuşsa zaten boşluğu alınamaz. Kolay gelsin

10. osman arslan

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    arkaşaklar hepinize çok teşkkürler inş yarın geliyor jant seti sıkıştığım bir yer olursa tekrar sizlerden yardım isterim ..... birde eğer biliyorsanız rulmaları sökmeden yenilerini almak için
    rulman numarası ölçüsü gibi alırken söyleyeceğim şeyleri belirtebilirseniz çok sevinirim