Mavic Aksium - Cole Rollen Elite

Scudo

ordi

Daimi Üye
Tepki
332
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güle güle kullanın inşallah

Sürüş yaptıkça zaman uzayacak gibi :)
Hocam burada okuduklarıma istinaden merak edip bende arka jantı en büyük viteste 5 tur çevirip zaman tuttum, 2dk19sn döndü. Jantlar shimano r500. İyi bir süremidir?

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
686. kilometre sonrası aynı testi tekrarladım sonuç 87 saniye...
920km sonunda 94 saniye...
yarım tur ise 43 saniye...
bir sonra ki güncelleme iki bin km sonunda olacak.

kısa bir inceleme yazayım. jantlar çok güzeller. kenarlarda soyulma henüz yaşanmadı (1000km yaklaşık) Fren performansı gayet iyi pad olarak r7000 standart padler kullanıyorum.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.162
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cole rollen kullanan arkadaşlar, jant tellerini nereden temin ediyorsunuz? Geçen akordu kaçtı, baya düzelttim ama bazı teller güven vermiyor, yedeğe bir kaç tane almam lazım.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

gungor17

Aktif Üye
Tepki
465
İsim
Ercan Güngör
Başlangıç
1971—72
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende Cole Rollen elite disk seti aldım 300km sürdüm. Önceki jantlarım Bontrager Paradigm elite disk setiydi onlara göre sanki biraz daha akıcı hub sesi gayet iyi. D3B31245-37E1-4921-88DD-6741E25C0257.jpeg

Aesert

Aktif Üye
Tepki
1.103
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

yaklaşık 600km oldu sıfır Cole Rollen alalı. İlk aldığımda ön jant kutudan akordu bozuk çıkmıştı, olur diyip düzeltip devam ettik.
takip eden zamanlarda arka jant akordu bozuldu. aradan 2 hafta geçmeden arka jantın akordu bir kez daha bozuldu. yaklaşık 80 kiloyum. Çukurlardan kaçınırım, minicik bile olsa kaldırımdan yavaş da olsa bisiklet üstünde inmem. Sürekli böyle olacaksa oldukça sinir bozucu. Bu veya benzer başına gelen var mıdır?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.504
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

yaklaşık 600km oldu sıfır Cole Rollen alalı. İlk aldığımda ön jant kutudan akordu bozuk çıkmıştı, olur diyip düzeltip devam ettik.
takip eden zamanlarda arka jant akordu bozuldu. aradan 2 hafta geçmeden arka jantın akordu bir kez daha bozuldu. yaklaşık 80 kiloyum. Çukurlardan kaçınırım, minicik bile olsa kaldırımdan yavaş da olsa bisiklet üstünde inmem. Sürekli böyle olacaksa oldukça sinir bozucu. Bu veya benzer başına gelen var mıdır?
Bence sizin jantınızda bir sıkıntı var nereden aldıysanız orası ile görüşün derim. Ben uzun km ler kullandım bir sefer bile akord ihtiyacı duymadım.

• Beğen

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.930
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

Akordu kendiniz mi yapıyorsunuz? Şu nedenle soruyorum, DT Swiss R24 jant setim var, bir dönem kısa aralıklarla tel kırılması yaşıyordum, tel sayısının görece az olmasından dolayı olabileceğini düşünerek 36 telli jantlara geçmiştim. Sonrasında nette yaptığım incelemelerde DT Swiss'in oldukça sağlam, fazla tel kırılması yaşatmayan bir jant seti olduğunu öğrendim, başka bir bisikletçiye toplattırdım, ilerleyen süreçte, binlerce kilometre devirdikten sonra yolun kötü bir kısmına denk gelmem sonucu 1 kere kırılma yaşadım. Anafikir, akordu kendiniz yapmıyorsanız akordu yapan bisikletçinizi değiştiriniz.

Aesert

Aktif Üye
Tepki
1.103
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akordu kendiniz mi yapıyorsunuz? Şu nedenle soruyorum, DT Swiss R24 jant setim var, bir dönem kısa aralıklarla tel kırılması yaşıyordum, tel sayısının görece az olmasından dolayı olabileceğini düşünerek 36 telli jantlara geçmiştim. Sonrasında nette yaptığım incelemelerde DT Swiss'in oldukça sağlam, fazla tel kırılması yaşatmayan bir jant seti olduğunu öğrendim, başka bir bisikletçiye toplattırdım, ilerleyen süreçte, binlerce kilometre devirdikten sonra yolun kötü bir kısmına denk gelmem sonucu 1 kere kırılma yaşadım. Anafikir, akordu kendiniz yapmıyorsanız akordu yapan bisikletçinizi değiştiriniz.
Akordu yapan bisikletçi oldukça güvendiğim ve çok uzun yıllardır mekanikerlik yapan birisi. Bu zamana kadar yaptığı hiçbir iş bozulmadı. Eski jantıma da akord yaptığında binlerce km hiçbir şey olmamıştı.

Bence sizin jantınızda bir sıkıntı var nereden aldıysanız orası ile görüşün derim. Ben uzun km ler kullandım bir sefer bile akord ihtiyacı duymadım.
Aldığım yer ile görüşeyim. Jantın fren yüzeylerinin boyası sizde ne kadar sürede gitmişti hatırlıyor musunuz? arka jantın siyahlığı tamamen gitti. bunun için de çok erken olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: specific

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.504
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akordu yapan bisikletçi oldukça güvendiğim ve çok uzun yıllardır mekanikerlik yapan birisi. Bu zamana kadar yaptığı hiçbir iş bozulmadı. Eski jantıma da akord yaptığında binlerce km hiçbir şey olmamıştı.

Aldığım yer ile görüşeyim. Jantın fren yüzeylerinin boyası sizde ne kadar sürede gitmişti hatırlıyor musunuz? arka jantın siyahlığı tamamen gitti. bunun için de çok erken olduğunu düşünüyorum.
Kullandığınız hava şartı ile çok alakalı. Bu tip jantları disk olarak almak lazım tipi çok çabuk bozuluyor. Uzun zaman siyah olan jant yüzeyim yağmurlu bir havada epeyi bir açılmıştı renk olarak.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.199
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar,

Deformalı ürün olabilir. Örnek vermem gerekirse bontrager arka jantım 16 ayrı yerden çatlamıştı ve bundan önce de durduk yere jant telleri bir iki kere kırılmıştı. Herhangi bir darbe veya kazada görmedi çok şükür. Hani hafif bir jantta değil 32 telli. Bence aldığınız yer ile iletişime geçin yeni bir tane tekerlek yollasınlar.

• Beğen
Tepkiler: Aesert

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.329
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

Merhabalar,40000 kmyi devirdik 50000e yakın oldu hala kullanıyorum, arada rulman değişimleri oldu,bir kere arka jant ördürdüm, ön jant akort yemedi desem yalan olmaz,uzun yollar yaptım,bir kere tel kırdım, şimdi bir çift daha yedek olarak aldım kenarda tutuyorum...kilo ile alakalı olmasıda bir ihtimal 72 kiloyum,80 kilo üzeri olduğum zamanlar R500 kullanıyordum zırt pırt jant akort kaçıyordu
Bu arada jant yüzeyi boya atması kronik 1000 km görmeden sanırım fren yüzeyleri belirginleşmeye başlamıştı..

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.184
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kilo ile alakalı olmasıda bir ihtimal 72 kiloyum,80 kilo üzeri olduğum zamanlar R500 kullanıyordum zırt pırt jant akort kaçıyordu
Arkadaş profil resminde ki gibi ise kilo ile bir sorunu olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.541
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

Erkin selam, benim eski bisiklet. Yaklaşık 4000 km kullandım ve hiç akorda ihtiyaç duymadım. Fren yüzeyleri henüz yeni yeni aşınmaya başlıyordu.

IMG_1331.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Aesert

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
778
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben cole rollen elite modelinden 3 takım eskittim bi kere bile akord kaçırmadı.. taş gibi fiyat/peformans jantı

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.504
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elimde telleri mevcut ihtiyacı olan irtibata geçsin.

• Beğen