Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mavic 717 + dt revolution + 32 delik xt

Konu, 'Tekerlekler' kısmında sifa tarafından paylaşıldı.

1. sifa

sifa Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Şimdi benim şöyle bi sorunum var, bisiklete başlayalı bir sene oldu ve şimdi güzel bir arazi bisikleti toplamaya başladım. Şimdilik hobi olarak düşünüyorum ama belki yaşıma başıma bakmadan yine eğlencesine yarışlara da katılabilirim. 15 inch bi kron xc 4000 kardo edindim. Param ve zamanım oldukça bu kadroyu topluycam. Buna şöyle bir jant seti düşünüyorum mavic 717 v fren (frenleri XT aldım) revolution teller, xt 32 delik göbekler. Boy 1.75, kilo 70, ama 65'e doğru inicek kısmetse. Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak isterim. Daha iyi bi seçenek varsa lütfen söyleyin. İç lastik olarak schwalve extralight alcam. Dış lastik önerisi de makbule gecer. Keyif gezilerinde kullandığım bi miwok 611 var. Dolayısıyla yeni topladığım bu bisiklet tamamen spor amaçlı olucak. Şimdiden çok teşekkürler.

şifa

2. tansu berkay

tansu berkay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    aynı seti sadece göbekler xtr ile kullanıyorum ve uzunca bir süre jant için araştırma yapmıştım gerçektende hem fiyat olarak hemde ağırlık olarak çok ideal bir set kesiklikle tavsiye ederim....

sifa bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bir aksilik olmazsa aynı setin XTR center lock göbekli olanını toplamayı düşünüyorum ben de. Oldukça iyi bir kombinasyon olur. Zaten şu anda da Mavic 317 V fren çember, XT centerlock göbek, revo tel şeklinde bir setim var ki bunun bile hem ağırlığı (1700 gr kadar) hem de sağlamlığı oldukça iyi.

sifa bunu beğendi.
  4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

aksilik olmadı aynı setin XTR 2007 32 cl göbekle topladım yarışıyorum 1530 gr oldu set süper oldu... aynı set xt olursa ona çok süper ve uzun ömürlü olur...

sifa bunu beğendi.
  5. Ginger Fergus

Ginger Fergus Aktif Üye

Seviye:
    benimde jant setimi değiştirdiğimde tek yapacağım kombinasyon gibi geliyor belki 317 düşünülebilir. Sanırım 300 YTL ( 317 ler ile ) yada 400 YTL (717) civarında yapılabilecek en iyi jant seti...gerek sağlamlık , gerek ağırlık gereksede kalite olarak...

sifa bunu beğendi.
  6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Cant seti için yorum yapılmış ben de aynı fikirdeyim. Dış lastik olarak da IRC SeracXC öneririm her ortamda kullanbilir ve zevkle yarışabilirsiniz...

sifa bunu beğendi.
  7. sifa

sifa Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,

Çok teşekkürler, forumdaki bilgili ve tecrübeli insanların da aynı jantı toplayacaklarını belirtmesiyle tercihim kesinleşti. Benim göbekler şimdilik XT olacak, XTR ile arsındaki fark amörtisöre gidecek çünkü. Bi de aklıma yeni takıldı, jant teli başlıkları için aluminyum mu pirinç mi önerirsiniz? Siz hangisini kullanmayı düşünüyorsunuz? İkisi arası üç kat fiyat farkı var ama performansları arasındaki fark ne onu bilmiyorum.

şimdiden çok çok teşekkürler,
    şifa

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Tüm sette ağırlık sanırım 40 gr kadar fark ediyor, emin değilim. Ama eğer teller Revo olacaksa, yakışanı aluminyum tel başıdır ;).