Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mavic 2009 crossmax slr disk 6 vidalı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında yusuf bekar tarafından paylaşıldı.

1. yusuf bekar

yusuf bekar Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba arkadaşlar ben bir jant seti ile ilgili bazı bilgiler öğrenmek istiyorum

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_61&products_id=1728

bu linkteki jant seti ile ilgili bilgileriniz nelerdir arka jant 820gr ön jant 600gr toplam:1420gr sizce bu jant hafifliği ile kalitesi ile dayanınıklılığı ile iyimidir bilen arkadaşlar kullanan arkadaşlar iyi kötü yorumlarınızı bekliyorum görüşmek üzere

2. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam bu jant son noktadır!.. gerek görsel ,gerek sağlamlık , gerek performans , gerek fiyat :) durumunuz iyiyse bu jant alınır, bisiklete takılır, karşısında oturulup bi keyif kahvesi içilir daha sonra 1 ila 1,5 kilo kadar hafiflemiş bisiklete atlanıp dağlar ormanlar yarılır...

3. yusuf bekar

Seviye:
    teşekkürler değerli yorumların için peki bu jant 24 telmi verdiğim linkte özellikleri hep yabancı yazıyoda

4. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Spokes = jant teli
    Count: 24 front and rear
    evet ön ve arka jant 24 telli...

yusuf bekar bunu beğendi.
  5. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu set için kesin söyleyebileceğim bişey varsa o da son nokta olmadığı..
    Görselliği mavic kadar hoşunuza gitmeyebilir ama misal olarak klasik tasarım 32 telli Dt 240s/4.2D jant seti pek çok yönüyle SLR'dan daha üstün diyebilirim. Benim size önerim fabrika örümlü DT nin hazır setlerinden birini alın, yada XTR olmadı XT hazır jant setlerden biri ile gidin. İşi bilen bir ustanız ve vaktiniz varsa parça parça kendiniz de toplayabilirsiniz. SLR parasına daha hafifini ve de sağlamını rahatlıka toplayabileceğinizi söyleyebilirim..

6. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    görsel olarak mavic slr çok tavlayıcı. fakat güneyin sölediği gibi jant seti toplamanın bir avantajı daha var... çember tel göbek olarak ayrı ayrı alınarak toplanan bi jant setinde parçaların birinin başına bişi gelse rahatlıkla değiştirmek mümkün fakat slr bi setin başına bişi gelirse sıkıntı büyük.. az parada değil.. ama işte o görüntüsü yokmu ?

7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    http://www.industrynine.net/

Görsel olarak bu jantlardan daha güzelini bence bulmak zor... Ayrıca istediğiniz çemberle ördürebildiğiniz için çok hafif setlerde çıkabailiyorsunuz...

8. yusuf bekar

Seviye:
    çok teşekkürler arkadaşlar benim istediğim jant hazır olacak 24 tel markası fark etmez ve hafif sağlam olmasını istiyorum aklınızda benim isteğime göre jant varmı acaba

9. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hafifllikleri kiyaslarken, jantlarin tubeless olmasini da goz ardi etmemek gerekir.
    Ornegin benim icin gorsellik kadar ust ozelligi de onemli oldugundan slr set secmistim, ancak bu ozellik de goz onunde alindiginda hafif diyebiliriz.. yoksa 1100g'lik setlerin yaninda epeyce agirlar:)
    Akicilik olarak da alternatif, dtswiss'in 240s gobeklerini kullandigi xc1450 setten(tubeless degil) daha basarili (159j vs 162j) ya da benzer agirliktaki tubeless xtr975 setten (159j vs 163j).[olcumler BIKE dergisinden]
    Ama dedin ki 'ben pedal cevirmeden gitmek istiyorum', o zaman alirsin 230$'a boca'nin %100 seramik rulmanlarini da rahat edersin:D
    Eger tubeless kullanmayacaksan da, slr yerine baska birsey bakmani oneririm, tubeless olmayacaksa hafif olsun bari..

10. yusuf bekar

Seviye:
    çok teşekkürler değerli yorumların için

11. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Toplama olayına birkaç örnek vermek istiyorum..

Mesela Stans ZTR Alipine jantlar (330gr x 2)
    Dt 190S Seramik göbekler (205gr + 105gr)
    Sapim cx ray teller (4.3gr x 64)
    Toplamda 660+310+275 = 1245gr

Bu jant setini eğer göbekleri hesaplı bulabilirseniz ki bu mümkün SLR ile yaklaşık fiyata belki 100usd üstüne çıkarabilirsiniz. Ağırlığına bişey demiyorum zaten :) üstüne seramik rulmanlı ve 32 telli bir set çıkar. Rijitlik, rulman ömrü ve akıcılık olarak daha başarılı olacağı şüphesiz.

Çelik rulmanlı göbek düşenecek olursanız o kadar güzel opsiyonlar var ki. Mesela sıfırdan set alacak olsam titanyum freehuba sahip White Industries M16 larla giderdim, 190S lerden sadece 70-80gr daha ağırlar.. Aynı şekilde American Classic ve Dt 240S ler ve Chris King ler de benzer ağırlıktalar. Hasan'ın verdiği Industry Nine lar da süper kalite ve ayrıca süper görselliğe sahipler. Mesela Amerika Classic lerle gittiniz diyelim 1320gr lık bir set çıkarabilirsiniz "ağırlık halen SLR nin çok altında" ve fiyat nerdeyse yarı yarıya..

12. yusuf bekar

Seviye:
    değerli yorumların için teşekkürler peki bu bahsettiğiniz jant setlerini nerede bulabilirim

13. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hazır olarak bulma şansın pek mümkün değil. Parça parça alacaksın ve bazılarını da yurtdışından getirmen gerekecektir. İlk notumda da bahsettiğim gibi vakit ve nakit gerektiren işler bunlar :)

14. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben de bundan beş sene kadar önce ilk (ve son) Mavic Crossmax Sl cant setini alırken bu ikilemlere düşmüştüm, bu cant setini almam gerekiyordu zira yarışacağım için Tubeless sistem gerekiyordu, tabii sizin düşündüğünüz gibi ben de teli koparsa cantı yamulursa vs ne yaparım diye kara kara düşünüyordum en sonunda aldım ve iyiki almışım korkularımın hiçbiri gerçekleşmedi ve kullandığım gördüğüm en iyi en sağlam yarış cantı idi, daha önce XTR göbek, revo tel ve mavic717 ile toplanmış cantım vardı ama hiç güven vermiyordu bana nedense. Mavic hazır setlerin en büyük avantajı çok sağlam olan cant çemberi, hemen hiçbir toplama sistem bu kalitede çemberi yok, yine direk tubeless olması en büyük avantajı, sonradan çevirmelerin her zaman sorun ve kaçırma riski oluyor bunda herşey kaynaklı kapalı , evet tubeless hazır cantta CM SLR son noktadır (hazır hemen alınabilmesi, hafiflik sağlamlık ve tubeless olması gözönüne alınırsa) tubeless kullanmayacaksanız diğer toplama cantlar sözkonusu olabilir, ama şunu söyliyim CM SL ile nice zorlu yarışlar koştum banamısın demedi, arada bir iki rulmanlarını değişmekten başka büyük bir sıkıntı yaşamadım, ve cantların güvenilirliğine sağlamlığına kesinlikle hayran olduğumu söylemek isterim.

Recep TOPAL, sadana, hknbykl ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  15. yusuf bekar

Seviye:
    anladım teşekkürler bu bahsettiklerinizden türkiyede yokmu

16. yusuf bekar

Seviye:

çok teşekkürler hakan abi bilgilerin için bu linkteki jantı alsam bisikletime taksam ağırlık ve akım farkı olurmu yani bisiklette ne gibi farklılık olur

17. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yalniz belirteyim, linkte belirtilen agirlik yanlis verilmis. 1420g v-fren versiyon icin gecerli(kullanmistim), disk sistemin agirligi 1520g civarinda geliyor...
    Mevcutta ne kullandigini bilemedigimden fark olur mu sorusuna cevap veremiyorum.

sadana ve yusuf bekar bunu beğendi.
  18. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Doğru mavic sitesinde de 1520 gr verilmiş.

19. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Eski cantının ne olduğunu bilmiyorum ancak tahminen en az 1750 gr bir cant olduğunu düşünürsek, üstüne Mavic akıcılığını eklersek evet çok ciddi bir ağırlık ve akış farkı olacaktır, eğer gücün yetiyorsa hiç düşünmeden alacağın en iyi cant setlerinden biridir, elbette tam performans kullamadan önce yarışçılara temel tavsiyeler yazısında belirttiğim gibi cantı güzelce "açarsan " (alıştırırsan) kazalardan korursan çook uzun seneler boyunca bisikletine yaptığın en iyi yatırımlardan bir olacaktır, Mavic Crossmax Sl - SLR serileri dünyada en üst seviyede sporcuların başarıyla kullandığı cant setidir, şampiyonlar yanılıyor olamaz ;) .

Recep TOPAL ve yusuf bekar bunu beğendi.
  20. yusuf bekar

Seviye:
    şuanda kullandığım jantlar zzyzx disc cross attack beyaz jant corratec revolutıon bisikletlerinin üzerinde var belki görmüşsündür ağırlığıda 1.820gr diye biliyorum bunun yerine linkteki jantı alma düşüncesindeyim