Mavi Göl Turu (Anka Bisiklet)

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Merhaba bisiklet sever arkadaşlar;

Her zaman ki gibi ekibi uyandırmaya çalışacaktım ama bu gün uyuya kalan ben oldum. :D

Lastik patlamadan öncede bizim grup bir amca ile karşılaşmışlar. Amca bizimkilere Almanca selam vermiş. Murat abide Türkçe verince amca baya bi şaşırmış. :7:

Neyse fazla uzatmayalım. :rolleyes:

Sonradan gelen Görkem ve Serdar grubu bir benzin istasyonunda lastik patlağını onarırken yakalar. Görkem'i sorguya çekerler. :eek:

(link)

Bir süre sonra yola çıkıp eksiklerimizi almak için bir markete giriyoruz...

(link)

(link)

(link)

Mavi göle geliyoruz. Hemen sağımızda şehirden uzak bir göl, anneler gününde kalabalık ailelerle karşılaşıyoruz ve yer bulma ümitleri ile çevresinde dolanıyoruz...

(link)

(link)

Uygun bir yer bulup mangalcı (Deniz) ateşi yakmaya başladı. Bizde etleri hazırlamaya koyulduk...

(link)

(link)

(link)

(link)

Etleri yedik, geriye dönme vakti. Annelerimiz bizi bekliyor.:rolleyes:
Çevreye duyarlı bir ANKA'lılar olarak çöplerimizide topluyoruz :D

(link)

Gitmeden birde hatıra fotoğrafı çekelim dedik...

(link)

Son kez bir mavi göl hatırası çektirtiyoruz yoldan geçen yurdum insanımıza. Gezimizin kalan kısmında doğruca evlerimize pedallıyoruz.

(link)

Geziye katılan herkeze teşekkürler. Görüşmek üzere.

Scudo

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu turist sanılma olayını ben de, biz de çok yaşıyoruz..
nedense biraz teknik giyinince.. hemen ÖTEKİ! oluveriyoruz..

olsun.. zarar yok.. HELLO ! :)

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
Arkadaşlarım hastaydım öyle uyumuşumki uyandıgımda saat 11'di o saatten sonrada katılamazdım zaten :( gelemedigim için tekrar tekrar özür dilerim

Hacı Murat ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Sahiden de hem gezi hem mangal harikaydı. Deniz Usta eline sağlık.

Bu arada sabah biraz geç çıkabildik. önce Sevgili Görkem'i uyandırmaya çalışmakla işe başladık ancak başarılı olmak ne mümkün. :). Biz Can Abiyle 09:10 da on dakika gecikmeyle Aydınlıkevler yakınlarında buluştuk. Oradan Güvenparka yola çıktık, yolda Deniz'e ulaştık (iyi ki ulaşmışız, yoksa canım mangalı kim yapacaktı? Ulaştığımızda bunun farkında değildim ama şimdi biliyorum ki o olmadan peynir ekmekle idare etmemiz gerekecek :)) Güvenpark'a vardık, bir süre sonra Deniz de geldi.

Serdar da dershanesinden dolayı yaklaşık bir saat sonra yola çıkacaktı. Kendisi yine de bizden önce varacağı için ona Mavigölde yerimizi ayırması konusunda anlaştık :D. Şaka bir yana tesadüfler sahiden de bizi yolda yakalamasını sağladı.

Asıl buluşma yerimiz olan SDS'ye gidelim de gelen varsa alırız dedik ve gittik. Ne görelim Faruk kardeş arka lastiği sökmüş umutsuzca bakınıyor... Meğer iki gündür patlayıp duruyormuş lastik. Baktık ki jant şeridi yok Can Abi yeni iç lastik sponsoru oldu kendisinin, eski iç lastiğini de keserek şerit olarak kullanmaya karar verdik. Kararı da yine Can Abinin bıçak vs kaynaklarını kullanarak uygulamaya geçirdik. Başarılı da olduk.
Yola çıktık sonunda 1,5 saat gecikmeyle tabii.

Yolda Faruk'un aynı lastik bu sefer de cam batması sonucu patladı. Palyaçoların marketinden alışveriş yapmamız için ikna etmeye çalıştığı ancak yoldan dönmemeyi tercih ettiğimiz benzin istasyonuna tekrar dönmek zorunda kaldık. :(. Bu arada burada bir amca bize yanaşıp şakır şakır Almanca döktürmeye başladı. Bakıyorum da amca dünyanın neresinde görürseniz görün iç anadoluda yaşayan bir Türk diyeceğiniz biri. Tabii biz şaşkın şaşkın dinliyoruz. Sonunda espri vacip oldu, amca herhalde turist dedim :D. Bu sefer de amca şaşırdı "la siz Türk müsünüz?" Evet dedik, amca hemen döndü, ben de sizi Türk'e benzettim ama şu yanılttı beni (Can Abi'yi göstererek) :D. Biraz Almanca dersinden sonra uzaklaştı yanımızdan ama biz dumur halde foto bile çekmemişiz.. Tecrübesizlik herhalde...

Hemen ardından palyaçoların cazibesine katılan Serdar ile Görkem benzinliğe girdi. Bizi görünce onlar da şaşırdı tabii, biz ise şoktan şoka yolculuğa devam ediyoruz. Tesadüf olmasa hakikaten bize yer ayıracaklar Mavigölde..

Mavigölü tarife gerek yok, Göksu'nun betonla mahvedilmemiş hali, aynı derece kalabalık ama her haliyle ondan çok daha iyi. Göksu'nun aslında (tarihi kayıtlara göre belediye mahfetmeden önce) göçmen kuşların uğrak yeri ve kuş cenneti olduğunu da bildiğimden artık ne yapsalar da güzel gelmez zaten.

Mangala ise ifade yeteneğim yeterli olsa çok şeyler yazardım methiye tarzında ama yazamıyorum :D. Ancak lezzetinde hem Deniz'in marifeti hem de birlikte turladığımız arkadaşların kattığı hoş tad (onları yemedim merak etmeyin :)) büyük rol oynadı sanırım.

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@Hacı Murat ŞAHİN

Abi kek varmış. Kekleride yemişsiniz. İnsan der Görkemcan yetişir bize, onada ayıralım... :boese157:

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
@Serdar TEBER

Abi sen nerelerdesin yaa.. yoksun epeydir. Ankaradaysan haberleşelim.. Beraber turlayalım..

Hacı Murat ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@Görkem Kılınç

Görkem, sevgili Görkem maalesef senden umut kesilince stresten ne yapacağımızı düşünürken acımızı kekten çıkarmışız. Kusura bakma. :D

Sana da bir daha böyle yapma diye ceza oldu. :rolleyes: (Değilmi ya?)

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
@aurora79

Deniz, eğitim için Amerika'ya geldim, şimdi de San Antonio'dayım. Ağustos ortasında döneceğim. Ankara'yı da bisikletlerimi de çok özledim ama yapacak bir şey yok. Şimdilik sizin resimlerinize ve tur haberlerinize bakarak avunuyorum. Döndüğümde bu kesintinin acısını çıkartırız hep beraber inşallah.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gokdaltercume

Aynen öyle, gerçekten çok güzel gezi ve mangal keyfi yapmışsınız. Okul tatile girsin de ben de arkadaşlarımla bol bol gezeyim sizler gibi...

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
OOOO Super super olmus etler :D
Sayin Ankalilar yine dokturmussunuz ayaklariniz ,patlayan lastikleriniz dert gormesin :)
Anka grubumuz gordugunuz gibi Dunyanin her yerinden uyelere sahip "USA-Cin-Turkiye " :)
Serdar Abi yazin gorusmek uzere:)

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
@murty

İnşallah Murat. Hem Türkiye hem de bisikletlerim gözümde tütüyor. Yazın dönünce uzun süre kimse beni indiremez atlarımın üzerinden :D Sen de yazın Ankara'da olacaksın sanıyorum, hep beraber güzel güzel pedallarız.

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
@Serdar TEBER

Abicim sana başarılar diliyorum.. Dediğin gibi geldiğinde bol bol görüşürüz..

Senden özel bir isteğim olacak. Gelirken "Remove Before Flight" flaması getirebilirmisin.. :D