Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mavi ekran hatası

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında skull_mrt tarafından paylaşıldı.

1. skull_mrt

skull_mrt Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar benim bilgisayarım mavi ekrana düşüyor oyuna girerken.hata kodu Bug Check 0x8E: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED :( bilen birileri varsa yardım edebilirmi deli oldum ya:(

2. Bertanİlhan

Bertanİlhan Misafir

Selamlar
    Ekran Kartına Çok yüklenicek bir oyun seçmişsin.. Ekran kartını yükseltmen gerek.. Eğer oyuna girdikten bir müddet sonra mavi ekran çıkıyor ise Ekran kartın çok ısınıyor demek... Bir fan yerleştirerek bu sorunu halledebilirsin.. Benim tavsiyem Yeni bir ekran kartı alarak bu sorunu kökten çözebilirsin..

3. skull_mrt

skull_mrt Kıdemli Üye

Seviye:
    ya ekran kartından olduğunu sanmıyorum.amd athlon 3200 işlemci-leadtek 6600GT ekran kartı-asus A8N5X anakart-1gb ram var.ekran kartı ısısıda 45 civarlarında sorun başka bir yerde olabilrmi acaba?
    açmak istediğim oyun lineage2 ayrıca çok bişey istemiyor pc den

4. Bertanİlhan

Bertanİlhan Misafir

Ozaman Bu işin Profesyonellerine danış Daha faydalı ve Hızlı olabilirler. Benden bukadar:) iyi forumlar..

5. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    İşlemcine aşırı yük biniyor sebebi bu! 6600'çok sıkı bir ekran kartı problem çıkarmaz!Ayrıca oyunu açarken altta çalışan tüm programları kapatmalısın!birde böyle dene yemezse kesin işlemci!

6. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Bu sorun, bir program yanlış bir bellek adresine başvurduğu zaman bu hatayı yapar.

sanırım ram lerinde problem var,elinde başka ram varsa deneyebilirsin..Bu sıkıntıların çoğu ramlerden meydana gelir..

7. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    sonuc olarak bır suru yontem soylenmıs.hıc bırı doğru sorunun nereden kaynaklandıgını bulmak ıstıyorsan bu yukardakılerın hepsını denemenı tavsıe ederım.o sorun varsa kesın sudur dıemezsın denemeden.

8. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bende katılıyorum, bu tür hataları adreslerde hata olunca veya cakışma olunca yapabiliyor. oyunun forumları varsa araştır derim. kesin aynı hatayı yaşayanlar olmuştur. kartlarının slotunu da değiştirebilirsin ama ekran kartı için pek şansın yok. parçalar pahalı şeyler biliyorsunuz parça değiştirme tavsiyesi mümkün olduğunca vermemeye calışın bence. cogu hata yazılımlardan kaynaklanıyor.

9. KAMİKAZE

KAMİKAZE Kıdemli Üye

Seviye:
    sorununa çozüm buldunmu bilmiyorum. konuyu yeni gördüm... benim başıma gelenle seninki aynı sanırım. nfs carbon oyununu ilk yükledigimde ben de mavi ekran hatası almıştım, ekran kartı driver'ini güncelleyince sorun ortadan kalkmıştı...

10. mertczm

mertczm Yeni Üye

Seviye:
    en son bilgisayarında hangi değişiklikleri yaptıysan biraz daha açıklama yap daha iyi sonuç alabilirsin

11. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    vallahi uzun zamandır bilgisayarcılık yapan biri olarak söyleyebilirimki harddisk ile ilgili bir sıkıntın var muhtemelen ya bad sector yada kafa atma gibi bir problem genel manada sorununu çözmek istiyorsan bir harddisk dene ama sorunun iki kaynağı var ya ram yada harddisk genelde ram yerine harddisk hatası olur ama deneme yapmadan sorununu çözmen mümkün deil kolay gelsin

Murat EVGİN bunu beğendi.