Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mavi Bisiklet Ankara Etkinliği

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Gazetelerden ve tv.den takip ettiğime göre 14:00'da Sıhhıye'de Abdi İpekçi Parkı'ndan hareket edecektik. 13:40'da Sıhhıye'ye vardığımda ekibin Akköprü'de buluşacağı ve kampanyaya katılmak için orda kayıt yaptırmak zorunda olduğum söylendi. Çok sinirlendim ve neden internette doğru düzgün açıklama yapmadıkları için kızarken aynı zamanda en kestirme yolu düşünüyordum. Bisiklete atladığım gibi Akköprü'ye gittim. 14'de ordan ayrılacağı söylenen ekibe yetişmeliydim. Gittiğimde doğru düzgün kimsenin gelmediğini görünce üzülüyüm mü seviniyim mi anlayamadım...

Zülfü - Kevs - Yavuz Abi

Yavuz Abi - Semra - Kevs - Esra - Antrenör Ahmet

İşte Milli Sporcularımız

Yola ne zaman çıkacağımızı merak ediyoruz...

Bisikleti olmayıp bu etkinliğe katılmak isteyenlere 40 adet bisiklet ayrılmış. Ancak organizasyonda eksik bilgi verilmesi sonucunda yan yana dizilen bisikletler sahipsiz kaldı :(

Netteki forumları takip ederek bana ulaşan iki genç Burak ve Özge.

İşte beni dağ bayır taşıyan, sabırlı, sempatik, dikkat çekici, yakışıklı bisikletim

Ekibin bugün Konya’ya gideceğini sandığımızdan kaç km eşlik edeceğimiz planlıyorduk...
    [​IMG][​IMG]

Eskort eşliğinde önde Milliler arkada biz Sıhhıye’ye kadar eğlenceli bir yolculuk geçirdik.

Abdi İpekçi Parkında dizildik sıraya...

Zülfü ve Semra (Milli sporcular aynı zamanda Güdak üyeleri)
    [​IMG][​IMG]

Süper bir makine. Sıkıcı konuşmalar yapılırken kalabalığı yarıp Recep Abi ile tur attık etrafta

Batıkent’teki bisiklet şenliğine gidiyoruz

Milliler önde biz arkada gidiyorduk. Aradaki mesafe 100m, 200m derken aldı başını gitti. Hem antrenmanlı hem de altlarında yarış bisikleti olunca böyle oluyor tabi. Eskortu ve bisikletçileri kaçıran bizler yolun sol şeridinde uzun süre çırpındık. Baha'nın aniden düşmesi üzerine İstanbul yolu gibi tehlikeli bir yolla baş edemeyeceğimizi anladık ve karşıya geçip sağdan gitmeye karar verdik. Şenlik alanını bilmediğimiz için sora sora bulmamız çok zamanımızı aldı.

Hala poz verecek kadar mutluyuz

Eve tek başıma nasıl dönecektim o tehlikeli yoldan! Acaba Millilerle aynı otobüse binip öyle mi gitsem diye düşünürken Apo’ya rastlamam çok iyi oldu. Hoş ondan önce Muammer Abi’yi gördüm beraber dönelim dedim ama sonra kendisini bulamadım yada kaybettim. Bilerek mi kaçtı acaba benden hahaha. :lol:

Eve geldiğimde kilometre sayacım 63 km.yi gösteriyordu. Güzel bir gezi sonunda evine dönen Kevser’in yüzüne yine aptal bir gülümseme yerleşmişti. Etkinlik yapabilmenin ve izin gününün cumaya gelmesinin mutluluğunu yaşıyordu. Duşa girdiğinde o kadar çok tuz aktı ki üstünden, bir ara mutfakta turşu kurmaya çalışan annesi gözünde canlanınca kendini tuzlanmış salatalık gibi hissetti. Bunun başka bir adı daha var ama bana yakışmaz hahaha :)

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Kevser Merhaba
    Resimler güzel, sen gülüyorsun, millet gülüyor, ama yazılarından mutsuzmuşsun gibi geldi. Yani Mavi bisikletim organizasyonu sınıfta kalmış gibi bir durum çıkardım.

Anlattığına göre katılım az, duyuru eksik, yada yanlış yapılmış. Kayıt için önce başka yere sonrada hadi başka yere gitmişsin. Yani bu basit işi bile organize edememişler gibi bir şey çıkıyor ortaya. İnşallah ben yanlış anlamışımdır.

Yoksa bu senin başına gelenler Antalya da Mavi bisikleti karşılarken bizim başımıza da gelirse yandık valla. Herkesi 23 eylülde Demokrasi kavşağında saat 16 da olun diye ayaklandırıyorum. Eğer Antalya da da sizin ordaki gibi bir kaos çıkarsa yandığımın resmidir. Çok bozuldum bu işe . hele o 40 adet bisikletin orda bomboş kalmasına bile aklım ermedi.

Ya toplumumuz artık bu tip etkinlikleri hiç takmıyor , yada tanıtım yetersiz. ya da bizim anlamadığımız dolaplar dönüyor. Bu işi hiç anlayamadım.
    bence böyle bir etkinlikte iğne atsan yere düşmez diye olur sanıyordum.

Herkesin ailesinde , yakın ve uzak akrabaları içinde mutlaka bu kanser illetiyle bir yakınlaşması olan olmuştur. Ben çok daha kalabalık görüntüler , görürüz sanıyordum. herşeyin hayırlısı diyeyim.

Sana , neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
    Herşey gönlünce olsun, hoşçakal

nuriaktürk, Kemal Tecimen ve hdeveci bunu beğendi.
  3. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Evet haklısın Ender Abi. Aynen öyle oldu. Yardımdan çok roche firmasının reklamının yapıldığını gördüm. Ayrıca fırsatçı belediye başkanlarının konuşmalarını dinleyip durduk. Nerde buluşulacağı, nerde kayıt yaptırılacağı, ayrıca 40 bisikletin isteyenlere verileceği doğru düzgün duyurulmamış. Her gün tv.de reklamı çıkmasına rağmen bu bilgiler alt yazı olarak verilmekten bile kaçınılmış... Büyük bir organizasyon olarak gösterilmesine rağmen ben çok zayıf kaldığını düşünüyorum. Biz tura çıktığımızda bile daha çok katılımcı oluyordu. Ha buna etken olarak ünv. öğrencilerinin kayıt işlemleri ve cuma günü olması nedeniyse çalışmak zorunda kalan kişiler de eklenebilir. Ama çok daha iyi yapılabileceği kanısındayım. Size tavsiyem verilen saatten baya bir önce etkinlik mekanına giderek kesin bilgiyi alın ve duyurun...

İlginize teşekkür ettim, kolay gelsin...

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Herşeye rağmen yüzün hep gülmüş ya o yeter. Ellerine ve ayaklarına sağlık Kevser. Bunada şükür diyelim.

Sevgiler...

5. özgek

özgek Yeni Üye

meraba kevser, valla biz de arkada kalınca başka bi arkadaşla zor zar bulduk yolu. orda bizde muhammer abiye rasladık, bizi formacıya götürdü en sonunda forma ve km saati aldım:D derken 9 gibi vardık evlere ama cok eglenceliydi:)

6. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Evet ben de aynen öyle düşünüyorum. Buna da şükür. Ya cuma günü yapacak hiç bir etkinlik bulamasaydım. Ayrıca kanserli hastalar için az da olsa çorbada bizim de tuzumuz oldu hem fena mı !!!

7. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Yapma yaw. Demek Muammer Abiyi ben kaybettim siz buldunuz. Aradaım taradım kimseyi göremedim. Siz yarışlara katıldınız mı? Biz Baha ile katıldık ama eğlencesine öyle numara falan almadan... Tüh ya ben de gelirdim. Hangi mağazaya gittiniz. Tüh ben de gelirdim sizle haberim olsaydı. Ama o kalabalıkta birbirini bulmak, görmek namümkündü... Neyse bir dahakine inşallah.

Ayrıca bu foto nedir böyle. Psikopat gibi. Sen daha şirin sevimli bi kızsın. Koy şu yeni güzel fotolarından yahu... Hadi bakem görüyüm seni... :in:

8. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    güzel insan meraba,katılımın az olduğu muhakkak herne olursa olsun küçük düşlerden büyük dünyalar yaratmak olası.duyarsız,kayıtsız bir dünyada yaşıyoruz.küçükte olsa tebessümden eksik olmayan yüzleri ile siz insanları bir arada görmek güzel.ikinci foto da ahmet hoca yakışıklı çıkmış dogrusu.daha güzel günlere...

KevSerSeri bunu beğendi.
  9. TheflyingfalcononTEM

TheflyingfalcononTEM Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, yazdıklarınızı okurken keşke yine böyle olmasaydı, keşke o aynı hatalar tekrarlanmasaydı diye düşündüm üzüldüm..
    Maalesef organizasyon yine her zamanki gibi bozuk..
    Fikir çok güzel, niyet güzel, parkur güzel, kapsama alanı oldukça geniş ve elinizde böyle pırıl pırıl gençler..
    Eee bu nasıl bir acemiliktir..?
    Bu nasıl bir alel-aceleciliktir..??
    Bu nasıl bir yalap-şapçılıktır.. ???
    Biraz daha geniş zaman ve maddi imkan sağlayarak, çok daha etkin bir uygulama yapılabilirdi..
    Ben ki bu kadar bisikletin içinde biriyim, İstanbuldan bir süre ayrıldıktan 2 gün sonra duydum..
    Birdenbire ortaya çıktılar, böyle birşey yapıyoruz dediler..
    Orada, o çekirdek kadro içinde, milli sporculardan öğrenci olanlar var, tam okul açılış zamanı olması şart mıydı acaba..?
    Neyse...
    Nasılsa AB'ye gireceğiz ya..:)
    Adam Vuelta'yı organize ediyor, Giro D'italya ve hele en muhteşemi Tour De France yapıyor..
    Bize de öğretirler nasılsa, ileride, 70-80 sene sonra.. !!!!

KevSerSeri bunu beğendi.
  10. hdeveci

hdeveci Forum Bağımlısı

Seviye:
    hayatta hazır fikirlere muhalıf olmak kadar kolay bir olgu yoktur der ve yoldaki tasları cekmek lazım,olmayan birsey oluyor ve bunda elestiri yapmak tabikide lazım ama yapıcı elestiride bulunmak gerek bence direkt olarak berbattı ,sunlar eksıktı bunlar olmadı dan ziyade olabilir li ekler kullanırsak sanırımkı daha ilerki organizasyonlarda daha pozitif bakılır benim dusuncem ,
    bisiklet ve kanser cok guzel dusunce olmamıs bır organizasyon ozel bir sirketin onayak olmasıyla oluyor ve bızler buna bile muhalefet oluyoruz.bence bardagın yarısı dolu.ama seneye olacak turda umut edıyorumkı dıger yarısıda dolar.
    harundeveci@msn.com

11. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Bu da bir bakış açısı... Ben her şey berbattı diye bir yorum yapmadım. Zaten öyle de düşünmüyorum. Bence çok güzel düşünülmüş ve ses getiren bir organizasyondu. Ancak bilerek mi bilmeyerek mi yaptıklarından emin olamadığım bazı eksiklikler gördüm. Bunları da sizlerle paylaşmak istedim, o kadar... Kapiş ;)

12. hdeveci

hdeveci Forum Bağımlısı

Seviye:
    cok güzel yazmıssın ablacık bende katıldıgımı belirttim hatta cumartesı yanı 9.eylulde organızasyonu yapan zarakol sirketine ilettim onlarda yapıcı yaklasıp bizlerin eksikleri belirttigimiz takdirde gelecek senelerdeki organizasyonlarda daha sorunsuz olacagını soylediler.kapis yapmısmıyım ablacık :)

13. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Yapmışsın Harun Abi ;)
    (kapiş = anlaştık = tamam) :in:

hdeveci bunu beğendi.
  14. hdeveci

hdeveci Forum Bağımlısı

Seviye:
    eyvallah anlastık :)