Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maşayla boyun ayrılmıyor

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Onur Erk tarafından paylaşıldı.

1. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben bu aralar bir bianchi caurus 837 ile uğraşıyorum. Fakat maşa ile boyunu birbirinden ayıramadım. Boyunu üzerindeki vidası bisikleti bulduğumda yoktu. Fakat alt kısımdaki vidanın en ucunda olması gereken maşa borusunun içindeki eyik kesimli parça serbest durumda. Pasoyu söküp geçme yerinden pas söküsü uyguladım ama banamısın demiyor. Ciddibi kaba kuvvet mi uygulamam gerekiyor acaba .

http://imageshack.us/photo/my-images/443/img4758g.jpg/

2. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    boğaz tabiri caizse kaynamış ama çıkar, uğraştıracak sadece onu çevirerek çıkaramazsın çünkü kadroyu sabit tutamazsın bir yere sabitlesen bu seferde maşanın bacaklarını eğersin sana tavsiyem şu, kaynamış olan kısma pas sökücü mümkünse wd40 sık bir kaç saat bekle sonra kadroyu sırt üstü çevir yani maşanın bacakları yukarı baksın ,maşa bacakları arasında bir delik olacak o deliğe girebildiği kadar kalın ve uzun demir bir mil sok (örnek inşaat demiri vs olabilir ) sonra çekiçle mili kısa kısa vuruşlarla çak, bu işlem sonrası çıkacaktır ama boğaz nekadar sağlam kalır oda şansına artık,bu arada kadroyu ters çevirince kadro ile yer arasına tahta bir takoz koy boğaz boşta kalsın, çıkmaya başladığında yere temas etmesin yoksa çaktıkça boğaz yere temas edecektir.

3. Onur Erk

Onur Erk Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tavsiyeniz için çok teşekürler. Gerçekten resmen kaynamış gibi . Bende sizin dediğiniz gibi bir yol izleyecektim fakat başka tutan birşeymi var acaba süpesiyle teredüt etmiştim. Biraz kaba kuvetle çıkacak umarım . Tekrar teşekkürler.