Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maşaya oksijen kaynağı ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında metehan1502 tarafından paylaşıldı.

1. metehan1502

metehan1502 Yeni Üye

Adı:
    metehan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    maşa.png Birkaç gün önce kaza yapıp maşamı geriye goğru yamultmuştum . Bu gün bisikletçide maşayı düzelttik ama preslenerek sıkıştırılan yer haliyle artık genişlemiş durumda maşanın kadroya bağlanan borusu sallanıyor ve ön frenyaparken çok sıkıntı çıkarıyor. alttan o kadroya bağlanan boru nun çıkıntısı var oradan oksijen kaynağı yapmayı düşünüyorum maşada sanırım alüminyum kaynak tutarmı bilemiyorum zaten maşa bitik durumda başka ne gibi bir işlen yapabilrim teşkkürler .

2. egesengun

egesengun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En çok momente maruz kalan yerlerden biri bisiklette. Kaynak önermiyorum, kafa üstü çakılma riskiniz yüksek olur.

Halilibrahim ve metehan1502 bunu beğendi.
  3. metehan1502

metehan1502 Yeni Üye

Adı:
    metehan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    neden kafa üstü çakılma riskinin arttığını anlamadım zaten o parça sabit bir parçaydı , şimdi o parçayı yeniden sabitleştiricem düz bir şekilde . cevabın için teşekkür ederim .

4. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    egesengun bunu beğendi.
  5. metehan1502

metehan1502 Yeni Üye

Adı:
    metehan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cevaplarınız için teşekkür ederim . bu gün sanayiye gittim kaynak kesinlikle tutmaz dediler ikiside farklı malzeme dedi biri alüminyum (alt taraf), biriside metal dedi(üst boru kadroya sabitlenen ) . bende tornacıya gittim üstteki boruyu tek bir hamle ile test taraftan vurarak çıkarttı allahtan alüminyuma bişi olmamış , sadece boru yamulmuş makinaya taktı ve o yamukluğu düzeltti sonra oraya freze yapıp şişirdi ve maşaya yerleştirdi taş gibi oldu valla fakbikanın yaptığı işlemin aynısını yaptı yani . şu anlık bir sıkıntı yok inş ileridede sıkıntı çıkmaz .

Oğuzhan Y. bunu beğendi.