Maşaya Monte Edilen Ön Far

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Ebay ve Aliexpressde bu farlar mevcut. Tek tek satılmakta tanesi 7-7,5 tl civarı. Benim gidon sağ olsun vites kolları maşallah dönüm dönüm yer kaplıyor. Gidona takabilecek yerinm olsa dahi takmak istemezdim. Çünkü gezi amaçlı çıkanların bir çoğunun önünde tam karşıdakinin gözünü alacak şekilde bir led far.

Burada adını hatırlayamayacağım bir arkadaş bana "maşaya takılabilen bir far olmaz mı" dedi. Bende aşağı fotoğraflarını paylaytığım farları aldım ve çok güzel oldu.

Ben de sizlerle paylaşmak istedim. Uzun, kısa ve çakarlı 3 türlü yanıyor.

Aslında takınca bunları paralel olarak bağlanabilse ve gidona takılan minik bir anahtar ile ikisini aynı anda yakılacak bir tesisat ile harika olurdu.

Hatta aklıma gelen bir fikir. Bunlardan 4 adet alıp arka tarafta uygun bir yere takıp sağ ve sol taraf ayrı ayrı yakılabilse gidona bağlı bir anahtar ile çakarlı buyrun size bisiklette sinyal.

20160208_224451.jpg 20160208_224459.jpg 20160208_224508.jpg

Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@pohuman şimdi bunun benim açtığım konu ile ne alakası var.

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Taxonera Hocam farlar yeri aydınlatıyor mu yoksa sadece görünürlük mü sağlıyor? Bir de ürünün linkini yollar mısınız acaba?

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Burakb993 (link)

Aydınlatıyor eblette yoksa ben görüntü olsun diye takmam. Ama aşırı güçlü bir ışık olmadığı için (ince düğme saat pili ile çalışıyor) çok karanlıkta etkisi daha çok belli oluyor.

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Taxonera Power bank ile çalışan modelin pilli olanı sanırım bu hocam. Direk yolu aydınlatıyorsa aslında böylesi daha kullanışlı gibi.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Burakb993 yol aydınlatıyor ama pilli olduğu için çok güçlü değil. Birde jant tellerinin ışıkları yansıma yaptı. Foto çekebilirsem koyarım.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Burakb993 Karanlıkta kullandım. Fotoğraf çekemedim. Ama şunu gözlemledim. Benim maşa düz değil kavisli olanlardan. O yüzden bende biraz daha yukarı doğru veriyor ışığı. 2 adet alıp dene bence olmadı gidona takarsın.

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Taxonera Bende power bank ile çalışan var ama çok göz aldığı için alternatif olarak düşünmüştüm. Pilli olduğu için işime yaramaz gibi geliyor. Bilgiler için teşekkür ederim :harika:

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Burakb993
Power banklı ve açma kapama tuşlu olarak bir tertibatı kurarsan daha güzel olur aslında. İyi günler.

• Beğen
Tepkiler: Burak Boralılar

The Best

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Ali Girişken
Bisiklet
Bianchi
Bunları daha yukarı taşımak sürüş güvenliği ve aydınlatma için daha faydalı olacaktır. İçini biraz kurcalayıp LED lamba takabilir ve USB düzeneği ile powerbanka takılabilir.

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Bu farları ve benzeri arka lambaları (maşaya değil de teker miline takıyorlar) Danimarka’da bolca görmüştüm, neredeyse her bisiklette vardı.