Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşanın bacakları çiziliyor

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağrı Fatih Yamalı tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Fatih Yamalı

Çağrı Fatih Yamalı Bisiklet Terbiyecisi

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Selamlar,

Maşanın bacakları (özellikle sağ tarafı) aşınıyor gibi. Hani böyle ayakkabı aynakola sürter de boyası silikleşir ya, aynı öyle. 2 tane düz çizgi gibi. Sebebi nedir ? Dikkate alınmalı mıdır ? Normal bir durum mudur ? Maşa : Fox F32 120mm.

2. MTE

MTE Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    maşanın süngeri var arasına taş girmiştir o süngerin temizlenmesi ya da değişmesi gerekebilir belki foto paylaşabilir misin ?

düzenli ama çok az yağlamak lazım ve her kullanım sonrası temizlik şart özellikle kışın... ben süspansiyon için sünger koruma aldım 2 gün önce bende FOX kullanıyorum.

3. Çağrı Fatih Yamalı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Temziliğini her daim yapıyorum. Ancak, arasında bir şey yok. Keçelere baktım, o korumalar bize gelmiyor ne yazık ki. Ormanda içine toprak alıyor, maşaya devamlı sürtüyor onlar. Yağlamada yapıyorum. Özellikle en ince yağı kullanıyorum. Resim çekip atacağım 5 dakika içinde.

image.jpg image.jpg

@MTE

4. MTE

MTE Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    üstad bence önemli değil bende derin çizik sanmıştım :)

Bike Suspension Service | FOX

bende senden sonra fox un sitesine baktım düzenli servis aralığı 125 saat diyor. onun dışında sabunlu bezle sil kurula diyor. Dış yağlamadan bahsetmemişler hiç :) ama ince yağ ile yapmak lazım. sonra ses çıkartıyor rahatsız oluyorum ben şahsen :)

wc kağıdına 4-5 damla yağ döküp genel bir siliyorum ( temiz bezle tozunu toprağını aldıktan sonra )

ardından 2-3 kez yükleniyorum süspansiyona yağı yemesini sağlıyorum. En son olarak kuru wc kağıdı ile fazla yağı siliyorum daha doğrusu kağıdın emmesini sağlıyorum. ve yeni olarak aldığım sünger korumaları süspansiyona takıyorum.

@Çağrı Fatih Yamalı yalnız üzerinde küçük kum taneleri var gibi süspansiyonun ?

5. Çağrı Fatih Yamalı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aldığım yerin açıklaması "Bu problem değil. Tüm maşalar uzun süreli kullanımda bu şekilde çizilmelere maruz kalır. Ancak çalışmasında en ufak bir farklılık görürsen, servise gönderirim." yönünde oldu. Tabi boş durmadım, servis ücreti nedir diye sordum. Aldığım cevap "5 Yıl ücretsiz" :) Güzelmiş :)

Yeni temizledim. Muhtemelen içindekileri dışarı atıyor @MTE

6. MTE

MTE Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    nasıl 5 yıl ya ? parça değişimi yapıp giydiriyorlardır o zaman . nereden aldın ki ?

7. Çağrı Fatih Yamalı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Rotwild. Parça değişimi kararını bayi veriyor. Onu da bildiriyor. Bir de tanıdık olunca, tadından yenmiyor. Sende de vardır 5 yıl. Sorgulat istersen. Bakım periyotlar 6-8 ay aralıklarla olmalı bu arada.