Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşamda sorunmu var?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Umut Kılınç37 tarafından paylaşıldı.

1. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bisikletim Bianchi speed 4000 üzerinde zoom maşa var.Benim sorunum maşa neredeyse hiç hareket etmiyor en son kuzenimi önüme aldığımdı 2-3 cm içine girdiğni görmüştüm.Ondan başka neredeyse hiç yaylanmıyor acaba yayımı çok sert yoksa yağımı azaldı?Yaz sonuna doğru elime 170-180 lira gibi bir para geçecek o parayla maşa almak istiyorum bana ne önerirsiniz?

2. kamil şayan

kamil şayan Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
  3. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    maşanın zoom olması sorun zaten :)

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1. Kuzenini neden önüne alipda geziyorsun? Bunun tehlikeli oldugunu bilmiyormusun? Bisiklet iki kisi icin degildir.
    2. Burasi örnek bir forum, kuzenini önüne alip gezen birisi örnek bisiklet sürücüsü olamaz.
    3. Masa icin yardim istiyorsan, birdaha öyle hata yapmiyacagina dahil tüm foruma sözverki sana yardim etsinler.

5. Umut Kılınç37

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben yukarda kuzeni alıp geziyorum demedim sadece önüme aldım ve başka birini önüme alıp gezecek kadarda zeka seviyesi düşük biri değilim.

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sana zeka seviyesi düsük diyen olmadi...

7. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende zoom maşadan aynı şikayete sahip biri olarak yaptığım araştırma sonucu maşamın gres yağı sistemiyle çalıştığını öğrendim. bulduğum çözüm maşanın sökülüp gresini boşaltmak yerine moly gres/molybendum gres/ koymak olduğunu öğrendim moly gres normal gresten ince el kremi kıvamında bu şekilde amortisör yumuşuyor fakat uygulandınmı derseniz maşayı söktükten sonra maşa lastiklerinin değişmesi gerektiği ve piyasada bulamadığım için yeltenmedim

8. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Umut kardeşim, maşanın sertlik ayarından yada dediğin gibi yağından vs. gibi sorunlardan dolayı sertlik yaşıyor olabilirsin. Öncelikle sertlik ayarını değiştirerek tekrar bir deneme yap hangi yöne çevirirsen çevir maşanın sertliği değişmiyorsa muhtemelen sorun var demektir. Maşa sorununu da insanlara kendi başlarına halletmelerini tavsiye etmiyorum , sana da tavsiyem aynı yönde olacak. Kesin olarak sorun var ise bir bisikletçiye göstermen iyi olur. Çok büyük bir problem değildir diye umuyorum. Umarım yeni maşa almak zorunda kalmazsın.

gökhangenel bunu beğendi.
  9. Umut Kılınç37

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Alper abi bisikletimin maşasında herhangi bir sertlik ayarı yok düz vida var vidayı çevirip çikardığımda içinde bir boşluk gördüm.

10. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Keşke hiç ellemeseydin. içinde bir yay olur o yay artık ömrünü tamamlamış yada yağsız kaldığı için çok sert hale gelmiş olabilir. Sana bisikletçi yolu gözükmüş , bir bakım yaptırman gerekiyor büyük ihtimalle. El yordamıyla yada evde yapılabileceğini sanmıyorum. Şimdilik idareten kullan, ilerde yeni bir tane almayı düşünebilirsin.

11. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam o gördüğün boşlukta zarar verebileceğin birşey yok yukarki mesajda ayrıntı vermemiştim vereyim o tıpanın içine ışık tutacak olursan 5mm alyan ile açılacak bir cıvata var ki buna özel 23cm uzunluğunda uzatmalı alyan gerekiyor açman için. o alyanları açarsan amortisörü çıkarabilirsin fakat çıkardıktan sonra lastikleri değiştirmen gerekiyor ben bulamadım bulabiliyorsan denemeye değebilir benim görüşüm