Maşadan ötürü Ön disk fren arka v fren olabilir mi ?

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Merhabalar.

Şu aralar havalı maşa arayışı içerisindeyim kullandığım maşa xcm mlo fakat v fren aldım diskin bakımını yapamam ve yolda kaldığımda kolayca sorununu çözebilmek için.

şimdi sorun şu araştırdığım maşalar(max 300, değecekse 400tl ye kadar) havalı maşalar fakat yeni üretim maşalarda v fren uyumu sıkıntı çıkartıyor ve yuvaları maalesef olmuyor. Bu da beni ön fremini disk frene geçmeme sürüklüyor.

yönelttiğim soru ise eğer disk uyumlu bir maşa alırsam sadece ön freni diske çevirmem için nelerimi değiştirmem gerekli ? disk seti mecburen alacağım fakat fren kolumu ve göbeği değiştirmem gerekli mi ? (fren kolum aynı zamanda vites ile birleşik sanırım salko astro serisinde)

veya salcano üzerine para harcamak yerine temiz bir ikinci el mountain/city hibrit bir bisiklet mi bakmalıyım

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Oncelikle jantin uyumlu mu uyumsuz mu uyumluysa sadece rotor kaliper balata fren koluyla cozersin. Eger mekanik disk yapicaksan fren kolunu degistirmene gerek yoktur. Jantin disk uyumsuzsa orta gobegi degistirmen ve jantin tekrar orulmesi gerekmektedir. 2006-2007-2008 sidlerde bile v uyumu var rebalarda ise sanirim 2010 a kadar. Havali masa istiyorsan eski modellere bak derim disk frene gecmene gerek kalmasin. Astro 270 ise bisikletin jantlar uyumlu degil.