Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşa ve Hub revizyonu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Özgecan ÇİT tarafından paylaşıldı.

1. Özgecan ÇİT

Özgecan ÇİT Yeni Üye

Adı:
    Özgecan ÇİT
    Bisiklet:
    Giant
    Merhabalar,
    Öncelikle forumu uzun süredir okuyucu anlamında takip etmekle birlikte, forum üzerindeki ilk yazılı izim :)
    Sorum, yapacağım maşa revizyonu ile ilgili.
    Kadrosunu çok sevdiğim GIANT ATX SE bisikletimin XCR maşası, geçen günlerde sert bir iniş sırasında işlevini yitirdi, artık kilitlenmiyor. Zaten çok da efektif bir süspansiyon değildi. Bu arada genelde dağbaşlarındayım, taş toprak gidiyoruz.
    Almak istediğim maşanın biri standart qr diğeri thruaxle 15 mm ve benim ön teker göbeğim standart QR. Göbekler esasen fena değil, rahatsız etmiyorlar ancak ortalama altı göbeklere benziyorlar.
    Dolayısıyla thru 15 seçersem ön göbeği de değiştirmem lazım. Belirteceğim kombinasyonlar aynı fiyattalar ve benim bu revizyon için baraj olarak belirlediğim miktardalar. Sizce hangisini seçmeliyim?

1. Sadece Fox P 32 Float Fit4 standart qr

2. Manitou Marvel Comp. QR15 + DTSwiss 350S arka/ön göbek seti.

3. Ben hepsini kullandım, o kadar eder, vur gözüne 1 seferde diyen varsa da Fox P 32 Float Fit4 + DTSwiss 350S arka/ön göbek seti.

Bu thru axle nasıl etkiliyor sürüşü bilmiyorum ama rijidite açısından epey etkili görünüyor.

Fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

mariokaldato bunu beğendi.
  2. Tasogare

Tasogare Forum Bağımlısı

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    eğer göbekleride değiştireceksen direkt mil'e geçmek daha iyi olacaktır. daha sağlam ve katı, aslına bakarsan QR'larda işini gayet iyi görüyor ama thru axle bu işi biraz daha iyi görünüyor. sürüş esnasında ancak çok extrem durumlarda fark hissedilebilir diye düşünüyorum.
    artık yol bisikletlerinde de direkt mil kullanılmaya başlandı, daha katı olması yol bisikletinde daha belirgin hissediliyor.

Özgecan ÇİT bunu beğendi.
  3. Özgecan ÇİT

Özgecan ÇİT Yeni Üye

Adı:
    Özgecan ÇİT
    Bisiklet:
    Giant
    Thru axle ile ilgili bilgi için teşekkür ederim.

Belirttiğim maşalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Manitu hakkında güzel şeyler duydum ve okudum ancak bir de pahalı olmasına rağmen fox gerçeği var. "Tüh, keşke" dermiyim acaba diye düşünüyorum..

4. Tasogare

Tasogare Forum Bağımlısı

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    modeline göre bakmak lazım ama fox iyidir bildiğiniz gibi, daha ucuz olsun derseniz marzocchi öneririm, o da iyidir.