Maşa ve gidon arasında boşluk var gibi

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
Ön freni sıkınca bisiklet birkaç santim iler geri hareket ediyor. Sürerken de dikkat ettim. Yoldaki engebeler yüzünden ön maşa ileri geri gidip geliyor. Normal mi bu durum?

Scudo

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
Tabiki normal değil, ne tarz bir bisikletin var onu yazarsan daha iyi yardımcı olunabilir, birçok seçenek var, 1. Furç yatağında boşluk vardır, 2. ön jant göbeğinde boşluk vardır 3. Disk frenli bür bisikletin varsa rotor vidaların gevşemiştir?

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
@Kerem İldeş

Sedona 771 kullanıyorum. Gerekirse video çekeyim ama pek belli olmaz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sorun belli, zaten sen bisikleti yeni almıştın yanlış hatırlamıyorsam, periyodik bakımı geçmiş oyüzden böyle sorunlar olabilir.
Yapman gerekenler; gidon boğazı alyan vidalarını gevşelt ardından boğazdaki furç'un alyan vidasını gevşelt ve hafif üstüne yüklen sonra fulç'un alyan vidasını güzelce sık, sonrasında gidon boğazının alyan vidalarınıda sıktın mı işlem tamamdır.

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
@BF Okuru

Evet yeni sayılır. 2 ay olmadı. İlk ay bakımına götğrdüm ama bisikleti elletmeden fişi doldurtmuştum :D

Bahsettikleriniz şu iki vida ve üstteki siyah yuvarlak tıpanın içindeki vida dmi ? Daha önceki bisikletimde de bu sorundan vardı. Sıkmak için bu vidaları açınca daha da boşluk oluşmuştu. tamamen çıkartınca da alt taraftan 20-25 kadar bilya dökülmüştü. Bunda da aynı sorunu yaşar mıyım ?

https://dl.dropboxusercontent.com/u/97530699/20130702_001507.jpg

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
Rsimdeki vidaları gevşetip üsttekini önce sıkınca sorun halloldu. Teşekkür ederim :)