Maşa ve Değiştirici Farkı

Tepki
14
Bütçeme uygun ve karar kıldığım iki bisiklet (carraro force 500 - force 520) arasında bulunan fark.
Bisikleti ağır şartlarda kullanmayacağım, ancak 520'nin görünüşü gözüme daha hoş gelmeye başladı.
İki bisiklet arasındaki maşa ve değiştirici kıyaslamasını yapabilir misiniz acaba ?
Bundan ziyade hidrolik disk fren genel anlamda sorun çıkartır mı, kullanımı basit midir ?
Bisikleti genellikle şehiriçi, zaman zaman ülke şartlarından dolayı dağlık arazide kullanacağım.
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

FORCE 500

Maşa 26"SUNTOUR M3020
Arka Değiştirici SHIMANO TOURNEY TX35
Ön Değiştirici SHIMANO TOURNEY TZ30
Vites Kolu SHIMANO ST-EF51 3X7

FORCE 520

Maşa 26"SUNTOUR XCT PM. 100mm
Arka Değiştirici SHIMANO TOURNEY TX55
Ön Değiştirici SHIMANO TOURNEY TX50
Vites Kolu SHIMANO ALTUS SL-M310 3X7

Scudo

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
Merhaba Eskişehir'li Dostum... Bu iki seridede Aeka ve Ön Degiştiricilerin Aynı..Yani ikiside kalite performans olarak giriş seviyesi ürünü..Fakat Maşa da cok azda olsa Force 250 Suntour M<XCT olarak (l<) Force 250 maşası daha iyi..Vites kolu olarakta force 1 adım önce kullandım cünkü..Ve seri olarakta arastırırsan iyi oldugunu görürsün..Ufak farklılıklar var onlarda bunlar..iki bisiklet arasında secimini renk zevkine göre secsen misal yine sorun olmaz parcalar bırbırıne cok yakın..alırken kadrona dıkkat..kolay gelsın

@volkanyasasin

Mekanik Diske Sahip Ve sonradan Hidrolik Fren ßr-M445 Set taktırmıs birisi olarak..HD Fren gayet iyi..Farkı hissedersin ve sorun cıkarmaz kolay kolay..Bakımını yap dicklerini temiz tut ses yapmaz..Pedleri hemen bitmiyor..Alman veya bısıklet ustunde varsa 500-520 nın cok ıyı olur..Rahat ettirir..520 yi begenmissin sanırım onu al derim digerine nazaran üstün zaten :) ..2 yorum oldu HD es gecemeyeyim dedim..Kolay gelsin

Tepki
14
Değerli yorumun için teşekkür ederim bora. Dediklerini aldım aklıma..
Bunların dışında Force 520 kullanan arkadaşlar varsa onlarda deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.