Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşa ve arka amortisör sorunu

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Tugay Arıcı tarafından paylaşıldı.

1. Tugay Arıcı

Tugay Arıcı Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Ön ve Arka amortisörleri nasıl daha çok yaylanmasını sağlayabilirim bilen warmıdır ..şimdiden teşekkürler..

2. Uğur Güneş

Uğur Güneş Üye

Seviye:
    eger kaliteli amartisör kullanıyorsanız bakımlarını yaparken ince yağ kullanın.. eger kullanılan helezon (yay sistemi) esnemiyorsa yapacagınız bişey yok

3. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Asfalt yolda kullanacaksanız eğer arka amartisörün fazla gevşek tutmayın. Fazla yaylanınca performansınızı olumsuz yönde çok etkiler..

4. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ön amortisörün sertlik ayarı varsa oradan ayarlanması kolay olur , arka amortisörde yaylı ise yayın önündeki vida somun neyse artık onu gevşeterek esneme kapasitesi artırılabilir ama bu asfalt yolda büyük bir dezavantaj olacaktır

5. Tayyip.Öztürk

Tayyip.Öztürk Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende önceden bisikletimin çok yaylanmasını isterdim, bisikletim Bianchi Stınger, arka zaten iyi yaylanıyordu önde normaldi ama beni doyurmuyordu, bir gün maşaya kauçuksuz (yeşil) gresi kapaklarına kadar doldurdum, arka amortisörüde yağladım kısa bir süre sonrada oldukça engebeli(aynı zamanda adrenalin tavan seviyelerde) olan bildiğimiz bir yoldan geçtik. Bu yol rampa aşağı ve çok bozuk bir yol aşağıya inerken çok dip gördüm hatta maşadan gelen sesler beni deli ediyordu, kırıldı kırılacak diyordum, Allah'tan maşa oldukça sağlammış aşağı indiğimde bisikletten indim ve önünü kaldırıp bir baktım, tekrar yere koyarken bisikletin öndeki ağarlığının bile birazcık maşayı bastırdığını gördüm artık normal yolda bile dip görmem çok basitleşti.
    Acemilik zamanımda yaptığım birşey maşanın pert olmasına sebep oldu. Tabi aynı zamanda iyide bir tecrübe...

6. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam suspansıyon sıstemınızın markasından bahsedersenız daha saglıklı yardımcı oluruz

7. caglarec2268

caglarec2268 Yeni Üye

Adı:
    Çağlar Hıra
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhabalar , fotodaki göreceğiniz gibi bir arka amortisörüm var ama işaretlediğim yerdeki dişli halka yerinden dönmüyor dönmediği için alçaltıp yükseltemiyorum yani ayarlayamıyorum amortisörümü sabah ingiliz anahtarıyla zorlayarak çevirdim düzeldi tam yağ gibi oldu akşamüstü bir daha baktımki dönmüyor hiçbir şekilde galiba üstünde yol alınca yine sıkışmış ne yapmalıyım ?