Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşa Takmak ve Furş Parça Sıralaması

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında M.Fatih tarafından paylaşıldı.

1. M.Fatih

M.Fatih Mosso Legarda

Adı:
    M.Fatih
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba dostlar bisikleti de monte halde kutuda taşırken maşa nin üzerindeki parçalar düşmüş bi konik plastik parça var bi düz pul gibi parça var ve bi de bilye var bunları nasıl sıralasam da olmadı gidon sert ya da verimsiz çalışıyor. Bunları nasıl yerleştireceğim.?
    Sorduğum yer maşanin hemen üstü.

2015-09-18_15.07.00.jpg

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Düz olan direk maşaya baskı ile en alta zemin hazırlıcak hafif bi tarafında kavis vardır o üste gelcek düz kısım masaya, onun üzerine bilyeler digeride konik dediginiz muhtemelen kadronun alt kısmına içe gircek sekilde olucak ondan sonra maşayı geciriceksiniz. Bilyeleri gress ile yaglarsanız toplamadan iyi olur kırmıız gress kullanabilirisniz en yaygın olarak.

Sonrasında gidonun sert dedigniz kısma gelicek olursak sıkma işlemi ile alakalı olabilir eger dogru yerlestirdiyseniz. Gidon bogazını gecsetip üstte maşanın fazlalık kısmına takıcaksınız el ile iyice masayı düzleyip sıkıcaksınız gidon bogazını fakat komple degil sonrasında furc kapagını takıp onuda sıkıcaksınız fakat dikkat etmeniz gereken kısım burası. Furc kapagını sıkarken ön freni sıktıgınızda göbek ileri geri bosluk yaparak oynamıycak kadar cok , gidonu cevirdiginizdede zor dönmiycek kadar az sıkmalısınız bunuda kademe kademe sıkarak ve deneyerek anlayabilirsiniz.

Kolay gelsin umarım yardımı olur.

erendiz çetiner ve M.Fatih bunu beğendi.
  3. M.Fatih

M.Fatih Mosso Legarda

Adı:
    M.Fatih
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Uğur Recep AKGÜL Çok teşekkürler,deneyip yazıcam. Zahmet etmiş yazmışsınız tekrar çok sağolun.

4. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Ne demek işinize yarasında. Sizde tecrübe edinip bidahakine baska birine yardımcı olurusnuz. bilgi paylastıkca büyür.

5. M.Fatih

M.Fatih Mosso Legarda

Adı:
    M.Fatih
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Uğur Recep AKGÜL Tabi haklısınız, daha denemedim ama yarın denicem çok moralim bozuldu orayı sökülmüş gorunce bi de bayağı uğraştım kendim yarın umarım olur.

6. M.Fatih

M.Fatih Mosso Legarda

Adı:
    M.Fatih
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Uğur Recep AKGÜL Düz pul gibi parçayı kaybettim nereyw gitti bilmiyorum ama en sonunda bisikletçiye gittim bilye yatağı zaten vardı onun üzerine bilyeyi koyup gresledi sonra kadroyu geçirdi elde kalan plastik konuk parça ise ust tarafı açarak sıkıştırdı zaten bu işe yaşrıyormuş. Şuan sıkıntısız çalışıyor ama yine de içimde bir huzursuzluk var( biraz huylu biriyimdir).

7. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Düz pul gibi parca spacer de olabilir. Furc dedigin için o sekilde anlattım. Spacerse eger sorun teskil etmez fazla genelde spacerler gidon boyunu yükseltmeye yararlar maşa şaftının elverdigince. Suanda gidonun dönmesinde kasma yoksa ve ön freni sıkıp bisikleti ileri itince furcun ordan bosluk sekilde oynama yoksa sorunda yoktur.

Gecmiş olsun.

8. M.Fatih

M.Fatih Mosso Legarda

Adı:
    M.Fatih
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Uğur Recep AKGÜL Yo spacer değil spacerları biliyorum çok ince geniş pul gibiydi ama sorun yok.şuanda ben hep plastik konik parçayı alt tarafa takmaya çalışıyordum ve oturmuyordu furş kapağının vidasi bile yetişmiyordu adam o plastik parçayı üst tarafa taktı ve tam.oturdu frenleri sıkıp itince boşluk ta kalmadı.

Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.