Maşa Seçimi

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Tepki
25
Bisiklet
Scott
Sizce hangi maşayı almalıyım.
Manitou Axel
(link)

Rock Shox Dart 2
(link)

Scudo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
Ben rock shox derim. Sağlamlığını kanıtlamış bir marka...

Korcan F.

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Focus
Ben de Rock Shox'u tercih ederdim ama zaten başka seçeneğiniz yok. Yanlış görmüyorsam (fotoğrafta tam net değil) Manitou 15mm thru axle sistem. Bisikletinizin ön göbeği o sistemle uyumlu değil.

HikmetTaha

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Scott
@Candaş Kızıl

Manitou axel çok aır bir maşa . B ence rock shox dart 2 yi seç

özgür altun

Aktif Üye
Tepki
43
ikiside yaylı bunların bu kadar paraya yazık rst var bende yaylı değiştireceğim

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
Su an kullandıgınız maşa ne bilmiyorum ama alıcaksanız bunlar yaylı oldugu için size pek keyif vermeyecekdir benim düşüncem birazdaha para biriktirin ve en azından bi epicon alın yanlış bilmiyosam 400 lira civarında

• Beğen
Tepkiler: Candaş Kızıl

HikmetTaha

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Scott
Rock shoxu bırakıp epiconu tercih etmek ...........? bence 400 tl ye değmez elindeki paa dart 2 ye yetiyorsa hiç düşünme al.... Epiconmuş..............:D

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@HikmetTaha

hikmet bey yorumunuz biraz komik ve mantıksız olmuş adı gecen parcalar hakkında da pek bir bilginiz olmadıgı kanaatindeyim egerki candaş bey epicon un eş degeri (özellik olarak) rock shox recon egerki bu ikisi arasında eşleştirme gerekse tabiki recon derdim ama sırf rock shox die yaylı bir maşaya 200 lira para verilmez. yorumunuz düzgün olsa kendi düşüncesidir der acıklama geregi duymazdım ama dalgacı bir şekilde yazmışsınız muhtemelen yaşınızda 12-13 dür yoksa 10-20 nokda ile yorum yazmazdınız

• Beğen
Tepkiler: calhanre

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
bence de paranızı biriktirip bi epicon alabilirsiniz. 0 fiyatı 400 falan galiba. temizinden 2. el bulabilirsiniz. ama illa bu 2sinden birisi diyorsanız rock shox derim bende

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@HikmetTaha

Hikmet bey Altan yazmış ama cidden belirtmek gerekiyor Epicon ile dart 2 yi kıyaslıyorsunuz üstüne dart 2 yi övüyorsunuz.Tamam burası forum herkes fikirlerini yazmakta özgür ama bilmediğimiz konularda yorum yazmak soru soran arkadaşları yanlış yollara sevk ediyor.Epicon her konuda dart 2 den üstündür.Bunu bisiklete binen herkes bilir.Ama yinede kıyaslanmaz birisi havalı maşa diğeri yaylıdır.

Mert KURT

Daimi Üye
Tepki
34
Bisiklet
Scott
Tepme ayarsız epicon maşalar var daha eski model ama sıfır ve havalı maşalar. Fiyat olarak 180$ civarıydı. Eğer paranız yeterse biraz daha üst rakamlara çıkıp havalı bir maşa alın..

HikmetTaha

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Scott
@Alkan Koç

Epicondaki özelliklere sahip bir rock shox kullandınmı bilmiyorum ama kullanmış olsan aynı teknik özelliklere sahip olduğu halde aradaki farkı bilir , benim tavsiyeme hak verirdin eminim. Sizin mantığınızla bakarsak epicona 400 tl vermek yerine üzerine bir 100 daha koy ikinci el bir ROCK SHOX RECON al çok daha iyi olur . Kısaca arkadaşımız manitou axel ile dart 2 arasında seçim yapmak istiyor onun için dart 2 diyorum ( gerçi Epiconlad kıyaslasa dart 2 derdim )

HikmetTaha

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Scott
@ferhat köse

Havali olmasi dart dan daha iyi oldugu anlamına gelmez saglamlik olarak yorumlayin konuyu acanda zaten ayni seviyede iki model gostermis. Siz beni eleştirirken tavsiye edenede ayni uyariyi yapin bence, biri yayli biri havali onu bende cok iyi biliyorum endiseniz olmasin ama havali epicon alacagima yayli dart iki alirdim daha iyi onu anlatiyorum epicon alipda iki haftada lacka olup bosluk yapan bir masa ve ayrica adamlar ic piston bacaklarini bile plastik bakalit den yaptiklarini biliyorum ama son modeller nasil bilmem sonrasinda verdigim paraya uzulecegime yinede guvenmeyecegim icin dart ikiyi epiconla rahat ca kiyaslarim ozelligi degil saglamligi daha onemli bence. Ama su acidan 400. Tl epicon almaktansa 500 tl verip ikinci el bir rock shox epiconla ayni ozellik de ama epicondan cok daha saglam ve performansi olan bir recon alirim daha mantikli.

F. Aydın

Aktif Üye
Tepki
49
Rock Shoxu bende kullanmışdım eski bisikletimde iyidir onu almanı tavsiye ederim

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@HikmetTaha

Tekrar yazayım sayın Hikmet bey.Size orada havalı maşa ile yaylı kıyaslanmaz manasında yazmıştım.Biri elma diğeri armut.Konuyu açan arkadaşa tavsiye vermek için yazmadım.KOnu epicon mu dart 2 mi olmuş ona cevaben idi.Arkadaşa zaten gerekli tavsiyeler yapılmış benim tavsiyeme ihtiyacı yok.
İkinci olarak sağlamlık neye göre kime göre sağlamlık.Arkadaşın kilosu kaç.Ne şartlarda bisiklete biniyor bilmek lazım.Sizin yazdıklarınıza göre dart 2 ile xcr yada xcm maşayı kıyaslamanız lazım.Çalışma şartları bakımından aynı oldukları için.
Yeni modelleri bilmiyorum diyorsunuz o zaman söyleyim benimde yıllarca epicon kullanan arkadaşlarım var.Allaha çok şükür epicon,dart 2 ve 3 ,rock shox recon ,sıd race, xcm,xcr ,xct ve şimdi hatırlayamadığım pek çok maşa takılı bisiklet kullandım.Bir çoğunun içini açtım bu bilgiler etrafında yeniden yazıyorum fiyat ağırlık ve performans açısından epicon en güzel maşadır.Siz yaylı dart 2 kullanmaya devam edebilirsiniz kimseye bir sakıncası yok.(benim şahsi fikrimdir)

400 vermektense dengi maşa recon alırım dediğiniz olay da 400 lira verdiğinizde epiconun sıfırını almış oluyorsunuz.Diğer alacağınız maşa ise ikinci el olmuş oluyor.Hava tüpünde kaçak mı var ,burçları hasarlımı ,kilitlemesi sağlam mı ,bacaklar ne alemde ,ne şartlarda kim tarafından kullanıldıgını bilmeden.

Son olarak ben sizi eleştirirken özel mesaj ile bilgi vermiştim tek amacım buradaki mesaj değil yazdığınız tüm mesajlara cevaptı.Forumda yenisiniz insanları tanımıyorsunuz, kim nedir, nasıl bisikletçidir bilmiyorsunuz kendi doğrularınızın tek doğru olduğunu düşünerek o şekilde yorumlar yazıyorsunuz.Bir mesajınızda bana kardeşim diyerek yazmıştınız hatırlarsanız(35 yaşındayım sanırım kardeşiniz değilim .Küçük bile olsam o samimiyette olmadığımızı biliyorum) Bu konuda yazdığınız gibi küçümseme (gülücük simileyi) atarak yorum yazan arkadaşları rencide ediyorsunuz.Kısacası tüm attığınız mesajları okuyarak yazdım.Kural dışı olan mesajlarınızı da kaldırdım.Sonuç olarak burası bir forum paylaşım platformu fikirlerinizi tabiki belirtmekte özgürsünüz.Tek kural insanları rencide etmemek ve fikirlerine saygı duymaktır.Umarım bu eleştiriler ile bunları anlamışsınızdır.Birtakım bilgilerinizin olduğu muhakkak gözüküyor bu bilgileri uygun dille ve amaç ile vermedikten sonra kibirden ileriye gitmeyeceğini bilmelisiniz.Umarım bu mesajımıda yanlış anlayarak konuyu başka platformlara taşımayız.

Herkesin fikirleri kendine aittir kimseyi bağlamaz.Bizimkiler sadece tavsiyedir.Benim söylediğim doğrudur düşüncesi insanı büyük hatalara götürür.Bir kusur işlediysem affola.

iyi forumlar.....

HikmetTaha

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Scott
@ferhat köse

Neye göre kime göre yav geçelim bunları olay sağlamlık ve performans epiconun performansı da fiyatı kadar hepsi bu onun için ben yine diyorum epiconun en babasını bile almaktansa dart iki kullanmayı. Yeğlerim iş zaten profesyonel boyuta geçecek olursa epiconun xcm den bir farkı kalmaz benim düşüncelerim tek doğru değil öyle bir savunmam yok ama genel bir kanım var. Benim kanım 400 tl verip epicon alıp da parama yazık etmek istemem bisiklet kullanmam daha iyi öyle yaptım zaten şu an kullandigim maşa yı alırken bekledim çok ucuza sr sountour masalar var hatta aldigim masanın ikinci el fiyatina sıfır olarak ama almadım yinede almam.

Neyse çok gereksiz olmaya başladı benim tavsiyem dart iki ama biraz daha biriktirip yine rock shox un üst model bir maşasını almandır.

Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@HikmetTaha

Sizin geçelim dediğiniz olayı(neye göre kime göre olayını) açayım isterseniz daha iyi anlarsınız.Bir bisikletsever düşünün haftasonları bisikleti ile turlara gidiyor genelde kilitli olarak asfaltta kullanıyor ama gittiği yerlerde arazi sürüşleride yapıyor yani maşayı çok zorlamıyor ama bisikletinin hafif olmasınıda istiyor.1700 gramlık epicon bu durumda en güzeli değilmidir 2 küsür kiloluk dart 2 ye göre.

Sonuç olarak bu son mesajınızda kendi şahsi fikirleriniz olduğunu yazmışsınız teşekkür ederim anlayışınız için.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.