Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşa seçimi?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında melih3576 tarafından paylaşıldı.

1. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar herkese,
    Yakında kadromu yenileyeceğim ( scale aliminyum serisi) Bu kadro için iyi bir maşa düşünüyorum ve sizden yardım istiyorum.Kullanım alanım asfalt ve tabiki arazi ancak downhill tarzı değil ve bütçem 400-500 arası.Lütfen kalite,performans ve fiyat bakımından görüşlerinizi belirtirmisiniz?

2. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    manıtou black skarep r7 bunlardan birini al kesınlıkle pişman olmazsın

3. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    reba veya recon düşünüyorum.. fox da olabilir tabi. gerçi bu konusu geçen amortisörler arasında ne gibi bi fark var doğrusu bilmiyorum bende. hangisi iyidir kalitelidir ağır kilolular hangine binmelidir, bilgisi olanların bilgilerini bekliyorum..

şimdiden teşekkürler:cool:

4. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende reba race var çok memnunum...

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ağır kilolular (85+) iç boruları kalın bir model tercih ederlerse rahat ederler. Tabi sürekli asfaltta biniyorsanız bu çok da önemli değil. Ayrıca yine kilosu yüksek olanların havalı bir maşa alması, kilolarına uygun hava basıp en iyi performans seviyesini yakalayabilmeleri için uygundur.

Scale gibi bir kadroya (diğer donanımları bilmemekle beraber) orta-üst seviye bir maşa takılması taraftarıyım. Bu Fox'ta (ki orta sınıf yok Fox'ta) F32 serisi, Rock Shox'ta en azından Tora, Reba, SID, Manitou'da Black veya üzeri diye düşünüyorum.

Bütçenizi biraz daha genişletebilirseniz Reba SL alabilirsiniz, hem çok performanslı hem de yakışacak bir seçim olur (Fox ve Rock Shox en kolay bulunabilenler oldukları için ve serviste de problem olmadığı için öncelikli tavsiyemdir).

Levent Temiz bunu beğendi.
  6. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende tavsiyeler üzerine reba sl 1608gr aldım hafta sonu takıcaz tavsiye ederim saygılar..

Levent Temiz bunu beğendi.