Maşa Seçimi

Yekta44

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar Kron XC150 kullanıyorum maşası kötü biliyorsunuz uygun fiyatlı bir maşa önerir misiniz ? Şimdiden teşekkürler :)

Scudo

Bianchi tdl 1300

Forum Demirbaşı
Tepki
256
İsim
Kartal kaan
Suntour sf 13 xct mlo masadan kilitli 150-60 TL .

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Valla ben swing shock kullandım bi ara mükemmel bişey. Yani herkese her yerde her zamanda öneririm. Fiyatı da pahalı değil

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
@cagrigencol
Benimde alasım var ama 30 mm esneme payı var, korkutuyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bence en yakın esse şubesine gidip uzun düz bir maşa alın ayrıca molalarda mangalda da kullanabilirsiniz. şaka bir yana forumda zel yapım maşa yapan bi abimiz var eğer istersen uygun fiyata sana da üretebilir ismi @mariokaldato ayrıntılı bilgi için @Yusuf !!WOW!! a başvurabilirsiniz

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@Yusuf !!WOW!! Valla korkmayın :D mükemmel bişey ya :D ben fixie de mtb de vintage da herşeyde kullandım çok keyif aldım

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@cagrigencol
Swingshockumu MTB ve fixie de mi kullandiniz? Ve MTB de swingshockmu mükemmel keyif verdi size?
Bir sorum daha olacakti size, Swindshocku hangi Vintage kadro da kullandiniz?

Gercekten bu sorularima cevap verirseniz memnun olurum.

• Beğen

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
@cagrigencol
hacı ben bunnyhop yapmadan duramıyorum 3cm esnemenin beni kurtaracağını zannetmiyorum

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@Murat Cömez mtb yi sadece sağlamlık açısından tercih etmiş ve şehir içi için daha iyi olacağını düşünerek swing shock takmıştım. Bahsettiğim vintage karda pinarello colnago vs nin eski değil neovintage diyebileceğimiz nispeten yeni seri bisikletleri oldu. Zaten eskilerde kadro geometrisi uymaz :) zaten swing shock un lansman fixie üzerinden yapıldı murat bey :) sevdim ve taktım sonra da memnun kaldım. Sonuçta bu da benim görüşüm :)

• Beğen

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@Yusuf !!WOW!! Fox almıştı arkadaşım hangi model bilmiyorum ama üst seviye oldupunu söylemişti tabi ben ekonomik olsun hafif olsun vs diyerek swing shock almış takmıştım. Yoksa ne maşalar var :)

• Beğen

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@cagrigencol
Anladim, benim bildigim mtb 26" olur, 28" bir masayi takarak nasil memnun kaldiniz? Sadece bilgi amacli ögrenmek istiyorum, cünkü swing shock ile baya bi tercübeniz var gibi geldi bana ve bizlerede biraz bilgi vermis olursunuz. Yani ögrenmek istedigim 26" bir bisiklete 28" masa takila biliyormu.

Mesela bunlar birer neo Vintage kadrolar ve vintage benzeterek yeni imalat edilmis bir kadro, aynizamanda vintage dizayninikayip etmemek icin yine 1" furj takimi kullanilmis. siz 1"e 1 1/8" saft borusunu nasil taktiniz.

1.JPG
DSC_0397.JPG

DSC_0411.JPG

Dosyalar

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Murat bey 26 27.5 28 ve 29 seçeneklerinin olduğu bir yıldayız. Örneğin benim stock maşalı bir 26 salcanom ve yine stock maşalı bir 27.5 salcanom vardı ki 27.5 i sonradan sattım şimdi 26 var. Yani sadece 26 diye bir seçenek yok. İkincisi ucuz bir maşa arayışındaydım swing shock u gördüm. Aldım ve bisikletçiye gittim. O da taktı. eklenti yaptı mı yapmadı mı bilmiyorum. Baya bir tecrübem var demek yanlış olur parçaların takılışı kullanılışı montajı vs gibi şeylerden gerçekten fazla anlamam. Hatta ingiliz ve italyan bottom bracket ayrımını bile dün öğrendim aldığım ürünler elimde patladı :) zaten yeni toplayacağım bisikletin de parçaları için sıkça foruma ve yazılarınıza başvuruyorum. Daha düne kadar campagnolo kolların shimano attırıcıyı çalıştırabileceğini sanıyordum örneğin :) saygılarımla