maşa konusunda yardım

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
:arkadaşlar ben profesyonel bir bisikletçi deilim :) ama elimden geldiğince bisikletime bakmaya çalışıyorum (sizinki kadar olmasada) bi konuda yardımınıza ihtiyacım var bnm maşa düzdü markasız amörtisörlü bir maşa aldım :) montajınıda yaptım ama arkadaşlarım bu amörtisörün açılması gerektiğini söylediler ama nasıl açacağımı bilmiyorum bu konuda beni bilgilendirirmsniss şimdiden tşkler .....:D

Scudo

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
valla abi bende bilmiyorum ama yaylı heralde bnm amörtisör onu daha fazla yaylanmasını sağlamak heralde ama sen amörtisöre yapılabilecek ne var ne yok anlat abi ben yapmaya çalışırım ok genede saol ilgine teşekkür..

qwer95

Üye
Tepki
15
Ben ilk Bisikletimi aldığımda ön maşa amatsörü iyi çalışmıyodu bi kerisinde dağa çıktım dağ çok daşlıydı amatsörüm çalışmaya başladı yani ben sana derim hopla zıpla amatsör çalışsın rahat lasın yani derim hani annelerimiz çorapları çekerler genişlesin diye o anlam yani tamm ben sana bu kadar yardım edebilirim ama yine bişey olursa söle

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
yani bildiğin manuel olarak amörtisörü yumuşatamıyoruz saol ilgine tşk

ugurcani

Daimi Üye
Tepki
74
benimde lise yıllarında taşgibi bir amrtisörüm vardı hız yaparken bi tümseğe vurdum ondan sonra çalışmaya başladı :)

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
bizim pense vb kullanarak veya yağlayarak yapabileceğimiz bişi yok öylemi bekliyecegiz kendi kendine açılacak tmm saolun genede bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim... tşklerr

ZeRq

Üye
Tepki
1
Kaslı Bır Ark ın Maşaya Abansın sende Hıdrolık yagı dok :D en azından bı cozum fark ettırıo:D

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
bakcaz artık bisikletçiler açıyormuş ama ben boşuna para vermiyim diorum elimden gelen varsa yapim eğer olmasa götürim diorum.. tşkler..

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
ZERq danıştığım kişiler bana maşaya hidrolik yağının dökmememi söylediler sense hidrolik yağını dök diosun sana yakıştıramadım lütfen kelimelerini bilerek veya bilmeyerek doğru tart ve yaz bilmeden yazma ...

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
ark ben hala cevabımı alamadım yrdım edecek kmse yoqmi

hardtail60

Üye
Tepki
1
sadri kardeş benim maşada markasız açmak için çukurlra , dağlara kaldrımlardan açılır

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
maşanın internet sitesinden detaylı olarak ayar ve söküm takım işlemlerini öğrenmen mümkün.

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
nıghthawk en baştada söylediğim gibi markasız maşa kullanıyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sadri01

kadeş amortisörün markası olmadığına göre ucuz bir amortisör olduğu belli zaten obnun için öle bir amortisörden fazla bir yaylanma bekleme zaten bacakları kısa 60 mm kadardır sana verebileceğim tek öneri yeni ise yayları daha ham dolayısı ile baya serttir zamanla açılıcaktır yinede fazla bir performans bekleme benceiç bacakları üst kısımdan hafifce yağlada derim baya farkeder fazla sürme gres yağı sakın sürme

söyleyebileceklerim bu kadar teşekkürler güle güle kullan