Maşa kilitlenmiyor rock shox xc28

Berkay S.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Salcano
İyi akşamlar herkese . Az önce velespiti çıkarayım az süreyim dedim maşayı kilitlemem gerekti baktım ki maşa normal çalışıyor.Gidondan kilitlemeli Rock shox xc28 var acaba telden mi diyip teli gerdirdim olmadı. Maşa eskiden kilitledigimde yaklasik bir cm kadar oynayabiliyordu fakat şimdi kilitledigimde 6cm kadar çalışıyor kalan 4cmlik bolum kilitli oluyor ayni sorunu yaşayan veya herhangi bir çözüm onerisi olan yardim ederse sevinirim teşekkürler şimdiden

Scudo

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Kilitleme mekanizmasının çalıştığı gözüküyor mu ? Yani telden kaçırma gibi bir durum yok değil mi ?

Berkay S.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Salcano
Mekanizma dıştan çalışıyor gibi görünüyor içini bilemem tabi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berkay S. Maşa üstünde telin altında teli gerdi mi maşanım kilitlenmesini sağlayan mekanizma da olabilir problem ya da o mekanizmayı harekete geçiren kama gibi bişey olacaktı onda olabilir bi söküp bakmak lazım... :) Ha bi de @mariokaldato ya sormak lazım rak şok uzmanı olarak ;)

Berkay S.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Salcano
Haftaya bakıma gidecek zaten ama haftaya kadar aklıma takılır bişeyler yapmazsam :)

Mekanizmayı söksem geri toparlayabilir miyim sizce ? Denemişliginiz var mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/14/880058caf7efa8c7a874486e8176c8fa.jpg
Çok karmaşık bir sistemi yok ama tabii bilemem tolayabilir misin? :) Nasıl olsa haftaya bakıma gidecek ;) Ya da en kötü ihtimal parçaları sökme sırasına göre numarlandır ;)

Berkay S.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Salcano
Yarin musait olsam korkmadan girişirdim fakat zaman sıkıntım var yarın için onumuzdeki hafta da komple doluyum artik bakima gidince mi olur yarin gözüm yer de açar mıyım bilemem . Fikri olan yazarsa sevinirim

Acaba içten asıl kilitleme işini yapan alet kayma-yerinden çıkma gibi durumla mi karşılaştı ? Çalışma şemasını da bilmiyorum. Herhalde ya mekanizma ya da kilitleme işini yapan zamazingo bozulmuştur başka ihtimal yok sanırım ?

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Bir rakşokcu olarak size aç karnına bi teknik servis yazıyorum... :D

Berkay S.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Salcano
Çok düşünüyorum salcano alacagima hic almasam da evde mi otursaydim diye zira iki gün sonra bisikletin herhangi bi yerinde arıza çıktığında ne gibi bahaneler bulup hoplattıracaklar beni bilemiyorum . Sanirim hareketli aksamlarda garanti kapsam dışıymış boyle de saçma bişey . Umarim bu konuda sadece "sanmakla" kalırım.