Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşa kelebeği yamuldu acil yardım öğrenciyim

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Mithat Halıcı tarafından paylaşıldı.

1. Mithat Halıcı

Mithat Halıcı Yeni Üye

Seviye:
    bisikleti yeni aldım lakin toplarken arkadaşım farkında olmadan üst vidayı fazla sıktı çat çut ses geldi ve açıp baktıkki kelebek allah diye bağırıyor ( Yamulmuş yukarıya dogru )
    elimden geldiğince düzelttim lakin hem vida kısmı yamulmuş yani üstten vidayı sıkınca kapakta tam oturmuyor vidada tam girmeden çok sertleşio
    birde ön freni sıkıp kontrol ediorm ön göbek yani furş bölümü oldugu gibi 2 MM gidipp gelior arada boşluk varmış gibi çözüm nedir ve kaça patlar

anlatabildiysek ne mutlu bize :D

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhabalar;
    1. Çiçek şeklinde olan maşanın şaft borusuna giren aparat tan bahsediyorsun sanırım. O zaten yukarı doğru olur yaprakları sen sıktıkça düzelir fazla sıkınca da yerinden çıkar!
    Çözüm: Yapraklarla oynamadan aynı yerine tekrar takmak ve gerekirse üzerine bir tahta parçası koyarak çakman dır. Şaft borusu ile vidanın girdiği delik sıfır ve hatta sıfırdan biraz daha içeri girerse sıkma mesafesini tutturmuş olursun.
    2. Furş yatağının üzerine orada bulunan pullardan "1" adet daha alır eklersen aradaki boşluk da ortadan kalkmış olur.
    3. Önce gidondaki çiçek aparatlı alyan vidayı sık ama çok asılma!
    4. Sonra boğazdaki alyan vidaları sık! sorun ortadan kalkacaktır. :)

3. Mithat Halıcı

Mithat Halıcı Yeni Üye

Seviye:
    yarın bisikletçiye gidecez tekrar 10 lira dedi çiçek epey bi yamulmuş vida kısmı sola meğil almış o yüzden kapak tam oturmuyor bu durumda vidada tam girmiyor mecburen alacaz bi çiçekçik bilgiler için çok saol :)

4. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yazdım ama gelmemiş Mithat Dostum :) 10 lira yamulsun bişey olmaz 10 TL alabilirsin bisikletciden ;)