Maşa ileri geri hareket ediyor.

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
iyi gunler arkadaslar trek 7.2 fx marka bisiklete sahibim son gunlerde dikkatimi birsey cekti duruken on freni sıktığıp bisikleti ileri geri hareket ettirmeye calistigim zaman maşa ileri geri oynuyor.
simdilik durum cok hafif ama onceki eski bisikletimde bu durum epey ilerlemisti ve bayagi bir ileri geri yapiyordu. bununda onun gibi olmasini istemiyorum fakat biryandanda bulundugum yerde guvenebilecegim bir bisikletci yok ya verdigimden daha beter bir durumda teslim aliyorum yada bisikleti ters cevirip tamir etmeye calistiklari icin gidon ciziliyor ve sele yirtiliyor. bu yuzden sorunu kendim cozmek istiyorum. fakat bisiklette en anlamadigim noktada furs takimi ve o civarlar yani gidondan maşaya inen kisimdan anlamam.

simdi biz ne yapalim diye soracak olursaniz bana bu sorunu hangi disliyi sıkıstırarak yada hangi vidayi bukerek halledecegimi soylermisiniz.(mekaniksel anlamda acemi degilim yanlis anlasilmasin)

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@abdurrahman keleş
(link)
(link)
(link)

yardımcı olur umarım.saygılar

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Gidon boğazının maşa şaftı ile birleştiği yerde furç takımının üst kapağı olacak. Tüm furç takımını gevşetip öncelikle kapağın vidasını sıkın. Bu işlem maşayı yukarı çektirmeye yarar ve boşluk kalmamasını sağlar. Sonrasında takımı tekrar sıkın.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Uğur S.

Acaba sorun o mu ki? :) Bana sanki maşanın alt borusu ile üst borusunun arasındaki boşluktan bahsediliyor gibi geldi.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Arkadaş fotoğraf koysa daha iyi olurdu aslında.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Kesinlikle daha iyi olur. :):) Sallanan yeri de elinizle gösterebilirseniz daha doğru bilgilendirme yapabiliriz...