Maşa esnemesi nereye kadar

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
948
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
klasik bisikletimde,ön frenlemede hafif frenleme yapıyorum.çünkü ön maşam çok esniyor,korkuyorum,bu normalmidir?40 senelik cancidat alman ile turluyorum.95 kiloyum,sıkı frenlemede ,ön maşa sanki yamuluyor.bu maşanın neresi esniyor,anlayamıyorum.selamlar,saygılar..

Scudo

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ağabeyim,
Bisikletinizin maşası büyük ihtimal çelik. Ne kadar esnek bir metal olduğunu bilirsiniz. Eğer bisikletinizi de kömürlükte çürürken vesaire kurtarıp bu hale getirdiyseniz, size güven vermeyen o maşadan kurtulmanız iyi olur, haliyle. Ben amcamın kömürlükte çürümeye konmuş yol bisikletini boyayıp, yaptırıp kullanıyordum. Birgün farkettik ki maşa çatlamış. Yerine ucuz, daha sağlam bir maşa bulduk.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Furş takımında boşluk olabilir mi acaba ?

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uguryilmaz144 Sanmıyorum ben. Olsa takırtı sesleri ve titreşim olur. Yine de kontrol etmekte fayda var.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Berke Şahan
Tedirgin edecek kadar büyük bir esnemenin sadece maşadan olacağını sanmam. Kaldı ki çelik maşalar esnek olsalar da önden bir darbe olmadan sadece fren ile o maşanın o kadar esnemesi normal değil. Dediğim gibi ya maşada problem var, ya da furşta boşluk olabilir...

• Beğen
Tepkiler: Berke Şahan