Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maşa (çatal) aralığı

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Birol YILDIZ tarafından paylaşıldı.

1. Birol YILDIZ

Birol YILDIZ Aktif Üye

Seviye:
    merhaba. kadro ve maşa almayı düşünüyorum.

sorum : Yol bisikletine uygun, karbon bir çatala takabileceğim en geniş lastik ebatı ne olurdu ?

amacım kaliteli bir kadro üzerine yol bisikletine daha yakın bir şehir bisikleti toplamak. lastikler 700x23 yerine 700x28 veya 700x32. Bir de düz gidon. şehir içinde hafif, devamlı eğik sürmeyeceğim, çukurlara düştüğümde Korkmayacağım ve vites değişimi hızlı bir bisiklet
    teşekkürler.

2. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Bu alacağınız kadro ve onun maşasıyla bağlantılı.
    Yol yarış anlamında bir kadronun maşasının 25mm. ye kadar lastik aldığını biliyorum, çünkü kullandım. Fakat 28mm lastik için emin değilim, sanırım maşa ve fren sistemi için geniş gelir. Sadece ön değil arka maşayada 28mm lastik geniş gelebilir.
    32mm lastik ise yol-yarış kadrolarında imkansız, kullanamazsınız.

Eğer amacınız kaliteli bir kadro üzerinde 700Cx 22-25-28-32mm. lastik ve düz gidon kullanmaksa size Cyclo-cross kadrosu öneririm. Bildiğim kadarıyla türkiyede Canondale cyclo cross bisiklet var, aluminium kadro/karbon maşa, oldukça iyi bir kadro, tavsiye ederim.
    Cyclo-cross kadro temelde yol kadro geometrisine sahiptir, farkı fren sistemleri ve geniş lastik için arka/ön maşa aralığı buna müsaittir.

Birol YILDIZ bunu beğendi.
  3. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    700x23 ve 700x25 rahatlıkla takılır diyebilirim.