maşa boyama hakkında sorular?

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
öncelikle selamlar...

elimde zoom endura 381 en-m maşa var bu maşanın alt haznesini kırmızıya boyamak istiyorum...

acaba hazneyi skömeden halledebilirmiyim?

bant vs. olur mu yoksa söksem dahamı sağlıklı olur?

ya da sat kırmızı bi maşa al mı dersiniz?

maşamdan memnunum fakat monitou gibi bir maşayla takas etsem de olur...

tavsiyeleriniz neler:eek:

Scudo

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
kardeş selamlar öncelikle şunu belirteyim,geçen sene bisikletim başlangıç seviyesindeyken maşa boyama işini 1-2 kez yaptım en sağlıklısı hazneyi çıkarıp boyamak...fakat şunu da belirtmek isterim ki imkanların dahilinde daha iyi bir maşa almanı tavsiye ederim...farkı hissedeceksin...

• Beğen
Tepkiler: Muhammed PINAR

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
biliyorum 2. el maşa ilanlarında da belirtiyorum maşa + para versem takas olur mu diye yazın elime para geçecek zaten geçici süre için boyamak istiyorum

+ üstünde 1 tane bile çizik yok 6 gündür kullanıyorum bisiklet 13 bende 0 aldım aldığım yerde de bayağı hırpalanmış (biraz kelepir geldi de :D ) ama küçük retuşlardan sonra 6 gündür bir eksiği yok yaslamadım dahi hiçbiyere...

biraz daha düşünüp 2. el olarak satmayı düşünebilirim

ilgin için teşekkürler...

ha bide endura yı görünce ezik deme ya :D 381 i :D enduraların en iyisi :D

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
bn geotechimdeki rst maşayı kendim boyadım orjinalinde gri renk.Sökmeden maskeleme usulü ile yaptım gayet güzel oldu.

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
imzanızdaki geotech teki beyaz maşadan bahsediyosanız yandan FOX marka bir maşayı andırıyor gerçekten güzel olmuş ben de maskeleme ile boyicam bu gidişle ya da az daha durur belki bi alıcı çıkar daha iyi bir maşa alırım kendime yorum için teşekkürler...

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
bir araba boyacısına gidip sorunumu anlatsam maşayı söküp orda boyasa nasıl olur?

hem sağlam olur hem profesyönel

sizce?

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
maşayı komple söküp alt bacakları ayırıp o şekilde boyatacaksanız olur.Araba boyaları genellikle fırınlı boya oluyor.Fırınlı boyayı maşaya uygulamaya kalkarsanız sökmeden içindeki plastik ve lastik parçalar zarar görebilir(eriyebilir).

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
hmm

teşekkür ederim yorum için maşayı satıyorum zaten daha iyi bir maşa almaya karar verdim belki aldığım maşayı boyamak istersem veya boyamak isteyen biri olursa konu yardımcı olur...

biraz araştırdım bu sprey boyaların oto boyası için olanları varmış (bu dikiz aynalarını falan onlarla boyuyolarmış)maskeleme ile ondan yaptırsam güzel olurdu :)

mrt.slc16

Üye
Tepki
1
mrb bnmde zoom endura maşam var onu beyaza boyamaka istiyorum çıkarmadan nası boyayabilirim.maskeleme olursa nasıl olur.yani maskeleme naıs bişe:D??

• Beğen
Tepkiler: Muhammed PINAR

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
@mrt.slc16

maskeleme sistemi genellikle bant ile olur tabi işin ehli olan insanlar özel bantlardan kullanır...

bir tavsiye: 2 tl lik spreyler ile sakın bulaşmayın...
komple zımparalayıp maskeleme işlemi bittikten sonra tanınmış markaların sprey boyaları var boyutları biraz daha büyük fiyatları da 7-10 tl arası onlar ile 2 kat boyarsanız mükemmel olur ama en sağlamı bir oto boyacısı :)

resimler ile anlatılırsa...

(link)