Maşa bakımı nasıl yapılır???

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
Bisikletimin her parçasını özenle kullanıyorum ve olabildiğince temiz tutup sık sık yağlıyorum... Fakat maşa aklıma takılmaya başladı... Bende gidondan kilitlemeli Santour XCR maşa var ömrünü uzatmak ve düzgün performansta çalışması için maşaya ne yaplır? ne yapmam lazım... Maşanın ihtiyaçları nelerdir? Nasıl ve hangi yağ ile yağlanır?

• Beğen
Tepkiler: emre0x5d
Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Konuyu çok bildiğimden değil ama belki yardımcı olur biraz;
(link)

Bir de (link) bu var maşa çalışma mesafesini değiştirmek için, mesafe değiştirme dışındaki adımlar bakım için de uygulanabilir sanırım.. Marka farklı ama..

• Beğen
Tepkiler: ö_ksoy

Cem AKINCIOGLU

Daimi Üye
Tepki
37
aynı model maşa bendede var ve bakımını nasıl yaparım hic bilmiyorum konuyu yakın takip altına alıyorum :)

bu arada edip bey xcr havalı maşa değil verilen linklerdeki maşalar havalı ve bakımı daha farklı diye dusunuyorum :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Dediğim gibi, bilmiyorum konuyu cidden. =)
Kendi maşam nedir onu bile bilmiyorum ama şöyle bir şey buldum;
(link)

Cevabın Çevirisi: Bir Giant Bayiisinde çalışıyorum. Dediğiniz maşa burada satılmıyor ama genel olarak maşaların çok bir bakıma ihtiyacı yok. Her 1000km'de bir gerekli olduğunu düşünüyorsanız yağlayabilirsiniz. Bir kere, birkaç kere yağmur yiyen maşam gıcırdamaya başladı, tamamen söküp yağladım ve hiç bir sorun kalmadı. Ama Yağın elostamerleri (?) bozmayacağına emin olsun..

demiş..

edit: bir de şu anda (link) şöyle bir şey buldum ama, işyerinde YouTube yasaklı, içeriğinden tam emin değilim o yüzden.=)

Emre Alp Özkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
114
youtube'da suntour xcr repair yazın orada nasıl bakım yapıldığını anlatıyor.

Cem AKINCIOGLU

Daimi Üye
Tepki
37
edip bey anladım ama gercekden elinizden geldigince yardımcı oldunuz hatta verdiginiz linkleri kaydettim sık kulanılanlara ilerde bir gun havalı masa alırsam diye tesekkürler :)

hemen bakıyorum emre bey

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Forumda arkadaşlar güzelce anlatmış bende onlara göz atıyordum..